Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Маркетинг сфери оздоровчих послуг

Маркетинг сфери оздоровчих послуг

Назва:
Маркетинг сфери оздоровчих послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Маркетинг сфери оздоровчих послуг


В останні роки почала заявляти про себе комерційна діяльність в сфері спортивно-оздоровчих послуг населенню, а саме, оздоровчий фітнес.
Нові умови життя сприяють тому, що у багатьох людей з'явилися потреби і можливості їх задовольнити у сфері непрофесійного спорту і спортивно-оздоровчих заходів. З середини 90-х років спостерігається постійне збільшення  попиту в даній ринковій ніші. Все це обумовлює необхідність створення нових і подальшого розвитку уже діючих комерційних підприємств по наданню спортивно-оздоровчих послуг населенню або фітнес-підприємств.
Поява фітнес-клубів обумовлена зростом загальної ділової активності, яка почалася з процесом переходу України до постіндустрійної економіки. Стрімкий спосіб життя та негативний вплив факторів навколишнього середовища стали основними причинами зміни відношення людей до свого здоров'я. Здоровий спосіб життя і успішна кар'єра - є ключовими цінностями в житті багатьох людей. Крім того, багато хто розуміє, що заняття спортом приносить ще і прямий економічний ефект. Все більша кількість великих компаній включає в пакет соціального забезпечення працівників відвідування фітнес-клубів.
За оцінкою спеціалістів міжнародної компанії World Class, фітнес-індустрія по темпам розвитку займає друге місце у світі (після високих технологій). Дане ствердження в недалекому майбутньому може бути застосоване і до України, тому що за останні 2-3 роки попит на послуги фітнес-центрів збільшився, як мінімум, на 40-50 % і продовжує зростати. Цьому сприяли, по-перше, покращення економічної ситуації і послідуючий зріст прибутку окремих категорій споживачів, а по-друге, зміна психології споживачів на користь здорового способу життя.
До послуг часто відносять усі види корисної діяльності, що не утворюють матеріальних цінностей, тобто головним критерієм відношення тієї чи іншої діяльності до галузі послуг слугує невідчутний, непомітний характер виробленого в даній сфері продукту.
За усім розмаїттям послуги можливо об'єднати в декілька груп:
1.Виробничі (інжинірінг, лізинг, сервіс та ремонт обладнання).
2.Розподільчі (торгівля, транспорт, зв'язок).
3.Професійні (банки, страхові, консультаційні, рекламні та інші фірми).
4.Споживчі (послуги, пов'язані з побутом і часом відпочинку).
5.Громадські (телебачення, радіо, освіта, культура).
Розглянемо четвертий тип послуг, тому що, як свідчить аналіз діяльності підприємств сфери послуг, ця галузь значною мірою відстає від виробництва у практичному використанні маркетингу. До маркетингу тут починають звертатися лише у випадках загострення конкурентної боротьби, росту затрат, уповільнення чи падіння продуктивності праці, погіршення якості послуг.
На поширення думки, що підприємства сфери послуг не потребують використання маркетингу, вплинув ряд обставин:*
більшість підприємств сфери послуг невеликі, що виключає можливість створення в їх структурі відділу маркетингу;*
у галузі послуг не розвинута конкуренція, що зменшує потребу в маркетингу;*
більшість клієнтів підприємств сфери послуг значною мірою проінформовані про їх діяльність, що знімає необхідність рекламних заходів.
Розглядаючи питання про використання маркетингу на підприємствах сфери послуг, необхідно враховувати, що декотрі з них не мають можливості використовувати весь комплекс маркетингу. Однак будь-яке з підприємств залежно від фінансових та трудових можливостей має змогу обрати один із наступних рівнів використання маркетингу:*
ґрунтуватися на використанні всього комплексу маркетингу як концепції управління;*
використовувати окремі групи взаємопов'язаних методів та засобів маркетингової діяльності;*
застосовувати окремі елементи маркетингу.
Специфіка маркетингу послуг визначається особливостями їх ринку та характерними рисами самих послуг. Головна мета маркетингу послуг - допомогти споживачеві визначити організацію, ознайомитися з послугами, що вона пропонує, зробити вибір. Ключовими поняттями у маркетингу послуг є цільовий ринок, користь для споживача та просування послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Маркетинг сфери оздоровчих послуг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок