Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Маркетинговий підхід до організації інноваційної діяльності підприємства

Маркетинговий підхід до організації інноваційної діяльності підприємства

Назва:
Маркетинговий підхід до організації інноваційної діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Маркетинговий підхід до організації інноваційної діяльності підприємства 


Розвиток ринкових відносин в економіці України охоплює такі перетворення, як створення сприятливих умов для підприємництва, у поточному періоді практично зняті з держави функції прямого державного управління й передані необхідні повноваження на рівень підприємств. Усе це сприяє демонополізації економіки, розвитку конкуренції, формуванню ринкової інфраструктури, що у свою чергу вимагає випереджаючого розвитку інноваційної діяльності, сприйняття виробництвом змін попиту. Ці тенденції в економіці об'єктивно обумовлені. Проблема складається в їхньому адекватному відображенні в економічній політиці підприємств. Вибір стратегії, тактики і шляхів трансформації господарської діяльності українських товаровиробників залежить від комплексу політичних, економічних і соціальних факторів, що мають специфічні особливості, властиві тільки визначеній державі.
Аналіз ситуації, що склалася за останній період, свідчить про необхідність випереджального розвитку інноваційної діяльності на промислових підприємствах. Причини цього пов'язані з грубими помилками у визначенні стратегії і тактики їхнього поводження в умовах ринкового середовища. Як наслідок можна назвати спад виробництва, викликаний відсутністю попиту на окремі види продукції, практичне уповільнення процесу відновлення основних фондів, проблему платоспроможності підприємств. Усе це свідчить про відсутність обґрунтованої стратегії розвитку діяльності в умовах посилення конкуренції. Розробка стратегії повинна враховувати необхідність заміни концепції збуту, властивої командно-адміністративній системі, на концепцію маркетингу, як різновиду діяльності, що зв'язує можливості виробництва з можливостями реалізації товарів і послуг у межах споживчого попиту. Тобто, на перший план висувається проблема розвитку інноваційної діяльності відповідно до розробленої стратегії маркетингу для кожного виробництва.
Стратегія маркетингу полягає в приведенні можливостей підприємства у відповідність із ситуацією на ринку, тобто внутрішнє середовище - із зовнішнім середовищем [1, с.56]. В умовах України, коли внутрішнє середовище підприємства і його організаційна структура перетерпіли значні зміни, зі складу підприємств із багатопрофільною діяльністю виділилися вузькоспеціалізовані виробництва, кожне з яких має власні цілі. Стратегій маркетингу може бути безліч, головне здійснити їхній правильний вибір для кожного ринку і виконати розробку інноваційного проекту відповідно до вимог сегмента ринку, домігшись тим самим, виробництва конкурентноздатних товарів, що відповідають вимогам досягнення цілей маркетингу підприємства в цілому.
Реалізація інноваційної діяльності починається з попередньої оцінки можливостей товаровиробників. Потім вибирається глобальний напрямок розвитку інноваційної діяльності відповідно до прийнятої маркетингової стратегії. Проводиться дослідження впливу факторів "внутрішнього" і "зовнішнього" середовища товаровиробника, що може здійснюватися як власними силами, так і з залученням незалежних експертів. Аналіз починається з оцінки ринку, на який орієнтований товаровиробник. Необхідно розрізняти цілі, що він переслідує. При орієнтації на зовнішній ринок, тобто на експорт товарів, експортер має наступні стратегічні цілі [2]:
розширення виробництва і збільшення прибутку за рахунок захоплення ринків за рубежем;
досягнення економії за рахунок масштабів виробництва;
збільшення прибутку за рахунок використання порівняльних переваг в інших країнах;
збільшення валютних ресурсів організації.
Відповідно до перерахованих цілей здійснюється розробка власних інноваційних рішень для кращої адаптації на ринках інших країн.
При орієнтації на внутрішній ринок, товаровиробник може переслідувати наступні стратегічні цілі:
модернізація і розширення виробничої бази підприємства;
досягнення економії на заміні устаткування, сировини і комплектуючих на більш ефективні, можливо імпортного виробництва;
розширення виробництва і збільшення прибутку за рахунок захоплення нових внутрішніх ринків;
розширення асортименту на національному споживчому ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Маркетинговий підхід до організації інноваційної діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок