Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> УПАКОВКА Й ЗАСОБИ ТОВАРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

УПАКОВКА Й ЗАСОБИ ТОВАРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
УПАКОВКА Й ЗАСОБИ ТОВАРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,48 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
УПАКОВКА Й ЗАСОБИ ТОВАРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ


Упаковка тісно пов'язана з такими засобами товарної інфор-мації, як маркування й технічна документація, і відрізняється від них лише співвідношенням основоположної, комерційної та спо-живчої інформації.
Товарна інформація в цілому — це відомості про товар, які ^значені для користувачів. Вона допомагає їм розібратися у нескінченній кількості товарів і зробити правильний вибір. Первинним джерелом товарної інформації і водночас виконавцем послуг з інформування продавців або споживачів про товар, що продається, є сам виробник. Від того, наскільки якісними є такі послуги, залежить швидкість просування товарів каналами розподілу інтенсивність продажу, стимулювання продажу, створен-ня споживчих переваг і кола постійних покупців. Додаткову то-варну інформацію надає покупцеві посередник, тобто продавець товару (учасник каналів розподілу).
Основоположна інформація — це основні відомості про товар, які мають вирішальне значення для ідентифікації товарів на рин-ках і призначені для всіх суб'єктів ринкових відносин: вид і най-менування товару, його ґатунок (асортимент, сортамент), маса нетто, найменування виробника, дата виготовлення товару, строк придатності або зберігання. .Комерційну товарну інформацію при-значено для виробників, посередників, постачальників і безпосе-редніх продавців, але не для споживачів, хоч нині за відкритості ринкових відносин вона все частіше стає відомою широкій гро-мадськості. Комерційна товарна інформація містить дані про по-середників, нормативні документи щодо якості товарів, штрих-коди продукції тощо. До споживацької товарної інформації на-лежать спеціальні відомості, призначені для створення спожива-цьких переваг. Вона розповідає про вигоди, які отримає спожи-вач, якщо придбає даний товар, про найбільш суттєві споживчі властивості товару (склад, функціональне призначення, способи користування або експлуатації, безпека, надійність, ціна, стиму-люючі заходи). Друковані проспекти чи буклети з такою інфор-мацією найчастіше намагаються дуже привабливо оформити, що додатково підсилює її емоційний вплив.
Розроблено багато форм доведення товарної інформації до спо-живача: словесна, цифрова, образотворча, символічна, штрихова.
Словесна інформація є найбільш доступною. На жаль, у дру-кованому вигляді вона є досить громіздкою і потребує достатньо-го часу для осмислювання. Цифрова інформація найчастіше за-стосовується для доповнення словесних описів кількісними ха-рактеристиками товару (маса, розміри, строки, дати, коди тощо). Образотворча товарна інформація забезпечує зорове й емоційне прийняття відомостей про товари за допомогою художніх і графічних зображень безпосередньо товару, комбінованих зображень Товару з іншими естетичними об'єктами (квітами, красивими тваринами, метеликами тощо), репродукцій з картин, фотографій, листівок чи інших зображень (схем, графіків тощо). Символічна інформація — це відомості про товар, які передаються за допомогою інформаційних знаків (символ є короткою характери-стикою сутності товару, його відмінностей від інших товарів). Штриховий код — це знак, призначений для автоматизованої ідентифікації товару та обліку інформації про нього. Зрозуміло, що для цього треба мати відповідну техніку та обладнання. Хоч це потребує значних додаткових витрат, зате наступний економічний ефект є вражаючим.
До товарної інформації фахівці ставлять такі вимоги: вірогідність, доступність і достатність. Вірогідність передбачає правди-1 вість і об'єктивність відомостей про товар. Доступність пов'язують з принципом відкритості відомостей про товар для всіх користувачів, чим характеризується сучасне цивілізоване суспільство. Це може бути мовна доступність, зрозумілість тексту або інших форм доведення інформації, можливість надання інформації на першу вимогу покупця тощо. Достатність трактується як раціональна інформаційна насиченість, що виключає надання як неповної, так і зайвої інформації. Неповна інформація — це брак певних, що мають визначальний характер, відомостей про товар, а зайва — це надання відомостей, які дублюють основну без особливої для цього потреби, або такої інформації, котра не цікавить; споживача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: УПАКОВКА Й ЗАСОБИ ТОВАРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок