Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Установлення ціни на товар

Установлення ціни на товар

Назва:
Установлення ціни на товар
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,15 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Установлення ціни на товар


Ціноутворення на різних типах ринків. Економісти розріз-няють чотири типи ринку, кожному з яких притаманні пев-ні принципи ціноутворення:
1. Ринок чистої вільної конкуренції.
2. Ринок монополістичної конкуренції.
3. Олігополістичний ринок.
4. Ринок чистої монополії.
Ринок чистої вільної конкуренції характеризується трьома умовами:
¦ наявністю великої кількості продавців та покупців, ні один з яких не впливає на рівень поточних ринкових цін;
¦ наявністю однорідних та взаємозамінних конкуруючих товарів;
¦ відсутністю цінових обмежень.
В умовах вільної конкуренції продавець, з одного боку, не в змозі запросити ціну вище ринкової, тому що покупці можуть вільно придбати будь-яку необхідну їм кількість то-вару за цією ринковою ціною, а з іншого боку — не може встановити ціну нижче ринкової, оскільки може продати все, що потрібно, за існуючою ринковою ціною. Тому при розширенні обсягів виробництва фірма, як правило, ціну не змінює. Зв'язок між попитом та ціною для даного ринку по-дано на рисунку 1.
Рис. 1. Зв'язок між попитом та ціною на ринку вільної конкуренції
Як приклад ринку вільної конкуренції можна назвати міжнародні ринки пшениці, лісу, цінних паперів, руд кольо-рових металів.
Ринок монополістичної конкуренції складається з безлічі покупців та продавців, які здійснюють угоди не за єдиною ринковою ціною, а в широкому діапазоні, наявність якого пояснюється можливістю продавців пропонувати покупцям різні товари, які відрізняються один від одного не тільки фізичними характеристиками, якістю, оформленням, але й споживацькими перевагами. Покупці, відчуваючи різницю у пропозиціях товару, готові й платити за них по-різному. Крім того, щоб виділитися чимось, окрім ціни, продавці на-магаються розробити різні пропозиції для різних спожива-цьких сегментів, користуються практикою присвоєння това-рам марочних назв, рекламою та методами особистих про-даж. В обстановці монополістичної конкуренції виробники формують ціну на вироблену ними продукцію, враховуючи структуру попиту, ціни конкурентів, витрати виробництва.
Олігополістичний ринок складається з невеликої кількості продавців, товари яких можуть бути як однорідними та вза-ємозамінними, так і відмінними один від одного.
В умовах олігополістичної конкуренції застосовуються в основному дві стратегії ціноутворення. Одна з них — "слі-дування за лідером". Необхідно зазначити, що абсолютне лі-дерство може бути досягнуто лише тоді, коли фірма має без-перечні переваги над конкурентами за одним із двох парамет-рів: або за обсягом випуску, або за рівнем витрат.
Ще одна цінова стратегія, яка широко використовується в олігополії, — координація дій при встановленні ціни, коли фір-ма калькулює витрати виробництва за уніфікованими стаття-ми, а потім додає певну норму прибутку. При цьому ціни всіх фірм (компаній) під впливом ринкових факторів змінюються в одному напрямку та в однаковому співвідношенні.
Ринок чистої монополії — це ринок, де господарює один продавець.
На даному ринку продавець-монополіст володіє порівня-но великою свободою при встановленні цін, проте опти-мальний рівень ціни визначається, виходячи з попиту на свою продукцію. Тому цінові стратегії будуються за прин-ципом цінової дискримінації, тобто проведення цінової полі-тики, спрямованої на обмеження доступу на ринок іншим продавцям або покупцям. Дискримінаційні ціни існують у таких формах:
¦ диференціація за групами покупців;
¦ диференціація за варіантом товару або послуги;
¦ диференціація за територією;
¦ диференціація за часом;
¦ стратегія множинних цін;
¦ стратегія сегментації ринку та її окрема політика — дем-пінг.
Енциклопедичний словник бізнесмена дає таке визна-чення демпінгу: демпінг — бросовий експорт, вивіз товарів із однієї країни в іншу за цінами більш низькими, ніж усере-дині країни або на світовому ринку.
У таблиці 1. наведена узагальнена характеристика існу-ючих типів ринків з визначенням особливостей кожного ти-пу за основними показниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Установлення ціни на товар

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок