Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Взаємовідносини між виробниками і споживачами в умовах ринку, життєвий циклу товару, його практичне використання.

Взаємовідносини між виробниками і споживачами в умовах ринку, життєвий циклу товару, його практичне використання.

Назва:
Взаємовідносини між виробниками і споживачами в умовах ринку, життєвий циклу товару, його практичне використання.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота.
Взаємовідносини між виробниками і споживачами в умовах ринку, життєвий циклу товару, його практичне використання.


ЗМІСТ.
1. На яких концепціях можуть будуватись взаємо відносини між виробниками і поживачами в умовах ринку.
2. Розкрийте сутність концепції життєвого циклу товару, її практичне використання.
3. Тести.
4. Задача.


Яку частку ринку молочних продуктів захопило підприємство "Баланс" у 2004 році? Знайдіть відносну частку ринку підприємства стосовно основного конкурента у 2005 році. Наскільки вже використаний маркетинговий потенціал продажу молочних продуктів?
5. Висновок.
1. Концепції, на яких будуються взаємо відносини між виробниками і споживачами в умовах ринку.
Існує п’ять альтернативних концепцій, кожна з яких відповідає певному етапу становлення маркетингу зокрема:
1. Концепція удосконалення виробництва стверджує, що споживачі надають перевагу широко розповсюдженим та доступним за ціною товарам.
Управління підприємством, яке орієнтується на дану концепцію, зосереджується на вдосконаленні виробництва та підвищенні ефективності системи розподілу товару. Застосування даної концепції доцільне у двох ситуаціях:
коли існує високий попит на ці товари і покупці виявляють до них інтерес. У таких
випадках виробники шукають шляхи збільшення випуску продукції;
коли собівартість занадто висока і її можна зменшити за рахунок підвищення
продуктивності праці.
2. Концепція удосконалення товару передбачає, що споживачі віддають перевагу товарам із найвищою якістю та надійними експлуатаційними характеристиками, отже, підприємство має зосередити своєї зусилля на постійному вдосконаленні товару.
Приділяючи увагу насамперед якості товарів, підприємство - виробник має на увазі, що споживачі зацікавлені у придбанні цих товарів, знають про наявність виробів конкурентів і
роблять свій вибір, орієнтуючись на високу якість і погоджуючись платити за неї вищу ціну.
Орієнтація товаровиробників на цю концепцію управління підприємство часто призводить до "маркетингової короткозорості", коли виробник так "закохується" у власний товар, що забуває про потреби споживачів.
3. Концепція інтенсифікації комерційних зусиль стверджує, що споживачі не купуватимуть товари підприємства в достатній кількості, якщо воно не докладе значних зусиль у сфері збуту товарів.
Підприємства, орієнтовані на дану концепцію, керуються тим, що споживачі переважно не мають явного наміру придбати їхні товари, і тому треба вживати активних заходів для
збуту товарів.
На практиці концепцію інтенсифікації комерційних зусиль реалізують, нав’язуючи покупку споживачеві, причому продавець намагається за будь-яких умов підписати угоду та здійснити продаж, а задоволення потреб споживача є для нього другорядною справою. 4. Концепція маркетингу передбачає запорокою досягнення цілей підприємства є визначення потреб споживачів і задоволення цих потреб ефективнішими і продуктивнішими - порівняно з конкурентами-методами.
Запроваджуючи цю концепцію, підприємства орієнтуються передусім на задоволення потреб певної групи споживачів, для чого постійно проводять дослідження ринку, аналіз і контроль маркетингової діяльності.
Концепція маркетингу – це сучасна концепція підприємницької діяльності, яка є досконалішою порівняно з трьома попередніми. Зіставлення концепції інтенсифікації комерційних зусиль та концепції.
Якщо основним об’єктом уваги в першій з них є товар підприємства, який активно нав’язують споживачеві, то в концепції маркетингу основним об’єктом уваги є потреби цільової групи споживачів. А прибуток підприємство отримує завдяки досягненню і підтримці споживчої задоволеності.
В останні роки дедалі більшої популярності набуває концепція соціально-етичного маркетингу.
5. Концепція соціально-етичного маркетингу передбачає визначення потреб споживачів та їх задоволення ефективніше, ніж конкуренти, з урахуванням інтересів усіх членів суспільства.
Ця концепція виникла під впливом багатьох зовнішніх факторів, зокрема погіршення якості довкілля, обмеженості природних ресурсів, стрімкого приросту населення тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Взаємовідносини між виробниками і споживачами в умовах ринку, життєвий циклу товару, його практичне використання.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок