Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Особливості та сучасне становище прямого маркетингу в Україні

Особливості та сучасне становище прямого маркетингу в Україні

Назва:
Особливості та сучасне становище прямого маркетингу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,03 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості та сучасне становище прямого маркетингу в Україні


Еволюція розвитку виробництва та відносин виробника із споживачем дозволили виділити маркетинг в окрему науку. Оскільки, на сьогодні, недостатньо самого факту виробництва продукції, необхідно знати чи ця продукція підкріплена реальними потребам споживачів. Визнаний авторитет у маркетингу Філіп Котлер казав: „Маркетинг - вид людської діяльності, спрямований на задоволення потреб через обмін" [4, 8], але для того, щоб забезпечити взаємозв'язок між виробниками і споживачами товарів у процесі цього обміну застосовують маркетингову політику комунікацій і зокрема прямий маркетинг.
На сьогоднішній день прямий маркетинг є досить актуальним, оскільки він набирає обертів в нашій країні. Вивченням цієї складової маркетингових комунікацій займалися такі вітчизняні вчені Лук'янець Т.І., Примак Т.О., Головкіна Н.В., а із зарубіжних вчених Бернет Дж., Моріарті С., Сміт П.Р. Водночас, вітчизняні науковці не достатньо приділяють уваги стану та особливостям здійснення прямого маркетингу в Україні, тому дана робота присвячується висвітленню цих моментів.
Особливістю прямого маркетингу в порівнянні з іншими складовими маркетингових комунікацій є можливість встановлення контакту з потенційним або реальним споживачем незалежно від місця його знаходження. Негативний ефект можливий, якщо прямий маркетинг застосовується тільки в короткостроковий період, коли недостатньо кваліфіковані менеджери неправильно використовують інформацію про клієнтів, що викликає в них неадекватну реакцію. Тому, для забезпечення успіху і довгострокового підтримання зв'язку з покупцями, організації створюють бази даних, які містять всю інформацію про клієнта і використовуються для стимулювання продажу продукції. [1, 487]
За даними Федерації Європейського прямого маркетингу (FEDMA), темпи зростання витрат на прямий маркетинг у країнах Європейського союзу в останні роки становили загалом приблизно 11%. Зокрема, 2000 року у Великобританії, за даними FEDMA, було розіслано 4,3 млрд. одиниць адресної друкованої продукції; у Франції - 4,1 млрд. одиниць; у Нідерландах - 1,45 млрд. одиниць адресованих посилань. Середньостатистичний житель території Європейського союзу отримує 67 адресованих посилань (за даними 25 країн - членів ЄС). [2, 57] Тобто, в країнах Європейського союзу активно використовується маркетинг з використанням списків та баз даних. На жаль, в Україні пряма поштова розсилка не має ще такого активного застосування як в країнах ЄС. В Україні більш інтенсивніше використовується каталог - маркетинг та персональний продаж.
Члени Української асоціації прямого продажу, до якої входять близько 50 компаній, які продають косметику, парфуми, побутову техніку, страхові  і телекомунікаційні послуги, 2005 року продали в Україні товару на 289 млн. дол. (без податків і націнки розповсюджувачів), що на 29 % більше за показники 2004 р. Причому загальна кількість консультантів і дистриб'юторів сягнула 480 тис. - це трохи менше ніж 1% населення країни, але більше ніж у будь - якій іншій Європейській країні, включаючи Росію. [7, 28]
Виділяють три причини успіху цього виду маркетингових комунікацій в Україні: перша - через брак вільного часу українцям зручніше купувати продукцію вдома або в офісі. Друга - компанії прямого продажу відзначають активніше зростання кількості незалежних підприємців, які представляють їхню продукцію. Третя - споживачі стали довіряти прямому продажу.
Виходячи з ситуації, яка склалася на ринку прямого бізнесу в Україні, компаніям необхідно створювати бази даних для підтримання довгострокових зв'язків з клієнтами і стимулювання їхньої зацікавленості у придбанні товару.
Конкуренцію компаніям, що займаються прямим продажем складають підприємства роздрібної торгівлі. Хоча на ринку України є де розгорнутися обом формам продажу. Перевагами роздрібної торгівлі перед каталог - маркетингом та персональним продажем є широта асортименту, можливість побачити і випробувати товар, а особливостями прямого продажу є особисте спілкування, високий сервіс і можливість повернути продукт, який не сподобався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості та сучасне становище прямого маркетингу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок