Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Поняття та оцінка конкурентного статусу фірми

Поняття та оцінка конкурентного статусу фірми

Назва:
Поняття та оцінка конкурентного статусу фірми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Поняття та оцінка конкурентного статусу фірми”
 


Конкурентний статус фірми (КСФ) характеризує передумови досягнення фірмою того чи іншого рівня конкурентної переваги, тобто головної мети конкурентної боротьби на ринку.
Ці передумови визначаються:
стратегічним потенціалом фірми (тобто внутрішніми факторами конкурентноздатності фірми);
сукупним впливом зовнішніх факторів маркетингового середовища (детермінантів <національного ромба>) на умови досягнення визначеного рівня конкурентної переваги.
КСФ визначає рівень конкурентної переваги фірми (далі для зручності КПФ):
YКПФ= f (КСФ)
Головна задача у визначенні КСФ - оцінка ступеня достатності розвитку стратегічного потенціалу фірми (СПФ) і умов зовнішнього маркетингового середовища для підтримки на високому рівні КПФ.
Для цього повинні бути виконані наступні дії:
по кожному елементу стратегічного потенціалу повинні бути визначені ресурси, які можуть забезпечити досягнення цілей фірми в тій чи іншій фазі (етапі) життєвого циклу (ЖЦ) КПФ. Порівнюючи значення фактичних і необхідних параметрів ресурсів, визначають показники відповідності фактичних параметрів необхідних по кожному елементу стратегічного потенціалу, які зводять в узагальнюючу оцінку з врахуванням значимості кожного елементу;
повинна бути визначена ступінь достатності умов, формованих елементами <національного ромба>. Складність полягає в тому, що умови зовнішнього середовища характеризуються високою динамічністю. Оскільки швидкість, з якою відбуваються зміни, практично непередбачена, залишається лише постійно відслідковувати ці зміни, прогнозувати можливість і очікувати моменти їх появи. На основі обробки отриманої інформації експертним шляхом визначають, наскільки сприятливі зовнішні умови для досягнення фірмою максимального значення рівня КПФ на тому чи іншому етапі його життєвих циклів (ЖЦ).
Таким чином, рівень КСФ залежить від рівня <корисності> (Парето-ефективності) СПФ і характеру і ступеня використання умов зовнішнього середовища.
YКСФ = f (СПФ, DНР )
Принципи кількісної оцінки рівня КСФ полягають у наступному:
оцінки повинні бути диференційовані по етапах життєвого циклу КПФ;
оцінки повинні враховувати значимість кожного детермінанта <національного ромба> у формуванні умов КПФ;
оцінки повинні враховувати структуру СПФ по його елементах, видам і ступеню відповідності ресурсів принципу Парето-ефективності;
оціночні показники повинні дозволяти аналізувати вплив як окремих сторін внутрішнього і зовнішнього маркетингового середовища (частки показники), так і сукупний вплив цих умов на створення передумов відповідного рівня КПФ (узагальнюючий показник).
У даному випадку оцінки всіх умов для створення КПФ здебільшого не можуть бути визначені статистично, вони, як правило, базуються на суб'єктивних думках (відчуттях) експертів.
Формують наступні оціночні показники умов для КПФ (тобто показники КСФ), обумовлених зовнішньою і внутрішньою сферами:
а) Умови, формовані сукупним впливом детермінантів <національного ромба>, оцінюються наступними показниками:
; ,
де , - показники сукупного впливу детермінантів за весь і за z-й етап ЖЦ КПФ, відповідно; відношення числа сприятливих до загального числа факторів, формованих g -м детермінантом у z-й етапі ЖЦ КПФ; a g z - коефіцієнт значимості g -ог детермінанта для z-ог етапу ЖЦ КПФ.
б) Умови, формовані стратегічним потенціалом фірми, оцінюються показниками
; ;
; ,
де - показник оцінки i-ог елемента стратегічного потенціалу фірми по відповідності j-ог ресурсу фірми вимогам, що відповідають цілям фірми в z-ом етапі ЖЦ КПФ; - коефіцієнт значимості i-ог елемента стратегічного потенціалу в z-ом етапі ЖЦ КПФ; - коефіцієнт відповідності j-ог ресурсу фірми вимогам, що відповідають цілям фірми в z-ом етапі ЖЦКПФ; СПФ, СПФz , СПiz - показники відповідності стратегічного потенціалу цілям фірми по формуванню КПФ за весь ЖЦ КПФ, z-й етап ЖЦ КПФ, i-ог елемента стратегічного потенціалу за z-й етап ЖЦ КПФ, j-ог виду ресурсу фірми за z-й етап ЖЦ КПФ, j-ог виду ресурсу фірми за весь ЖЦ КПФ, відповідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Поняття та оцінка конкурентного статусу фірми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок