Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Оцінка і сертифікація продукції та систем якості на підприємстві

Оцінка і сертифікація продукції та систем якості на підприємстві

Назва:
Оцінка і сертифікація продукції та систем якості на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,23 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Оцінка і сертифікація продукції та систем якості на підприємстві


На етапах впровадження, функціонування й удосконалення системи комплексного управління якістю велике значення має оцінка відповідності системи управління якістю визначеним вимогам, проведена у формі аудиту.
Аудит якості
Керівні вказівки з проведення аудиту якості закріплені в стандартах ISO серії 10011. Виділяють такі види аудиту якості:
1. У залежності від цілей і характеру проведення:
зовнішній,
внутрішній;
2. У залежності від об'єктів оцінки:
аудит системи управління якістю,
аудит продукції,
аудит процесу;
3. У залежності від періоду планування:
плановий,
оперативний (позаплановий).
Внутрішній аудит проводиться періодично фахівцями підприємства або зовнішніми аудиторами за ініціативи самого підприємства.
Зовнішній аудит проводиться замовником або третьою стороною з метою одержання підтвердження відповідності системи якості підприємства визначеним вимогам.
Різновидом зовнішнього аудиту є сертифікаційний аудит, в результаті якого підприємству видається сертифікат відповідності.
Сертифікація продукції і систем управління якістю
Сертифікація - це процес підтвердження відповідності оцінюваної продукції або системи забезпечення якості підприємства визначеним нормам (стандартам), проведений незалежною третьою стороною й офіційно підтверджений у письмовій формі.
Виділяють наступні види сертифікації:
1. У залежності від об'єктів сертифікації:
сертифікація продукції,
сертифікація робіт і послуг,
сертифікація систем забезпечення якості підприємства;
2. У залежності від області сертифікації:
сертифікація систем забезпечення якості,
екологічна сертифікація,
сертифікація соціальної лояльності;
3. За правовою ознакою:
обов'язкова,
добровільна.
За результатами проведення сертифікації підприємство одержує офіційний документ - сертифікат відповідності на продукцію (сертифікація продукції) або на систему забезпечення якості (сертифікація системи забезпечення якості). Сертифікат системи якості видає орган з сертифікації на термін не більше трьох років.
Обов'язковій сертифікації підлягає ряд продукції, робіт, послуг, якість яких безпосередньо визначає безпеку для життя, здоров'я і майна громадян, а також охорону навколишнього середовища. Так, обов'язковій сертифікації підлягають продукти харчування, медикаменти, будівельні матеріали, автомобілі та ін. Обов'язкова сертифікація проводиться тільки державними органами з сертифікації. В Україні такі органи об'єднані в єдину систему сертифікації УкрСЕПРО.
Добровільна сертифікація проводиться за бажанням підприємства по тих видах продукції, по яких проведення обов'язкової сертифікації не передбачено законодавством, її можуть про водити як державні, так і приватні органи з сертифікації (вітчизняні і представництва зарубіжних органів). В Україні основними представництвами зарубіжних органів з сертифікації є представництва Об'єднання Технічного Нагляду (TUV CERT, Німеччина), Бюро Веритас (BVQI, Франція), Регістра Ллойда (LRQA, Англія), Sociйtй General de Surveillance (SCS, Швейцарія).
Продукція, роботи і послуги, що пройшли сертифікацію, маркуються знаком відповідності. Існують знаки обов'язкової (державної) і добровільної сертифікації. Матеріальна продукція маркується безпосередньо. Для робіт і послуг знак відповідності наноситься па квитанцію, наряд-замовлення, путівку, договір, упаковку, бланки і т.п.
Екологічна сертифікація проводиться на основі стандартів ISO серії 14000. Мста екологічної сертифікації полягає в стимулюванні впровадження технологічних процесів, що мінімально забруднюють природне середовище і виробництво продукції, що гарантує споживачу безпеку для його життя, здоров'я, майна і навколишнього середовища в процесі її експлуатації (споживання).
Сертифікація соціальної лояльності здійснюється на основі міжнародного стандарту SA 8000, що містить основні критерії для оцінки соціальної лояльності організації: дитяча праця, примусова праця, гігієна і безпека праці, свобода асоціації і право укладання колективних договорів, дискримінація, дисциплінарні стягнення, робочий час, винагорода, система керування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оцінка і сертифікація продукції та систем якості на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок