Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Правила користування засобами вимірювальної техніки у торгівлі.

Правила користування засобами вимірювальної техніки у торгівлі.

Назва:
Правила користування засобами вимірювальної техніки у торгівлі.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Контрольна робота
з дисципліни “Техніка і технологія торгівлі”


Правила користування засобами вимірювальної техніки у торгівлі.
З метою забезпечення єдності вимірів на підприємствах торгівлі всі, що знаходяться в експлуатації засоби вимірів (вимірювальні прилади, гирі, міри довжини й обсягу, у тому числі імпортні, і т.п.) повинні бути справними, правильно встановленими, мати видиме клеймо, або свідчення про перевірку, термін дії якої не минув, видане Державною метрологічною службою або метрологічною службою суб'єкта, що господарює, акредитованою у встановленому порядку.
Усі засоби вимірів повинні бути закріплені за особою, відповідальною за забезпечення єдності вимірів (далі ЗЄВ), призначеним керівником підприємства торгівлі, що повинен знати правила роботи на них і терміни представлення на перевірку.
Відповідальна особа за ЗЄВ, що здійснює контроль, при виявленні несправностей у використовуваних засобах вимірів повинен негайно сповістити керівника підприємства торгівлі, і вилучити несправний засіб вимірів з експлуатації.
Використання не дозволених до застосування (у тому числі побутових) неповірених або несправних засобів вимірів забороняється.
При кожній одиниці ваг, на яких провадиться зважування за допомогою гир, повинен бути відповідний комплект гир. Гирі повинні відповідати установленим вимогам і мати діюче повірене клеймо.
Облік наявності засобів вимірів на підприємстві торгівлі і терміни представлення їх на перевірку варто вести в спеціальному журналі і графіку перевірки.
Керівник підприємства торгівлі несе відповідальність за стан засобів вимірів, і зобов'язаний забезпечити:
а) контроль за утримуванням у справному стані засобів вимірів і правильним їх застосуванням;
б) своєчасне представлення засобів вимірів на перевірку;
в) розробку і проведення організаційно-технічних заходів щодо впровадження сучасної вимірювальної техніки.
Установку, монтаж і порядок роботи з засобами вимірів варто вести відповідно до посібника з експлуатації на конкретний тип приладу.
Установка засобів вимірювання.
Терези встановлюються на міцній, стійкій горизонтальній основі, не підданій різного роду струсам і вібрації.
Доступ до ваг на робочому місці повинен бути вільним, підходи не захаращені.
Місце установки ваг не повинне утрудняти покупцям огляд циферблата (цифрових табло) і вантажоприймальної площадки ваг.
Терези настільні циферблатні й електронні встановлюються в горизонтальному положенні по наявному рівні шляхом обертання настановних (гвинтових) ніжок. Повітряний пухирець повинен знаходитися в середині окружності рівня, ваги спиратися на всі чотири ніжки. Положення ніжок фіксується контргайками.
Горизонтальність ваг повинна виставлятися заново після кожної зміни місця розташування ваг.
Обидві стрілки ненавантажених циферблатних ваг повинні знаходитися в нульовому положенні.
Після включення електронних ваг, нульові показання індикаторів маси і вартості товару встановлюються шляхом процедури, описаної в інструкції з експлуатації на конкретний тип ваг.
Після транспортування електронних ваг у зимових умовах їхнє включення при кімнатній температурі можливо тільки після закінчення 4 годин.
Електронні ваги повинні використовуватися при температурі і вологості, встановленої в експлуатаційних документах на конкретний тип ваг.
Терези настільні гірьові встановлюються так, щоб станина мала міцне, стійке положення, без яких-небудь прокладок.
Горизонтальність установки ваг визначається шляхом повороту ваг на місці установки на 180° (щоб ліва сторона стала на місці правої). Якщо рівновага ненавантажених ваг при цьому зберігається, то, ваги встановлені горизонтально.
Терези товарні з гирьотримачем і шкальні встановлюють по схилу, укріпленому на їх колонці, при цьому платформа ваг повинна спиратися на платформні важелі всіма чотирма кутами.
Для збереження стійкості ваг, що мають колеса, під раму ваг підводяться бруски з видовбаними в них поглибленнями для коліс, замість окремих брусків можна використовувати раму.
Терези лабораторні рівноплечні 2, 3, 4 класів установлюються по наявному у них схилу чи рівню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Правила користування засобами вимірювальної техніки у торгівлі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок