Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Управління фармацевтичним маркетингом

Управління фармацевтичним маркетингом

Назва:
Управління фармацевтичним маркетингом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Управління фармацевтичним маркетингом


1. Процес управління маркетингом
2. Концепція соціально-етичного маркетингу у фармації
3. Організаційна структура маркетингових служб
1. Процес управління маркетингом
Управління маркетингом — це аналіз, планування, запро-вадження в життя і контроль за здійсненням заходів, розра-хованих на встановлення, закріплення і підтримку вигідних обмінів з цільовими покупцями заради досягнення певних завдань організації, таких, як одержання прибутку, зростан-ня обсягу збуту, збільшення частки ринку і т.п.
Завдання управління маркетингом полягає у впливі на рі-вень, час і характер попиту таким чином, щоб це допомага-ло організації в досягненні поставлених перед нею цілей.
Для управління маркетинговою діяльністю підприємства найбільше значення мають чотири групи питань:
1) питання інформації;
2) питання використання елементів маркетингу;
3) питання організації маркетингової діяльності;
4) питання контролю в галузі маркетингу.
Серед питань інформації підприємство зацікавлене в даних;
¦ про середовище, зокрема, про споживачів, посередників збуту продукції, конкурентів, постачальників та про дер-жавне регулювання діяльності;
¦ про можливості впливу на ринок та створення переваг у споживачів;
¦ про внутрішні обмеження виробничого, фінансового, ка-дрового та іншого характеру;
¦ про різноманітний вплив окремих чинників при зміні зовнішнього середовища.
У системі маркетингу інформованість підприємства має важливе значення, оскільки будь-яка маркетингова діяльність базується на знанні конкретної ситуації, що склалася на ринку. Більшість маркетингових досліджень самі по собі є інформаційними (наприклад, вивчення попиту на товари, дослідження ринків збуту, вимог споживачів до продукту). До того ж, виконання маркетингових заходів потребує вста-новлення зворотного зв'язку з метою коректив поточного впливу і розроблення майбутніх маркетингових програм.
Відсутність необхідної маркетингової інформації може стати причиною серйозних економічних прорахунків. Ме-тою використання маркетингової інформації є зменшення невизначеності в процесі прийняття управлінських рішень. Це вимагає збору, передачі, зберігання, обробки і надання значних обсягів різнобічної інформації. Докладно процес накопичення інформації у фармацевтичному маркетингу бу-де описаний в окремому розділі.
Використання елементів маркетингу спрямоване на робо-ту з продуктом, удосконалення його споживацьких власти-востей, на здійснення цінової політики, створення системи збуту, прийняття рішень стосовно методів та місць продажу, використання маркетингових комунікацій та зв'язків з громадськістю.
Організація маркетингової діяльності повинна спиратися На інформаційну систему. Підприємство може здійснювати послідовну ринкову політику лише в тому випадку, коли всі підрозділи визнають пріоритет маркетингу. При створенні служб маркетингу як критерії їх структурування використо-вують функції, товари, групи споживачів, регіони.
Для виконання завдань у галузі маркетингу необхідний певний контроль: перевірка правильності прийнятих рішень з метою встановлення відхилень між плановими та фактич-ними економічними результатами; аналіз товарів, геогра-фічних областей, груп споживачів, каналів збуту, рекламних кампаній тощо.
Керівники з маркетингу (маркетинг-директор, заступник директора з маркетингу) — це посадові особи фірми, які займаються аналізом маркетингової ситуації, втіленням у життя намічених планів і (або) виконанням контрольних функцій. До цієї категорії керівників маркетингу належать і співробітники служб збуту, дослідники маркетингу, керівни-ки з товарів і фахівці з проблем ціноутворення.
У процесі управління маркетингом вирішальне значення має планування. Зв'язок між системою маркетингу і підфункцією планування активний і двосторонній. З одного боку, маркетингові цілі мають суттєвий вплив на систему планування, з другого — реалізація всіх маркетингових заходів взаємопов'яза-на в рамках плану-програми. Плановість при реалізації марке-тингових заходів виявляється в розробленні і реалізації програ-ми маркетингу, яка по суті є глобальним планом і визначає зміст усіх останніх планів підприємства (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Управління фармацевтичним маркетингом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок