Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Нормативно-правова база маркетингової діяльності в західноєвропейських країнах

Нормативно-правова база маркетингової діяльності в західноєвропейських країнах

Назва:
Нормативно-правова база маркетингової діяльності в західноєвропейських країнах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,13 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Нормативно-правова база маркетингової діяльності
в західноєвропейських країнах


Процес регулювання рекламної діяльності в Україні постійно розширюється. Однак існує ще чимало проблем, які вимагають подальших розробок з питань регулювання українських маркетингових комунікацій в цілому. В цьому зв'язку видається доцільним дослідження досвіду регулювання маркетингових комунікацій, зокрема реклами і стимулювання збуту, в деяких країнах – членах Європейського союзу. Його творче переосмислення і гнучке використання сприятиме розвитку процесу формування маркетингової комунікаційної політики в Україні.
Для чого потрібен контроль Жителі країн Західної Європи загалом схвалюють рекламу та характер її просування, тобто в цілому визнають необхідність такої діяльності за однієї лише умови – постійного контролю за її правдивістю. Ось чому ефективність і, внаслідок цього, цінність реклами як економічного інструменту прямо співвідносяться з її становленням в очах споживача. Для позитивного сприйняття останнім її інформуючої повноти і логічної переконливості реклама має вирізнятися високим рівнем його довіри і впевненості. Обдурені рекламою споживачі відвернуться від неї, надалі не послуговуватимуться об'єктом її уваги, не купуватимуть те, що пропонується там, куди запрошуються. Це добре розуміють усі – від рекламодавців до служб рекламних агенцій та засобів масової інформації. Довготривалі інтереси всіх у комунікаційній галузі саме і полягають у тому, щоб забезпечити захист свободи рекламної мови шляхом підтримки її чесності та непідкупності. Та попри те, що реклама в цілому схвалена суспільством, все ж трапляються окремі випадки, коли вона розглядається як небажана. Особливо та реклама, яка навмисне фальсифікує факти або твердження, стимулює негайний контроль. Несхвальне ставлення до реклами з боку громадськості започатковується з різних причин. Дехто звинувачує її в зображенні надто стереотипного іміджу сімейного життя, інші вказують на те, що реклама нібито силоміць "нав'язує" людям бажання купувати зовсім не ті речі, які їм потрібні. Деякі верстви суспільства, особливо ж діти, потребують спеціального захисту від окремих, в основі своїй безапеляційних рекламних тверджень. Саме з цих та деяких інших причин в розвинених суспільствах упродовж ХХ століття розширювався діапазон контролю за сферою комунікаційної діяльності, зловживання в якій призвели до накопичення різних законодавчих нормативних актів, до кількісного зростання розмаїтих регулюючих організацій.
Форми регулювання і контролю Всюди в Європі маркетингові комунікації стали предметом певних обмежень. Деякі з них закріплені в різних законодавчих нормативних актах, інші встановлюються самою комунікаційною індустрією. Ступінь таких обмежень в різних країнах різний. Цілком зрозуміло, що законодавчі норми встановлюються і контролюються державою. Саморегулювання ж означає, що встановлює правила і стежить за їх дотриманням сама комунікаційна індустрія. Такі правила розробляються у відповідності із законодавчими нормами та доповнюють їх. Ті чи інші зміни в законах обумовлюють відповідні зміни в добровільних самоврядних обмеженнях.
Правове регулювання і контроль в країнах Європейського союзу Головна перевага юридичного контролю полягає в його універсальній застосовності – вимоги законів поширюються на всі сфери життя і мають силу виняткової неупередженості до всього. А саме цього не можна досягти через систему саморегулювання. Будь-які правові обмеження викликаються, зрозуміло, несправедливим або неетичним комунікаційним впливом на суспільство, яке через послуговування законами зобов'язане вдаватись до необхідного захисту. Чи можна у цьому зв'язку покладатися тільки на саморегулювання? Малоймовірно, щоб якась із галузей економіки виявилась достатньо здатною запобігти великому масштабу зловживань. З іншого боку, нерідко законним вимогам і нормам ставиться в докір те, що вони пригнічують ініціативу, забирають час і сили, що вони надто жорсткі, в багатьох випадках неефективні та ще й дорогі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Нормативно-правова база маркетингової діяльності в західноєвропейських країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок