Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Маркетинг як інструмент подолання соціально-економічних проблем регіону

Маркетинг як інструмент подолання соціально-економічних проблем регіону

Назва:
Маркетинг як інструмент подолання соціально-економічних проблем регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Маркетинг як інструмент подолання соціально-економічних проблем регіону


Протягом останніх років маркетинг зарекомендував себе як дієвий інструмент  у повсякденній роботі підприємств сфери бізнесу. Однаково вдало маркетингові технології допомагають вирішувати різноманітні завдання на споживчому ринку, на ринку промислової  продукції, на аграрному ринку у сферах пов'язаних  з торгівлею нерухомістю тощо.  Так само часто можна почути і побачити результати використання маркетингу у діяльності політичних партій та некомерційних організацій.  Водночас, застосування маркетингу для подолання соціальних проблем, нажаль, залишається достатньо рідкісним явищем. На наш погляд така ситуація вимагає вправлення, оскільки, якщо маркетинг довів свою корисність в інших сферах, він може стати потужним важелем розв'язання окремих проблем і в цій.
Сьогодні маркетинг є дуже різноманітним і різнобічним. Вочевидь серед широкого  переліку його функцій можна відшукати і такі, що допоможуть пом'якшити наслідки окремих соціально - економічних проблем на рівні окремого регіону.
У нашому дослідженні об'єктом є Чернівецька область - найменша за територією та кількістю населення область в Україні. Область переважно аграрна, з невеликою кількістю промислових підприємств. Лише третина населення проживає в містах. Проблеми, що є характерними для сільського господарства України повністю знаходять своє відображення на території нашої області, що не може  не позначатись на загальному рівні добробуту населення, його очікуваннях та життєвій позиції. 
Загальний економічний розвиток регіону  є уповільненим, можливо саме це визначає деяку депресивність настроїв населення, та спонукає до розвитку цілого ряду соціальних проблем. Окрім загальнолюдських соціальних хвороб суспільства, для нашої області надзвичайно гостро постала проблема масової міграції населення за кордон, найчастіше нелегальної. Переважно це виїзд на декілька років з метою заробітку, але часто трапляється виїзд цілих сімей на постійне місце проживання. Побіжний аналіз показує, що основна частина (більше 95 %) таких мігрантів це працездатне населення віком до 50 років. До п'ятірки країн - лідерів де найактивніше експлуатуються наші трудові ресурси належать Ізраїль, Португалія, Італія,  Іспанія,  Росія.
Головними негативними  наслідками міграції населення є: виїзд молодого населення, яке являє собою найактивнішу частину трудових ресурсів; розлучення сімей, залишення дітей без догляду, або для догляду третіми особами; загальне старіння населення регіону, збільшення питомої ваги пенсіонерів та людей старшого віку;зростання  соціальних виплат; поступовий занепад  сільського господарства;слабкі темпи розвитку підприємництва. Крім вказаних, сьогодення показало ще цілу низку проблем, зумовлених бажанням виїхати за кордон. Серед них  проблема нелегальної міграції та торгівлі людьми. Вважається, що сьогодні активно функціонує ціла інфраструктура, по нелегальному вивезенню людей  на роботу за кордон.
У результаті  спостерігаємо загальну невдоволеність рівнем життя особливо в сільській місцевості та небажання молоді жити та працювати в Україні за даних економічно - соціальних умов.
Одним із шляхів вирішення даної проблеми є відновлення сільського господарства, стимулювання активного розвитку малого та середнього бізнесу; пільгове кредитування молодих сімей; розвиток інфраструктури туристичного господарства; залучення іноземних інвесторів для розбудови перспективних галузей економіки краю, тощо.
Але побудова нової інфраструктури сільського господарства, вибудування нової соціальної політики потребує часу та централізованої системізації заходів державного рівня. А проблема все гостріше постає саме зараз, тому як часткову альтернативу економічним засобам впливу можна вважати маркетинговий інструментарій, а саме засоби соціального маркетингу.
Соціальний маркетинг - це маркетингова діяльність яку здійснюють організації чи окремі особи, що діють у суспільних інтересах  або виступають за будь - яку ідею і не прагнуть отримання прибутків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Маркетинг як інструмент подолання соціально-економічних проблем регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок