Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Особливості функціонування і розвитку інфраструктури ринку праці України

Особливості функціонування і розвитку інфраструктури ринку праці України

Назва:
Особливості функціонування і розвитку інфраструктури ринку праці України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,03 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості функціонування і розвитку інфраструктури ринку праці України 


Інфраструктура ринку праці сучасної економіки України є складовою системи ринкової інфра-структури перехідного періоду.
Під інфраструктурою ринку праці слід розуміти сукупність соціальних інститутів, які здійснюють посеред-ницькі функції між працівниками і роботодавця-ми, збирають і надають інформацію про наявність вакансій, сприяють підготовці й професійному навчанню кадрів, створенню робочих місць, забез-печенню ефективної зайнятості працездатного населення та їх соціального захисту у визначеному реальному інституціональному середовищі.
В порівнянні з проблемами функціонування ринку праці питанням розвитку інфраструктури приділяється не зовсім достатня увага. Основні акценти здійснюються на постановці та розв’язання локальних проблем (зусилля спрямовуються на ліквідацію проблем, які є переважно наслідком недосконалості самої інфраструктури), що пов’язані з діяльністю та взаємодією суб’єктів ринку праці, розглядаються недоліки функціонування окремих інфраструктурних ланок тощо.
Проте можна стверджувати, що у сучасній економіці України інфраструктура рин-ку праці все таки сформована і виконує низку притаманній лише їй функцій (рис 1.).
Сучасний розвиток інфраструктури ринку праці характеризується зміщенням у напрямку розвитку елементів, що становлять систему підготовки і перепідготовки спеціалістів, кількісним та якісним ростом системи закладів освіти, що намагаються надати максимально широкі можливості для здобуття освіти та професійної перепідготовки з подальшою лібералізацією системи розподілу випускників.                    
Основними тенденціями розвитку інфраструктури ринку праці є подальша комерціалізація ланок освіти, зростання вартості освітніх послуг, стихійність розвитку сегмента посередників ринку праці по просуванню товару «робоча сила», низький рівень оплати праці в країні, високі показники безробіття, інституційний хаос (асинхронність запровадження інституційних регуляторів ринку праці), нерозвиненість вітчизняних інфраструктурних ланок недержавного соціального та пенсійного забезпечення, напівлегальна діяльність представництв фірм держав-нерезидентів тощо.
Очевидним є недорозвиненість інститу-ційних і соціально-захисних елементів інфраструктури ринку праці, елементів соціального забезпечення та ланок соціальної адаптації безро-бітних.
Відчувається нестача посередників державної форми власності які б забезпечували моніторинг, аналіз, планування, та координацію діяльності суб'єктів ринку праці, у тому числі інформаційне забезпечення їх діяльності для реалізації державної політики та стратегії у сфері формування, розподілу, використання та розвитку трудових ресурсів України.
Окремим питання залишається покращення роботи міграційних служб та служб державного контролю за дотриманням законів про працю та прав громадян у сфері праці.
Внутрішніми факторами негативного впливу на розвиток інфраструктури ринку праці є тінізація економіки (зокрема ринку праці), корупція на основі зрощення криміналу з фінансовою олігархією, бюрократія, монополізм, правова неврегульованість діяльності суб’єктів ринку праці та інфраструктурних ланок.
Основними напрямками вдосконалення функціонування інфраструктури ринку праці мають стати умови за яких будуть надані переваги розвитку системи інфраструктурних ланок порівняно з темпами розвитку структурних елементів ринку праці, перерозподіл коштів на користь сфери послуг відповідного сектору економіки, до якого належать елементи інфраструктури.
Важливим є прийняття соціально-економічних концепцій в контексті розвитку інфраструктури ринку праці України, які слід вважати максимально ефективними в умовах глобалізації та регіоналізації з точки зору сучасного економічного становища в країні. Даний підхід повинен базуватися на визначенні приоритетних напрямків розвитку інфраструктурних складових, до яких слід віднести насамперед інституційні елементи та соціально-орієнтовані ланки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості функціонування і розвитку інфраструктури ринку праці України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок