Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Історичні аспекти реклами. Реклама та її роль у комунікативній політиці. Складові процесу реклами

Історичні аспекти реклами. Реклама та її роль у комунікативній політиці. Складові процесу реклами

Назва:
Історичні аспекти реклами. Реклама та її роль у комунікативній політиці. Складові процесу реклами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,54 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Історичні аспекти реклами. Реклама та її роль у комунікативній політиці. Складові процесу реклами


1. Історичні аспекти реклами
Відомості про рекламну практику зустрічаються ще в перших документах писемної історії. Попередниками сучас-ної реклами були розписи стін, скель, вуличні оповісники, клеймо ремісника на виробах.
Переломом в історії реклами стало винайдення Гутенбергом друкарського станка в 1450 р., а перше друковане ого-лошення з'явилось на англійській мові в 1478 р. Наступному розвиткові реклами сприяли випуски перших англомовних газет.
Найвищого рівня розвитку досягла реклама в США у 18 столітті, батьком американської реклами називають Бенджаміна Франкліна. Розвиток реклами в Америці був зумов-лений певними обставинами. По-перше, тим, що американ-ська промисловість лідирувала в галузі впровадження меха-нізації, внаслідок чого з'явився надлишок товарів і виникла необхідність переконувати покупців у придбанні більшої кількості товарів. По-друге, створення мережі водних шляхів та доріг зробило реальною доставку товарів і засобів рекла-ми до сільських районів. По-третє, уведення в 1813 р. обов'язкової початкової освіти підвищило рівень грамотнос-ті населення й сприяло збільшенню кількості газет та журналів. Найбільшим стимулом подальшого розвитку реклами став винахід радіо, а пізніше — телебачення.
2. Реклама та її роль у комунікативній політиці
Реклама — найбільш дійовий інструмент у спробах під-приємства вплинути на поведінку споживачів, привернути їх увагу до продукції фірми, створити позитивний образ самого підприємства, показати його громадську користь.
Рекламу можна розглядати як форму комунікації, котра намагається перевести якість товарів та послуг на мову спо-живачів.
Реклама — це переконливий засіб інформації про товар або фірму, комерційна пропаганда споживчих якостей това-ру та належної діяльності фірми, засіб, який готує активного та потенційного споживача до купівлі.
Реклама особливо необхідна в умовах високої конкурен-ції. Майже в усіх галузях економіки жодна фірма чи підпри-ємство не можуть обійтись у тій чи іншій мірі без реклами.
Рекламу можна розглядати у трьох напрямках:
¦ внутрішньофірмова реклама;
¦ реклама з метою створення престижу підприємства в сус-пільстві ("паблік рилейшнз");
¦ реклама з метою розширення збуту.
Одним із головних завдань внутрішньофірмової реклами є ви-ховання у співробітників довіри до власного підприємства, на-родження в них відчуття тісного взаємозв'язку з його долею.
Засобами внутрішньофірмової реклами є:
¦ відповідний рівень організаційної структури підприємства і добрі стосунки між керівництвом та співробітниками;
¦ соціальні пільги для співробітників;
¦ внутрішньофірмова газета;
¦ зразкова поведінка керівництва в товаристві.
Якщо працівники відчувають задоволення від роботи на підприємстві, то вони стають носіями активної пропаганди та реклами даної фірми в суспільстві.
Престижна або реклама з метою створення престижу під-приємства в суспільстві ("паблік рилейшнз") знаходиться в тісному зв'язку з внутрішньофірмовою рекламою. З метою здійснення цієї реклами використовують такі засоби:
¦ контакти з представниками преси, бо кожна стаття, в якій згадується фірма, є рекламою;
¦ інформація в пресі про досягнення підприємства;
¦ участь керівників підприємства в суспільному житті країни.
Більш докладно "паблік рилейшнз" описано в окремому розділі.
Реклама з метою розширення збуту є основною сферою рекламної діяльності підприємства. Вона тісно пов'язана з координацією всіх взаємозалежних факторів, які впливають на продаж товару.
Під кутом зору ФОПСТИЗ принципового значення набу-ває розподіл товарів на дві великі групи:
¦ товари індивідуального споживання;
¦ товари виробничого призначення.
Методи рекламної дії на споживачів кожної вказаної гру-пи суттєво відрізняються.
Оскільки предметом реклами фармацевтичного мар-кетингу є лікарські засоби та товари аптечного асорти-менту, ми розглядаємо засоби ФОПСТИЗ групи товарів індивідуального споживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Історичні аспекти реклами. Реклама та її роль у комунікативній політиці. Складові процесу реклами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок