Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Бізнес - PR в українській економіці

Бізнес - PR в українській економіці

Назва:
Бізнес - PR в українській економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,88 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Бізнес - PR в українській економіці


Через те, що до арсеналу українських маркетологів такий інструментарій маркетингових комунікацій, як зв'язки з громадськістю, потрапив зовсім нещодавно, застосування його в багатьох організаціях має хибний характер і не дозволяє досягти максимального ефекту. Головною проблемою за цих обставин є той факт, що різні маркетологи по-різному сприймають завдання та способи здійснення названих комунікацій. Розв'язати ситуацію може допомогти дослідження самої історії виникнення та застосування PR в Україні, а також аналіз його сучасного стану у вітчизняному бізнесі.
На нинішньому етапі розвитку вітчизняної економіки ринок бізнес-PR представляють такі гравці [1]: 1. Штатні PR-спеціалісти - працівники компанії, що опікуються лише її просуванням. Залежно від цільової аудиторії, на яку спрямована їхня діяльність, вони здійснюють зовнішній або внутрішній PR та посідають відповідне місце у компанії: у відділі маркетингу чи у службі з роботи із персоналом. 2. Зовнішні провайдери PR-послуг. Як правило, це PR-агенції, рекламні агенції повного циклу або незалежні PR-консультанти. До послуг провайдерів такого напрямку організації звертаються в тому разі, коли потрібно розробити окремий повномасштабний проект PR-компанії з виведення на ринок нової торговельної марки, а також під час ребрендингу, розробки антикризового PR тощо. Однією з відомих спеціалізованих PR-агенцій в Україні вважають Publicity creating, що і надає послуги в галузі PR від 1997 року. Серед рекламних агенцій, які також працюють у названій галузі, ми можемо вирізнити компанію МЕХ, спеціалізовану на BTL-послугах, та агенцію РААD-World, знану завдяки висококласній поліграфії. З рекламних агенцій повного циклу, що надають послуги PR, варто згадати такі великі компанії, як Adam Smith Advertising та Provid/BBDO. 3. Тренінгові компанії та зовнішні бізнес-тренери. Дана категорія гравців опікується підготуванням і навчанням PR-спеціалістів для двох попередніх груп. Зокрема, PR-спеціалістів готують такі комерційні структури, як PR-School та Києво-Могилянська Бізнес-Школа (KMBS). Що ж до поліпшення навичок ораторської майстерності, то тут можна скорис-татися послугами тренінгового центру "Спікер". Міжнародний інститут бізнесу також пропонує низку курсів, де розглядають питання PR. Велику працю з примноження теоретичних і практичних знань спеціалістів цього напряму здійснює "Українська асоціація маркетингу".
Особливості ринку бізнес-PR в Україні обумовлені низкою чинників [1]:
1. Брак програм навчання PR-спеціалістів практично в усіх вітчизняних ВНЗ призводить до того, що отримувати освіту доводиться на тренінгах або у спеціалізованих бізнес-школах.
2. За браком базової освіти ряди вітчизняних PR-спеціалістів поповнюють фахівці з інших споріднених сфер діяльності, - наприклад, журналісти, - що  зумовлено  такими  їхніми   фаховими  компетенціями,  як  наявність зв'язків у ЗМІ, вміння правильно та грамотно готувати матеріали для преси, здатність дискутувати з будь-якою аудиторією. Крім журналістів, у PR- менеджери працедавці також охоче беруть "колишніх" технічних спеціалістів та психологів. Ці люди досить грамотні для того, щоб обіймати таку посаду, а нестача знань у царині зв'язків із громадськістю компенсується завдяки розвиткові цих працівників усередині компанії.
3. Потреба вдосконалення багатьох PR-технологій під особливості вітчизняного ринку. Всі прийоми, що їх застосовує сучасний PR, потрапили до України із Заходу або з Росії, непогано себе зарекомендувавши. Однак варто зважати на те, що вітчизняна аудиторія має свій менталітет, а тому багато програм потрібно доопрацьовувати та впроваджувати з урахуванням особливостей українського споживача, В іншому разі організація, замовляючи PR-компанію, може змарнувати гроші або, що ще гірше, зазнати негативних наслідків.
Першим проявом PR в Україні було використання політичного PR: поєднання пропаганди та так званого чорного PR. За головну мету тоді поставили агітацію за окрему партію (обранця) з одночасним очорненням конкурентів у очах громадськості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бізнес - PR в українській економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок