Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Метрологія — наука і практика вимірювання в економічній діяльності

Метрологія — наука і практика вимірювання в економічній діяльності

Назва:
Метрологія — наука і практика вимірювання в економічній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,59 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему:
Метрологія — наука і практика вимірювання в економічній діяльності


Сучасна метрологія оперує термінами і поняттями, як правило, затвердженими у законодавчому порядку кожної держави, або міжнародними угодами.
У нашій країні до 1993 р. діяв державний стандарт «Государст-венная система обеспечения измерений. Единицы физических ве-личин» ГОСТ 8.417—81, уведений в дію постановою Держ-
стандарту СРСР від 19 березня 1981 р. Згідно з цим стандартом усі державні установи та підприємства народного господарства були зобов’язані застосовувати Міжнародну систему одиниць фізичних величин SI В українській транскрипції — СІ, скорочення від «Міжнародна система одиниць» не тільки в технологічній документації, а й при маркуванні продукції, виданні публікацій усіх видів (включаючи підручники), у радіо- і телевізійних передачах.
Цей стандарт допускав застосування в друкованих виданнях міжнародних або тільки російських позначень. Але практично в усіх вітчизняних (як науково-технічних, так і навчальних) виданнях застосовувались російські позначення. Це обмежувало застосування на практиці міжнародних позначень SI і одночасно створювало певні проблеми перед неросійськомовними виданнями в нашій країні.
З 1993 р. в Україні метрологічна діяльність регламентується законодавчими документами (актами) уряду.
Державний класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку України (ДК 011-99 від 01.07.97)
THE CLASSIFIER OF SYSTEM SIGNIFICATION OF MEASURING UNITS AND CALCOLATION
Державний класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО) є складовою частиною державної системи класифікації техніко-економічної та соціальної інформації.
КСПОВО розроблений на підставі Постанови Кабінету Мініст-рів України від 4 травня 1993 р. № «Про Концепцію побудови національної статистики України та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку та статистики».
КСПОВО гармонізовано з міжнародними стандартами ISO 31:1992 «Величини та одиниці», ISO 1000:1992 «Одиниці SI та рекомендації щодо застосування кратних і частинних
від них одиниць» у частині одиниць вимірювання фізичних величин і відповідає «Довіднику елементів зовнішньоторгових даних» (ДЕЗД ООН), 1987 р. у частині одиниць вимірюван-
ня, інформації та обліку, що застосовуються в міжнародній торгівлі.
КСПОВО призначено для збирання, обробки та обміну інформацією з фінансової та статистичної звітності у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в торговельних і товаросупровідних документах та ін.
Об’єктом класифікації є множина одиниць вимірювання фізич-них величин (розділи 1—13) та одиниць обліку, які використовуються у статистиці (розділи 14—31).
Класифікація одиниць вимірювання та одиниць обліку побудована за порядковим методом кодування.
Структурно класифікація складається з таких блоків: код (чотиризначне число), назва одиниці вимірювання чи одиниці обліку, умовне позначення українське (російське) та міжнарод-не, код СОЕИ (код за «Общесоюзным классификатором. Система обозначений единиц измерений, используемых в АСУ», 1988 г.).
Бібліографія до КСПОВО
ДСТУ 2755—94 Фізична оптика. Терміни, визначення та літерні позначення основних величин.
ДСТУ 2756—94 Геометрична оптика. Терміни, визначення та літерні позначення основних величин.
ДСТУ 3120—95 Електротехніка. Літерні позначення основних величин.
РСТ 1743—82 Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Скорочення українських слів і словосполучень в бібліографіч-ному описі.
ГОСТ 7.20—80 Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу. Единицы учета фондов библиотек и органов научно-технической информации.
ГОСТ 7.41—82 Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу. Единицы учета обслуживания читателей и абонентов библиотек и органов научно-технической информации.
ГОСТ 8.417—81 ГСИ. Единицы физических величин.
ГОСТ 8.430—88 ГСИ. Обозначение единиц физических величин для печатающих устройств с ограниченным набором знаков.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Метрологія — наука і практика вимірювання в економічній діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок