Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень

Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень

Назва:
Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,37 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень


Інтернет - новий і поки що не надто поширений метод. Однак із роз-ширенням послуг Всесвітньої комп’ютерної сітки (World Wide Web) і інте-рактивного зв’язку дослідження в діалоговому режимі стають більш доступ-ними та дешевими. Спеціалісти, які використовують цей метод, вияснили, що основна частина населення не користується послугами Web. Користувачі комп’ютерних сіток—освідченіші, багатші і молодші середньостатистичного споживача. Причому більшість з них - чоловіки. Вони є основними клієнтами фірм, що пропонують товари та послуги по сітці. Проте при проведенні дослідження це є найбільш важкодоступна група споживачів. Опитування в діалоговому режимі і в кімнатах для бесід (чи інтерактивних фокус-групах) часто є успішними при пошуку підходу до “невловимих” людей: підлітків, не одружених, багатої та високоосвідченої аудиторії.[1].
Ресурси Інтернет при проведенні маркетингових досліджень можуть засто-совуватися в наступних напрямках: використання пошукових засобів і ката-логів Інтернет, проведення опитувань відвідувачів особистого сервера, використання даних опитувань, що прово-дяться на інших серверах. Також вивчення конкурентів може здійснюватися шляхом відвідування їх серверів, отримання інформації про зв’язки з їх партнерами.
При проведенні маркетингових досліжень через Інтернет слід мати на увазі, що користувачами є організації, а не окремі приватні особи. Потенційні покупці, перш за все, відносяться до новаторів з доходом вище середнього, що мають високий рівень освіти; що товар неможливо оглянути і примірити. [2].
На практиці дослідження в діалоговому режимі мають дві суттєві переваги перед звичайними дослідженнями та фокус-групами: швидкість і рентабельність. Дослідникам, використовуючим цей метод, на проведення кількісного аналізу і запису відповідей потрібні лічені дні. Організація фокус-груп в діалоговому режимі потребує попереднього планування, проте результати отримуються практично відразу. Дослідження за допомогою Інтернету - відносно є дешевим методом збору інформації. Учасники можуть приєднатися до фокус-групи із будь-якої точки земної кулі, не витрачаючи коштів та часу на поїздку і мешкання в готелі, знижуючи тим самим витрати на проведення досліджень в кімнатах для дискусій. Цей метод також дозволяє застерегтися від витрат на поштові переводи, телефонні розмови, оплату праці службовців і друк матеріалів. До того ж розмір виборки незначно впливає на витрати. Різниця між 10 і 10 000 вибірок на Web невелика. Немає також різниць у швидкості та вартості проведення досліджень в середині і зовні країни.
Разом з тим, використання Інтернет в маркетингових дослідженнях має свої недоліки. Для цього методу характерна проблема, що має місце і при збиранні інформації по телефону—незнання опитуваного. Не варто намагатися зробити висновки на основі виборки, які визначилися із користувачів, які випадково наштовхнулися на анкету в комп’ютері чи потрапили у аудиторію, де проводиться інтерв’ю. Результати дослідження в діалоговому режимі не характерні для всіх фірм і товарів. Наприклад, для маркетологів, працюючих на масовому ринку і вивчаючих взаємопов’язані групи людей, цей метод не ефективний, так як більшість споживачів цього ринку - люди з низькими доходами і не маючі доступу до діалогового режиму.
Візуальний контакт та невербальне спілкування, маюче місце при звичайному груповому інтерв’ю, неможливі при зв’язку по комп’ютерній сітці. Суха інформація, що передається по Інтернет - безперервні друковані коментарі і пунктуація, виражаюча емоції (наприклад, «» - усмішка, «:-0» - здивуван-ня), - значно обмежує передачу реакції опитуючих. Подібним чином і технологія обмежує можливості демонструвати зразки і слугує значною вадою для їх оцінки. Дослідження за допогою Інтернет гарантує учасникам анонімність, необхідну для відвертих відповідей на запитання.
Щоб обхватити сегмент і побороти названі проблеми, фірма NPD, як і багато інших компаній, пропонуючі послуги по сітці, створюють групи із кваліфікаційних користувачів сітки для участі в дослідженнях і фокус-групах в діалоговому режимі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інтернет як сучасний метод збору первинної інформації для маркетингових досліджень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок