Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Процес формування капіталу бренду

Загрузка...

Процес формування капіталу бренду

Назва:
Процес формування капіталу бренду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Процес формування капіталу бренду


Процес створення успішних брендів починається із визначення, що робить їх сильними і як цього можна досягти. Розуміння концепції капіталу бренду дозволяє компаніям знайти найбільш ефективні методи створення конкурентних переваг для своїх товарів.
Під поняттям «капітал бренду» ми розуміємо додаткову вартість продукту, споживчу цінність, яка визначається компонентами бренду на ринковому сегменті: його атрибутами (зовнішня оболонка "ДНК" бренду) та ідентичністю (внутрішня оболонка "ДНК" бренду). Процес формування капіталу бренду складається з 4-ох основних етапів: 
1) розробка ідентичності бренду;
2) створення бажаних атрибутів бренду;
3) розробка і реалізація маркетингових програм, які дозволяють сформувати бренд;
4) залучення вторинних асоціацій/інструментів, необхідних для підкріплення і посилення основних маркетингових програм.
1) Процес створення капіталу бренду починається з детального аналізу того змісту, який повинен бути сприйнятий потенційними споживачами. Тому центральним етапом у практиці брендингу є розробка ідентичності бренду (brand identity). Саме поняття ідентифікації припускає розпізнавання того або іншого предмета за сукупністю ознак, які його визначають. Під ідентичністю бренду ми розуміємо зміст бренду, який закладається його розробниками (внутрішня оболонка «ДНК» бренду). Для того, щоб «сформувати» бренд у свідомості споживача у вигляді набору взаємозалежних компонентів і властивостей, необхідно виявити те, що буде визначати саме цю марку серед безлічі конкурентних брендів. Як правило, сприйняття бренду споживачами відрізняється від запланованого і розробленого фірмою. Тому задача брендингу полягає в тому, щоб, вимірюючи споживче сприйняття марки і керуючи маркетинговими комунікаціями, досягати максимального співпадіння запланованого і сприйнятого змісту бренду.
2) Бренд має фізичні властивості, які називаються його атрибутами і які споживач може безпосередньо сприймати за допомогою органів чуттів. Під атрибутами бренду ми розуміємо комплекс сенсорних параметрів щодо товару (послуги), які сприймаються зором, слухом, дотиком, нюхом або смаком, формують фізичні і функціональні характеристики і утворюють зовнішню оболонку «ДНК» бренду, наприклад, ім'я бренду, фірмовий знак, логотип, кольорові поєднання, фірмові шрифти, персонажі бренду, жести, музика тощо.  Згідно нашого бачення будови бренду атрибути «огортають» ідентичність бренду. Атрибути бренду вибираються і створюються з метою підвищення рівня знання марки і забезпечення сильних, сприятливих і унікальних бренд-асоціацій. Ідентичність бренду перебуває у безпосередній залежності від атрибутів бренду.
Кожен атрибут відіграє свою особливу роль у формуванні капіталу. Але, щоб одержати максимальну віддачу, атрибути необхідно об'єднати в одну загальну систему. Потрібно пам'ятати, що кожен атрибут марки має сильні і слабкі сторони. Таким чином, маркетолог повинен створити систему взаємозв'язків між різними атрибутами із загальним значенням. Поєднання загального значення та особливостей атрибутів підсилює формування капіталу марки.
3) Правильно відібрані і сформовані атрибути бренду створюють його необхідну ідентичність і здійснюють значний вплив на формування капіталу бренду, проте в основному він створюється завдяки реалізації маркетингових програм, орієнтованих на конкретний елемент комплексу маркетингу - продукт, ціну, розподіл, комунікації.
Основу капіталу марки складає сам продукт, оскільки саме він формує враження про неї. Крім того, коли спеціалісти фірми вирішують, яку інформацію необхідно передати споживачам, в першу чергу вони орієнтуються на відмінні особливості товару. Щоб домогтися маркетингового успіху, необхідно розробити і вивести на ринок товар, який цілком задовольнить потреби і бажання споживачів.
Ціна відображає подвійність природи товару. Фірма витрачає гроші на організацію виробництва і сподівається одержати прибуток, а споживач має свої уявлення про цінності товару і знає, скільки він готовий заплатити.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Процес формування капіталу бренду

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок