Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Етапи і методи маркетингових досліджень

Етапи і методи маркетингових досліджень

Назва:
Етапи і методи маркетингових досліджень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Етапи і методи маркетингових досліджень


Процес маркетингових досліджень передбачає розробку докладного поетапного плану та послідовне його здійснення. Умовні етапи маркетингових досліджень схематично показано на рис. 5.2.
Концепція маркетингового дослідження - це детальне визначення предмета дослідження та загальна постановка завдання в межах дослідницького задуму. Концепцією передбачається визначення початкового уявлення про цілі та проблематику дослідження, формування робочої гіпотези.
Мета дослідження залежить від ринкової ситуації і завжди передбачає розв'язання конкретної проблеми. Мета - це загальна постановка завдання, розв'язання якого має сприяти зниженню рівня невизначеності у прийнятті управлінських рішень.
Визначення проблематики дослідження - це сукупність окре-мих завдань, які випливають з основного. Ним може бути вид товару та специфіка його споживання, сегментування ринку, дії конкурентів тощо. Відповідно часткові завдання можуть виникати в межах товарної пропозиції, попиту або ціни.
Робоча гіпотеза дослідження - це ймовірне припущення щодо сутності й шляхів вирішення виявлених проблем (це своє-рідний фундамент дослідження). За робочою гіпотезою можна встановити межі та основні напрямки дослідження, а також визначити систему необхідних показників.
Отримання й аналіз емпіричних даних у процесі дослідження пов’язані з розробкою робочого інструментарію - сукупності методів і засобів збирання, обробки й аналізу інформації з метою перевірки робочої гіпотези дослідженням. У процесі розвитку маркетингу постійно використовувалися прийоми та методи з різних наукових дисциплін (рис. 5.3).
Так, системний аналіз широко використовують у маркетингових дослідженнях, оскільки дає змогу вважати будь-яку ринкову ситуацію як певний об’єкт для вивчення з великим діапазоном внутрішніх і зовнішніх причинно-наслідкових зв’язків.
Застосовуючи комплексний підхід, вивчають ринкову ситуацію як об’єкт, що проявляється по-різному. Наприклад, проблематика ринку окремого товару може бути пов'язана зі зміною ціни, попиту чи пропозиції.
Програмно-цільове планування широко використовують при розробці та реалізації стратегії і тактики маркетингу. Можна вважати, що маркетинг - це і є використання програмно-цільового підходу у сфері ринку.
Лінійне програмування як математичний метод для вибору з альтернативних рішень найкращого використовують, наприклад, при розробці якнайвигіднішого асортименту в разі обмежених ресурсів, при плануванні руху торгових агентів тощо.
Методи теорії масового обслуговування застосовують для вибору послідовності обслуговування замовників.
Застосовуючи теорію зв’язку, в якій розглядається механізм зворотних зв'язків, отримують важливу інформацію про процеси, що виходять за межі встановлених параметрів, наприклад, управління товарними запасами, виробництвом та збутом продукції тощо.
Теорію ймовірностей застосовують у разі прийняття рішення про визначення ймовірностей настання певних подій та вибору се-ред цих рішень найбільш вдалого.
Сітьове планування застосовують для регулювання послідовності і взаємозалежності окремих видів робіт у межах певної програми, наприклад для фіксування етапів роботи, розподілу відповідальності, економії витрат тощо. Цей метод ефективний при розробці програми виробництва певного товару та організації пробних продажів, при підготовці та проведенні збутових і рекламних кампаній.
Метод ділових ігор допомагає за рахунок “програвання" ситуації приймати оптимальні рішення для спрощення моделей поведінки конкурентів чи стратегій виходу на нові ринки, що полегшуватиме процес прийняття рішення в реальних ситуаціях.
Економіко-статистичні методи, зокрема метод функціонально-вартісного аналізу, використовують для комплексного розв'язання завдань, пов'язаних з підвищенням якості продукції та одночасною економією матеріальних і трудових ресурсів.
За допомогою методів моделювання можна описати систему відомих чи передбачуваних зв’язків між подіями, вчинками та
процесами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Етапи і методи маркетингових досліджень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок