Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Маркетингові дослідження інвестиційних монет

Загрузка...

Маркетингові дослідження інвестиційних монет

Назва:
Маркетингові дослідження інвестиційних монет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,69 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Маркетингові дослідження інвестиційних монет


Нумізматику в сучасних умовах можна розглядати як ефективний спосіб довгострокового вкладання коштів, так як вартість монети з часом може зрости у велику кількість разів та принести солідний прибуток. На сьогоднішній час існує дефіцит деяких серій монет із дорогоцінних металів, який пов'язаний з тим, що перепродаж цих монет - дуже вигідна справа, яка може принести реалізаторам на вторинному ринку більш ніж 1000% чистого прибутку. Для кінцевих же споживачів монети з коштовних металів можуть бути ефективним об'єктом інвестування.
Інвестиційні монети - монети, які виготовляються з дорогоцінних металів (золота, срібла, платини) найвищих проб, які призначені для вкладання коштів в дорогоцінні метали як засобів накопичення. Як правило, тираж таких монет обмежується, а номінальна вартість інвестиційних монет значно нижча (умовна) від вартості дорогоцінного металу, який міститься в цих монетах.
Наприклад, срібна монета "55 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні", випущена у 2000 році, у рік випуску коштувала 150 грн. Тираж обмежувався 3000 штуками. Через шість років (2006р.) вартість цієї монети збільшилася у 8,5 разів, тобто зараз вона коштує 1300 грн. Рентабельність складає 767%. Таким же чином, срібна монета "Державний гімн України", випущена у 2005 році через рік вже коштувала на 550 грн більше (ціна збільшилася з 150 грн до 700 грн). І це лише за один рік!
Головним параметром для визначення цінності монети є її раритетність. Кількість циркулюючих на ринку однакових монет обернено пропорційна до вартості кожної з них, тобто чим рідкісніша монета, тим більша її ринкова вартість.
Монетний двір Національного Банку України відкрився у 1998 році. Він емітує за рік близько 10-15 видів нових монет, а в 2006 році ця цифра сягнула позначки 20 штук. Головними чинниками, які впливають на майбутню вартість монети є тираж, тематика, а також якість карбування та художнє оздоблення.  У 2006 році попит нумізматичного ринку складав приблизно 1-2 тис. на золоті монети та 3-3,5 тис. на срібні. Також в Україні простежується тенденція до поступового збільшення цього попиту.
Найбільшою популярністю серед колекціонерів користуються монети на історичну тематику, присвячені етапам становлення та розвитку державності України, пам'яткам архітектури, історичним особистостям це такі монети як "10 років незалежності України"(2001), "55 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні"(2000), "Козак Мамай"(1997), "Іван Богун" (випуск планується на серпень-вересень 2007 року). Відповідно до вищесказаного виділяють такі серії монет, як "Відродження української державності", "Видатні особистості України", "Вищі навчальні заклади України", "Знаки зодіаку", "Обрядові свята України", "Народні музичні інструменти", "Східний календар" та ін..
Якість карбування - ще один із важливих параметрів для оцінки монети. Вартість монети може набагато знизитися через наявність на монеті подряпин та вибоїн. Хоча Монетний двір України має якісне монетне обладнання, та все ж якість цих монет сильно поступається якості монет Монетним дворів Австралії, Британії, Польщі, Нової Зеландії. Для монет характерна також різноманітна якість карбування: "Пруф", "Матово-глянцева", "Глянцева-глянцева", які можуть бути з кольоровим фотодруком на поверхні та динамічним зображенням. Проби металів, з яких виготовляються ювілейні монети можуть також відрізнятися: срібло - 999; 925; золото - 999; 916,7 проб.
Таким чином, Національний Банк України випускає не більше 25 видів колекційних монет та реалізує ці монети лише через свої відділення або через уповноважених дистриб'юторів. Найбільшими дистриб'юторами таких монет є "Райффайзен банк Аваль", Банк "Форум", "Промінвестбанк". Національний Банк України залишає за собою та своїми відділеннями право продавати 25% усього тиражу монет, "Райффайзен банк Аваль" отримав дозвіл на право продажу 20% інвестиційних монет через свою банкову мережу, банк "Форум" та "Промінвестбанк" - по 10% тиражу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Маркетингові дослідження інвестиційних монет

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок