Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Критерії оцінювання ринкових перспектив інноваційного продукту

Критерії оцінювання ринкових перспектив інноваційного продукту

Назва:
Критерії оцінювання ринкових перспектив інноваційного продукту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,95 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Критерії оцінювання ринкових перспектив інноваційного продукту


Відомо, що для досягнення ефективного продажу необхідно створити товари, які можуть привернути увагу споживачів з-поміж безлічі запропонованих на ринку повних та функціональних аналогів. Ще 1954 року відомий економіст П. Друкер зазначав, що за своїм призначенням — забезпечувати споживачів — будь-яка господарська організація має дві і тільки дві головні функції: маркетинг та інновацію [18]. Нині неможливо гарантувати успіх на ринку за відносно низьких витрат на науково-дослідні роботи, якщо не застосовувати маркетинг у плануванні та управлінні процесами інновації. Інноваційна діяльність — це складний та багатоаспектний процес, що його з великою мірою узагальнення можна розподілити на три головні складові:
інноваційну ініціативу;
вивчення потреб ринку;
спрямування виробництва на задоволення ринкових потреб.
Ефективність організації і функціонування названих бізнес-процесів — інноваційного, виробничого і маркетингового — визначають нині довгострокову конкурентоспроможність підприємства (рис. ).
Рис. 43. Взаємозв’язок основних бізнес-процесів підприємства
У цьому контексті цікавими є думки відомого європейського вченого Ж.-Ж. Ламбена [42], котрий уважає головними чинниками комерційного ризику фірми, що запроваджує нововведення, як рівень оригінальності та складності концепції товару для сприйняття її ринком, так і рівень технологічної інновації у здійсненні задуму. Що глибше фірма занурюється в нові сфери діяльності, то вищим для неї стає стратегічний ризик. Ми вже торкалися цього питання і визначили, що коли ринок та технології матеріалізації новації фірмі відомі — ризик мінімальний. Він збільшується, коли ринок новий, але технології відомі. Ще більше зростає ймовірність комерційної невдачі фірми, коли вона починає працювати хоч і на відомому ринку, але за новими технологіями. Тут переважає технічний ризик, який, проте, здатні нейтралізувати маркетингові зусилля фірми. Найбільший ризик має місце тоді, коли фірма освоює нові ринки з допомогою нових товарів, виготовлених за новими технологіями. У цьому разі ризик стає адекватним стратегії повної диверсифікації. У загальному вигляді всі можливі критерії класифікації наведено в табл. .
Таблиця 21
КЛАСИФІКАЦІЯ ОСНОВНИХ ВИДІВ РИЗИКІВ СУЧАСНИХ СТРАТЕГІЙ ДИВЕРСИФІКАЦІЇ
Ринок фірми | Товари і технології
Відомі | Нові
Відомий | Концентраційні ризики | Технологічний ризик
Новий | Комерційний ризик | Складні ризики повної диверсифікації
Часткового зменшення ризиків інноваційної діяльності підприємства можна домогтися через створення стратегічних альянсів із промисловими, комерційними і науково-дослідними організаціями чи перерозподіл ризиків на конкурентів (рис. ).


ФОРМА | Партнерство | Зменшення ризику і витрат Швидкі темпи комерціалізації, максимізація доходів альянсу Спрямування на досягнення лідерства на ринку | Зменшення ризику і витрат Концентрація на суттєвих конкурентних перевагах, притаманних підприємству
Самостійно | Зменшення ризику і витрат
Спрямування на досягнення лідерства в ніші | Максимальний рівень ризику Спрямування на досягнення лідерства на ринку
Використання здобутків, опанування перспективних напрямків компаній-лідерів (конкурентів) | Визначення та розвиток власних інноваційних напрямків
СТРАТЕГІЯ
Рис. 44. Основні способи перерозподілу ризиків
Для подолання ризиків комерційного провалу інноваційного продукту потрібен величезний обсяг інформації щодо стану зовнішнього ділового середовища підприємства. Треба вміти також здійснювати екстраполяцію вихідних даних у майбутнє з метою визначення довгострокових конкурентних переваг, які дасть успішна реалізація інноваційного проекту. Досягти цього можна тільки за умов систематичного й глибокого вивчення ринку, застосування всіх складових механізму маркетингового забезпечення та підтримки інноваційної діяльності.
Усю роботу служби маркетингу щодо нововведень можна розподілити на дві частини: забезпечення та реалізацію [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Критерії оцінювання ринкових перспектив інноваційного продукту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок