Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Основні завдання планування продукту

Основні завдання планування продукту

Назва:
Основні завдання планування продукту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,80 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Основні завдання планування продукту


Продукт у сучасному розумінні — це предмет і результат багатьох підприємницьких рішень. Він створюється, упроваджується на ринок, за необхідності модифікується, а за наявності економічних передумов та доцільності вилучається із виробництва. Необхідність створення нової продукції спричиняється багатьма факторами, що з них найсуттєвішими є: зміни ринкових умов, зменшення конкурентоспроможності та етап життєвого циклу товарів (рис. ).
Рис. 49. Загальна класифікація чинників, які спричиняють необхідність створення нової продукції
Досить часто розроблення наукомістких продуктових інновацій розглядається як визначальна частина стратегічного управління фірмою для створення довгострокових конкурентних переваг. Характерною ознакою сучасного етапу глобалізації є велика невизначеність тенденцій розвитку ділового навколишнього середовища. Значне посилення процесів турбулентності, нестабільності та непрогнозованості ринкових чинників збільшує роль продуктових інновацій у нейтралізації негативних наслідків господарської діяльності. Через це індивідуальна й креативна енергія вищого керівництва, віра в новий продукт мають нині хоч і велике, але не вирішальне значення. Потрібне ретельне дослідження прибутків від виробництва і реалізації різних продуктів, які виготовляються підприємством. Метою такого вивчення стає пошук стратегічних рішень щодо дальшого зростання.
Рис. 50. Графічне інтерпретування пошуку «цільових ніш» інноваційного продукту
Для визначення ніш перспективних прибутків використовують так званий геп-аналіз (від англ. gap — ніша, вилом). Оцінка стратегічних резервів збільшення потоків прибутків за умов використання цільових ніш здійснюється за такими напрямками:
резерви використання;
резерви розподілу;
резерви продукту;
резерви конкуренції.
Одночасно для визначення ніші перспективних прибутків треба сформулювати найважливішу з погляду майбутнього покупця спо-живчу цінність інноваційного продукту, тобто встановити рівень новизни споживчих властивостей; радикальності задумів; новацій у дослідженнях, розробленні, техніці і технології виготовлення; суттєвості змін у ринковому просуванні та обслуговуванні.
Для практичного визначення можливостей найефективнішого використання освоєної виробництвом продукції та її ринкового позиціювання (рис. ) використовують так званий менеджмент продуктового портфеля (Рroduct Portfolio Management — PPM).
Рис. 51. Класифікація об’єктів товарного пропонування за методом менеджменту продуктового портфеля
За допомогою менеджменту продуктового портфеля оцінюються ринкові стратегічні позиції продукції, виробництво і реалізація якої вже здійснюється. Ці позиції бувають: сильні, середні, слабкі. Відповідно до ідей розробників цього аналітичного методу можливе застосування стандартної стратегії для кожної групи продукції (квадранти матриці 1—9) залежно від її внеску в загальну прибутковість підприємства.
1. Продукція з перспективою дальшого розвитку — потребує вибіркового інвестування.
2. Продукція з реальним потенціалом збільшення випуску — має достатню привабливість, але потребує поліпшення головних відмітних ознак.
3. Продукція, що користується успіхом, — є головним джерелом доходів і прибутків підприємства, має велику частку ринку і великі потенції для дальшої диверсифікації в інші сфери.
4. Продукція з непевною перспективою — передбачає скорочення ресурсних надходжень у зв’язку з великою ймовірністю виходу з ринку. За пожвавлення кон’юнктури має шанси для суттєвого посилення своїх ринкових позицій.
5. Продукція із сумнівним потенціалом — потребує перегляду стратегічних напрямків розвитку.
6. Продукція, що наближається до успіху, — за умов посиленого ресурсного забезпечення може значно посилити конкурентоспроможність підприємства.
7. Безперспективна продукція — потребує негайного усунення з ринку.
8. «Зів’яла» продукція — свідчить про велику ймовірність швидкого усунення з ринку, потребує значного обмеження ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Основні завдання планування продукту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок