Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку

Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку

Назва:
Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,81 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку


Якість промислової продукції кількісно можна визначити за допомогою показників якості:*
безпосередньо продукції (технічний рівень виробу);*
виготовлення продукції (добротність виготовлення виробу);*
експлуатації продукції (ефективність використання);*
супровідних послуг (монтаж, сервіс, обслуговування тощо). Показниками якості продукції є характеристика її технічного рівня. Під технічним рівнем продукції розуміють відносну характеристику якості продукції, що базується на порівнянні значень показників, які характеризують технічну довершеність продукції, оцінюваної відповідно до базових значень.
Наприклад, технічний рівень продукції визначають за допомогою системи спеціальних показників — кількісних характеристик найсуттєвіших однорідних властивостей товару (послуги): призначення, надійність, технологічність, ергономічність, естетичність та ін.
Показники призначення характеризують сферу застосування, продуктивність, конструктивні та інші специфічні особливості продукції. За їх допомогою визначають технічний ефект від використання за призначенням конкретного виду продукції в певних умовах.
Показники надійності свідчать про безвідмовність функціонування та збереження корисних властивостей виробу протягом певного часу і забезпечують його довговічність, ремонтопридатність та можливість зберігання.
Показники технологічності визначають ступінь ефективності конструктивно-технологічних рішень, прийнятих під час проектної розробки товару. Це стосується конструкції виробу (технологічна раціональність, новизна конструктивних рішень) і ресурсомісткості робочого процесу (ступеня споживання матеріальних, паливно-енергетичних і трудових ресурсів).
За допомогою ергономічних показників якості оцінюють пристосованість виробу до взаємодії зі споживачем, а за допомогою психофізіологічних показників якості, що визначають ергономіку, — зручність і комфорт у процесі споживання (експлуатації) товару.
Естетичні показники характеризують дизайн продукції, її виразність, оригінальність, гармонійність, цілісність, відповідність середовищу. Естетичну цінність товару визначають за допомогою показників інформаційної виразності, раціональності форми, цілісності композиції, досконалості виробничого виконання та ін.
Патентно-правові показники дають уявлення про ступінь патентного захисту виробу за кордоном і його патентну чистоту.
їх застосовують для визначення конкурентоспроможності продукції на світовому ринку.
Показники транспортабельності визначають пристосованість продукції до транспортування, підготовчих та інших операцій, пов'язаних з перевезенням.
Показники безпеки свідчать про безпечність і нешкідливість використання товару. Наприклад, це надійність електроізоляції приладів, ефективність дії захисного обладнання, вогнестійкість.
Екологічні показники характеризують рівень шкідливого впливу на навколишнє середовище при використанні продукції. Вони містять вимоги, дотримання яких забезпечує раціональну взаємодію між діяльністю людини і довкіллям.
Якість продукції визначається не тільки її технічним рівнем, а й довершеністю виготовлення. Показники якості виготовлення продукції характеризують відповідність готового виробу вимогам нормативно-технічної документації, тобто стандартам, кресленням, специфікаціям.
Показники якості продукції в експлуатації характеризують рівень її дефектності, витрати на ліквідацію браку та ін.
Показниками якості супровідних послуг є кількість їх видів, обсяги, вартість, терміновість, надійність.
Якість продукції оцінюють методами прикладної кваліметрії. Кваліметрія — наука про вимірювання і оцінювання якості продукції. Розрізняють кваліметрію теоретичну і прикладну. Теоретична кваліметрія абстрагується від конкретних об'єктів (предметів або процесів) і вивчає тільки загальні закономірності та математичні моделі, пов'язані з оцінюванням якості. Отже, об'єктом теоретичної кваліметрії є філософські та методичні проблеми кількісної оцінки якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок