Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Французи: національний характер, символи, мова

Французи: національний характер, символи, мова

Назва:
Французи: національний характер, символи, мова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Французи: національний характер, символи, мова


У Франції люблять розповідати наступний анекдот:
«Одного разу Бог створив Францію. Його творіння виявилося таким досконалим, що він сам прийшов в захоплення і вигукнув:
«Такого багатства природи, різноманітності пейзажів і м'якості клімату ніде більше в світі не існує! Дійсно, я несправедливий до інших народів. Треба це виправити. І щоб відновити справедливість. Бог створив французів...»
Цей самокритичний і повний іронії жарт добре передає одну типову рису французів: прагнення посміятися над собою і одночасно уважно вглядітися в себе, пізнати свою власну лице, Fidentite. Відомий французький історик - Жюль Мішель (1798-1874) - свого часу сказав: «L'Angleterre est un Empire, L’Allemagne un pays, une race, la France est une personne.» «Англія - це імперія, Німеччина - це країна, народність, а Франція - це людина».
Говорити про Францію можна нескінченно. Будучи європейською країною, вона багато в чому відрізняється від своїх сусідів. Перш за все зорово. Про Європу говорять, що її основні кольори жовтий і сіро-зелений. Франція ж багатоколірна. У цій багатоколірності виділяються синій і червоний кольори. Це кольори її міст, домів, вулиць, потягів, машин, одягу. Це кольори її прапора. Сучасний трибарвний прапор був установлений Наполеоном в 1812 році. А раніше, починаючи з 1789 року, прапор був двобарвним, червоно-синім, також як і кокарди національної гвардії Парижа. Пізніше Ла Файєт (генерал і політичний діяч, лідер ліберального дворянства) додав білий колір на знак пошани до короля. Порядок кольорів був такий: білий в центрі, синій і червоний по кутах. Наполеон змінив форму прапора - з квадратного він став прямокутним - і змінив розташування кольорів: зліва направо - синій, білий, червоний. Такого ж кольору шарф мера і його заступників під час здійснення офіційних церемоній.
Оскільки прапор Франції трибарвний, слово couleurs в результаті метонімічного перенесення стало позначати прапор. Це значення зафіксоване,
зокрема, у виразі «rendre les honneurs aux couleurs» - салютувати прапору.
Сам факт вибору емблеми для країни говорить про її характер. Франція, напевно, одна з рідкісних країн, яка не вибирала як емблему якого-небудь дикого звіра, символізуючого силу, гордість або жорстокість, такого, як лев, орел, ведмідь або пантера. Її емблема - галльський півень. Півень є також для французів символом мужності і бійцівських якостей – тому про донжуана кажуть: «Це красивий півень,про задираку - «Він б'ється як півник,а про першого хлопця на селі - «Це сільський півень.
Півень також використовується як флюгер на дзвіницях соборів, указуючи напрям вітру. До речі, звичайне розташування села - навколо дзвіниці. Цей факт знайшов віддзеркалення в прислів'ї (Місце дзвіниці посеред села).
Часто село асоціюється у французькій мові з дзвіницею. Тому поїхати в рідні місця описується у французькій мові як «відвідати свою дзвіницю», «ніколи не покидати свої рідні місця» також описується як «не покидати свою дзвіницю»
Слово pont (міст) входить в багато французьких прислів'їв. Стародавнє французьке прислів'я свідчить, що диявол в давнину був будівником мостів. Коли до нього зверталися з проханням закінчити міст, він вимагав як нагороду душу першої істоти, яка вступить на цей міст. І люди старалися першими пустити на цей міст кішку або собаку. Мости оспівуються французами в піснях, поемах.
Франція - це країна, де історія матеріальної і духовної культури тісно переплетені. Навіть знаменитий французький хліб у вигляді довгого батона має свою історію, пов'язану з французькою революцією. 26 Брюмера 11 року (15 листопада 1793 р.) Конвент видав указ, який наказував всім булочникам випікати однаковий білий хліб, хліб рівності, оскільки всі громадяни повинна бути рівні, а різниця між багатими і бідними повинна зникнути. Проте французи вважали і вважають, що всякий хліб хороший («tout pain est saint а qui а faim») і що кожен їсть свій хліб. І протягом тривалого часу бідні харчувалися круглим чорним хлібом, що на половину складається з висівок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Французи: національний характер, символи, мова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок