Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> ЗЕМЕЛЬНА ГРОМАДА В УКРАЇНСЬКОМУ ДОКОЛГОСПНОМУ СЕЛІ (1922-1930 РР.): ПОВНОВАЖЕННЯ, ОБОВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРА ВЛАДИ

ЗЕМЕЛЬНА ГРОМАДА В УКРАЇНСЬКОМУ ДОКОЛГОСПНОМУ СЕЛІ (1922-1930 РР.): ПОВНОВАЖЕННЯ, ОБОВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРА ВЛАДИ

Назва:
ЗЕМЕЛЬНА ГРОМАДА В УКРАЇНСЬКОМУ ДОКОЛГОСПНОМУ СЕЛІ (1922-1930 РР.): ПОВНОВАЖЕННЯ, ОБОВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРА ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,53 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 930.1:631.11(477) "1922/1930"
В. В. КАЛІНІЧЕНКО
ЗЕМЕЛЬНА ГРОМАДА В УКРАЇНСЬКОМУ ДОКОЛГОСПНОМУ СЕЛІ (1922-1930 РР.): ПОВНОВАЖЕННЯ, ОБОВ'ЯЗКИ ТА СТРУКТУРА ВЛАДИ
Вивчено структуру, повноваження та обов'язки земельної громади, порядку обрання її керівних органів, функціонування адміністративного апарату, прав та обов'язків членів цього поземельного інституту в українському доколгоспному селі.
Ключові слова: селяни, земельна громада, влада.
Изучены структура, полномочия и обязанности земельного общества, порядок избрания его руководящих органов и функционирования административного аппарата, прав и обязанностей членов этого поземельного института в украинской доколхозной деревне.
Ключевые слова: крестьяне, земельное общество, власть.
Article is devoted studying of structure, powers and duties of a ground society, an order ofelection of its directing bodies and functioning of administrative apparatus, the rights and duties of members of this land institute in Ukrainian dokolkhoznoy to village.
Key words: peasants, a ground society, the power.
Земельна громада – поземельно-господарське об'єднання селян УСРР в доколгоспному селі засновувалося в УСРР згідно із Земельним Кодексом 1922 р. [6, ст. 10], охоплювало всі селянські господарства республіки. Земельна громада була організацією, що мала великі потенційні можливості для розвитку сільського господарства – у ній поєднувалися особисті та суспільні потреби селян, економічної необхідності в суцільній колективізації селянських господарств не було. Однак цей важливий поземельний інститут не мав належного висвітлення в історіографії [7]. Узагалі більшість сучасних істориків-аграрників земельну громаду помилково ототожнюють з дореволюційною селянською общиною і вважають її чимось архаїчним, безмежно відсталим і не вартим уваги [8, с. 141]. Всебічне дослідження земельної громади необхідно розпочати з висвітлення її юридичного статусу, прав та обов'язків.
Земельна громада генетично походить із сільської громади, що діяла в дореволюційному українському селі. Але юридичне оформлення земельна громада дістала по Земельному Кодексу УСРР 1922 р. [6, ст. 10]
Держава покладала на земельну громаду такі функції: проводити зрівняльний (однаковий для всіх) розподіл землі в об'єднаннях з общинною формою землекористування; охороняти стійкість землекористування окремих дворів у громаді; стежити за належним використанням землі; не допускати випадків незаконного здавання землі в оренду або фактів відкритого і прихованого продажу землі; встановлювати правильний порядок користування угіддями спільного використання; клопотати про проведення в об'єднанні землеустрою; вживати заходів до збереження єдності двору; організовувати і втілювати заходи з меліорації і культивації непридатних для сільського господарства земель, заліснювати піски та яри, облаштову- вати ставки, осушувати болота та мочарі; організовувати розпорядок і час випасу худоби на громадському вигоні й регулювати використання толоки; встановлювати й змінювати сівозміну при землевлаштуванні об'єднання; стежити за дотриманням окремими громадянами чистоти посіву в одно- сортних масивах; організовувати боротьбу з бур'янами і шкідниками сільського господарства; сприяти поширенню агрономічних, ветеринарних, зоотехнічних знань серед селян; організовувати злучні пункти та стежити за доцільним використанням громадських племінних тварин; організовувати громадське використання млинів, крупорушок, олійниць, прокатних пунктів сільськогосподарського реманенту, всього того, що необхідне в повсякденному господарюванні селянина і яке складно або й неможливо набути одному господарству; стежити за порядком у громадських лісах і організовувати правильне використання лісу [10. – Ф. 27. – Оп. 7. – Спр. 14. – Арк. 3-6.].
Таким чином, коло обов'язків громади охоплювало питання землекористування, землеустрою, меліорації, лісового господарства, агрономічних і зоотехнічних заходів, переробки продуктів сільського господарства тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЗЕМЕЛЬНА ГРОМАДА В УКРАЇНСЬКОМУ ДОКОЛГОСПНОМУ СЕЛІ (1922-1930 РР.): ПОВНОВАЖЕННЯ, ОБОВ’ЯЗКИ ТА СТРУКТУРА ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок