Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Герб України та його історія

Герб України та його історія

Назва:
Герб України та його історія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,06 KB
Завантажень:
600
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Герб України та його історія


Що таке герб?
З історії Герба України
Герб - офіційна емблема держави, що зображується на грошових знаках, печатках, деяких офіційних документах, на офіційних вивісках державних установ, навчальних закладів. „Герб - це відмітний знак, символічна емблема держави, міста, роду або дворянської особи, зображений на прапорах, печатках, монетах, документах та інше» .
Що ж собою, власне, являє Герб України? Історія нашого Державного Герба сягає дуже глибоко. Взагалі, герб - геральдичний знак, який використовувався можновладними людьми для позначення приналежності якогось предмета, земель, знарядь праці певній людині або роду. Герби карбувалися на княжих грамотах, знайдені гербові знаки на печерах тощо. Цей знак заміняв князям ім'я, тобто був не тільки іменним знаком, але й вказував на особисту власність певній особі частки майна. Такі знаки дійшли до нас з дуже далеких часів.
Археологи віднайшли його на Поділлі. Це були наскельні малюнки з тризубом. Вчені датують їх IV-III тис. до н.е. ; в Ольвії такі знаки датуються І тис. до н.е.;
на монетах Боспорського царства тризуби карбувалися з V ст. до н.е. і були успадковані скіфами, які вважали себе нащадками атлантів.
Тризуб - слово з боспорських перекладів. Означає «триденс». Це були знаки родових старійшин чи племінних вождів. Згодом знак тризуба почав використовуватися як тавро.
За давньогрецькою міфологією, бог морів Нептун тримав у руці Тризубець. За найдавнішими переказами, Тризуб і жовто-блакитна фарба були символами легендарної Атлантиди і саме з того часу шануються нашими предками. За іншими версіями, Тризуб символізує Трійцю Життя: Мудрість, Знання і Любов, або: Вогонь, Воду, Землю (Життя).
Особисті знаки князів Рюриковичів
Найперші спогади про тризуб як символ держави знаходимо на тери-торії України. Вони датувалися першими століттями н.е. в Боспорському царстві використовувалися як родові знаки боспорських царів: Котіса (123-131 pp.), Ріміталка (131-153 pp.), Ріскупоріда (239-261 pp.). Продовжуючи історичні традиції, кримські хани через 1000 років використовують тризуб, карбуючи його на срібних монетах (хан Дєллєт-Бурді).
У VI-V1II ст.ст. цей знак знаходимо на Полтавщині і на Київщині.
За княжих часів тризуб почав набувати сучасної форми.
На деяких давніх та середньовічних храмах збереглися дуже давні знаки у вигляді тризуба.
Наприклад, такий хрест-тризуб має Володимирський собор у Києві. Поєднання хреста з тризубом є на маківці Золотих Воріт у Києві.
Перша літописна згадка про знаки належить до X ст. Дружина князя Ігоря Ольга розставляла князівські знаки по всій Київській землі - аж до Новгородських земель, повідомляє «Повість временних літ» (XI ст.).
Князь Святослав використовував прапори, держаки яких увінчувалися тризубом (957-972 рр.).
У Х-ХІ ст.ст. такі знаки знаходимо у документах; вони зображені на грошових знаках Володимира Великого у Києві (980-1015 рр.).
Цей знак був на срібних монетах князів Святослава та Ярослава Мудрого.
Був тризуб і у гербі Анни Ярославни, королеви Франції.
Князь Володимир Святославич (980-1015 рр.) карбує срібні монети із зображенням тризуба. На монетах надпис: «Володимир - на столі (тобто на престолі), а це його серебро». Після смерті Володимира Святославовича знак тризуба довгий час зберігався на монетах великого князя Святополка (1015-1019 рр. правління); Ярослава Мудрого (1019-1054 рр. правління) і навіть на грошових знаках тмутараканського князя Мстислава Хороброго.
Цікаво, на монетах Великого князя Володимира Святославовича з одного боку зображено самого князя, з іншого - напис: «Володимир - на столі (тобто правлячий), а се його серебро» і зображення його герба - тризуба. Значення цього знака різні вчені пояснюють по-різному: зображення птаха, лука, якоря, зашифроване написання слів Володимир, Воля тощо.
Є зображення герба - тризуба і на клеймі стародавньої цегли, яку було знайдено при розкопках Десятинної церкви у Києві. Дехто з учених висловлює думку, що тризуб був символом-знаком князівської влади Рюриковичів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Герб України та його історія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок