Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> “Випилювання лобзиком” (ручним)

“Випилювання лобзиком” (ручним)

Назва:
“Випилювання лобзиком” (ручним)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ДОПОВІДЬ
на тему:
“Випилювання лобзиком”
(ручним)


Як матеріал для випилювання рекомендується використовувати фанеру товщиною 3—5 мм, але високої якості. Перед нанесенням малюнку з кальки варто оглянути ребра взятого шматка фанери; якщо э навіть невелика ділянка, де середній шар чи шари мають «порожнечу», такий шматок використовувати не можна. Варто звернути увагу на нерівності фанери, сховані порожнечі і наявність у верхніх шарах сучків — при випилюванні вони можуть відскочити.
Для випилювання виробів з фанери необхідний такий набір інструментів і пристосувань: металевий лобзик, тонке шило з ручкою, невеликі напилки, молоток, плоскогубці, дощечка, дерев'яний брусок, ніж, циркуль, лінійка, олівець.
Металевий лобзик являє собою рамку, яка нагадує букву П, на вільних кінцях якої поміщені гвинтові затиски і дерев'яна ручка. У затиски вставляють пилочку. Обов'язкова умова гарної роботи лобзика — це натяг закріпленої пилочки, що досягається здавлюванням вільних кінців лобзика перед закріпленням. Порядок закріплення пилочки: спочатку її міцно закріплюють у нижній гвинтовий затиск біля ручки, причому зуби пилочки повинні бути нахилені також убік ручки. Перед закріпленням у другому (верхньому) затиску варто здавити вільні кінці лобзика і, вставивши інший кінець пилочки у верхній затиск, міцно закріпити його цим затиском. Гарний натяг пилочки забезпечує нормальну роботу лобзика, тобто точне проходження пилочки по сліду нанесеного на фанеру малюнка, що є обов'язковою умовою при виконанні випилювання, особливо дрібних орнаментів.
Рекомендується два способи стискання кінців лобзика. Перший — простим стисканням кисті руки. Якщо це важко, застосовують інший спосіб. Він полягає в тому, що рамку лобзика впирають в край столу верхньою планкою і злегка натискають грудьми на ручку. Рамка лобзика небагато зігнеться, і в такому положенні лобзика пилочку закріплюють у верхньому затиску. Після ослаблення натиску на рамку пилочка випрямиться і натягнеться.
Тонким шилом з ручкою при випилюванні внутрішніх контурів орнаменту проробляють отвору у фанері для пилочки. У такий отвір знизу фанери уставляють верхній кінець пилочки і закріплюють його у верхньому затиску, у те час як нижній кінець пилочки закріплений у нижньому затиску. Щораз треба не забувати здавлювати рамку лобзика для натягу пилочки. Шило буде входити у фанеру з меншими зусиллями, якщо кисть руки із шилом буде робити обертальні рухи (одночасно з натиском, що проколює,).
Отвір у фанері для пилочки можна також зробити невеликим дрилем з діаметром свердла 2 мм. Рекомендується також отвір розміщати в середині контуру, що випилюється, і не близько від лінії контуру, щоб виникаючі дрібні тріщинки навколо отвору були вилучені від лінії пропилу.
Невеликі напилки із середньою насічкою необхідно мати для зачищення країв зовнішніх і внутрішніх пропиляних контурів. Напилків як мінімум треба три: круглий, плоский і тригранний. Рух напилком при зачищенні по краю пропила краще робити під гострим кутом.
Закріплююча дощечка продається в наборах разом зі струбциною і лобзиком, але її можна випиляти самому.
Матеріалом для дощечки може служити дошка не товстіша 15 мм. Після випилювання дощечки по розміру верхню сторону її потрібно ретельно відшліфувати.
    Прикріплювати дощечку кріплення до столу зручно за допомогою струбцинки. Для цього в ній необхідно зробити паз необхідної ширини і глибини.
Для зачищення поверхні фанери після випилювання використовують дерев'яні бруски розміром 100X150 мм, обгорненим шліфувальним скляним папером.
    У роботі часто вимагаються гострий ніж, циркуль, лінійка з розподілами 1 см, гостро заточений олівець.
Переведення малюнку на фанеру чи на інший матеріал    
Розташовувати малюнок на фанеру потрібно компактніше, щоб відходів було якнайменше. При копіюванні малюнку з кальки на фанеру все треба зафіксувати кнопками. При цьому широку сторону малюнку потрібно розташовувати на фанері уздовж лінії, по якій фанера гнеться легше, а вузьку - поперек цієї лінії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: “Випилювання лобзиком” (ручним)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок