Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Коломия - шлях через віки.

Коломия - шлях через віки.

Назва:
Коломия - шлях через віки.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,59 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Коломия - шлях через віки.


Коломия – одне з найдавніших, найпривабливіших міст Західної України, яке змогло зберегти і пронести крізь віки свою самобутню культуру, а також увібрати в себе найкращі риси культур народів, які, в силу різних обставин, в той чи інший історичний період проживали на його території. Місто розташоване за 65 км від обласного центру, на лівому березі гірської річки Прут. Коломия – це центр Покуття, переддвір’я Гуцульщини. Близькість до Карпатських гір тут відчувається у всьому: в примхах погоди, назвах автобусних маршрутів, які сполучають місто з гірськими селами, в прекрасних гуцульських сувенірах.
Археологічні дослідження, які проводилися на території міста і його околиць, засвідчили проживання тут людей ще в IV-III тисячолітті до нашої ери. З історичних джерел відомо, що в цьому регіоні проживали слов’янські племена, білі хорвати, які в 992 році князем Володимиром Святославовичем були приєднані до Київської Русі. В період ранньозалізного віку на території Коломиї виникло слов’янське поселення – городище, – так називали укріплення, де дерев’яні оборонні споруди поєднувалися з системою ровів та валів. Згодом городище переросло в місто. Виникненню і розвитку Коломиї сприяло її вигідне географічне розташування на торгівельному шляху, який з’єднував цей край з північними провінціями Римської імперії ,племенами уличів, тиверців, а також те, що в цьому районі знаходилось багато джерел з рапою, з якої в давнину добували сіль. Сіль в ті часи дуже високо цінувалась і часто виступала еквівалентом в грошових відносинах. Що до виникнення назви міста, то існує декілька версій. Найбільш імовірна з них пов’язує назву міста з потоком Мия, який протікав через поселення. При необхідності вказати на географічне місце розташування поселення, вказували, що воно знаходилося “коло Миї”.
Перша літописна згадка датується 1241 роком. В так званому Галицько-Волинському літописі Коломия називається дохідним “сольним містом” князя Данила Галицького. Вже в цей час місто було не тільки важливим осередком видобутку солі, а й важливим центром ремісництва і торгівлі. Тісні торгівельні відносини з’єднали місто з Польщею, Угорщиною, Візантією, Причорномор’ям, Литвою. Крім того, Коломия виконувала роль важливого фортифікаційного центру південно-східної частини Галицько-Волинського князівства. В середині XIV ст. Покуття ,а разом з ним і Коломия спочатку була захоплена Польщею, потім, в 1367 р., стає часткою Молдавського князівства, а пізніше, з 90х років XIV ст. знову переходить до Польщі. Згідно з новим територіальним устроєм Коломия стає повітовим центром, її влада поширюється на все Покуття. В самому місті влада належала королівському старості, якого затверджував польський король. Польща була зацікавлена у розвитку міста, як джерелі високих прибутків, тому в 1405 році Коломия отримує ряд привілеїв, закріплених у так званому магдебурзькому праві. Ще раніше, в 1395 році розпорядженням короля Владислава Ягайла Коломиї був наданий герб, на якому була зображена укоронована голівка орла.
Завдяки своєму зручному географічному розташуванню місто постійно було ареною міждержавних конфліктів, грабіжницьких нападів. З 1441 р. Покуття разом з Коломиєю було передано в оренду на 25 років молдавському господарю Олександру. У складі Молдавії Коломиї судилося перебувати ще раз, з 1502 по 1505 рік. Великих руйнувань зазнало місто під час польсько-турецьких війн XVI-XVII ст. Жахливим був напад турецької орди в 1589 році на Коломию. Місто було майже повністю спалене, населення знищене, або поневолене. Не було спокою і на початку XVII ст. Кожного року татарські орди спустошували край. Через Коломийський повіт вони проходили 24 рази. У 1626 році у місті вже нікому було чинити опір ворогу. Після такої руїни місто треба було відбудовувати заново. Відбудова почалася на території теперішнього центру. Новий замок був збудований на пагорбі, на якому пізніше розмістилося подвір’я міської середньої школи №1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Коломия - шлях через віки.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок