Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Культура рідного краю

Культура рідного краю

Назва:
Культура рідного краю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,28 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Робота
до диференційованого заліку
“Культура рідного краю”.
За народними приказами назва села походить від одного із його жителів по імені Гарасим. Під час нападу монголо-татарської орди дочка Гарасима Миланка організувала населення і одержала перемогу. Односельчани на честь одержаної перемоги вирішили назвати село її іменем, але Меланка відмовилась і запропонувала назвати село по імені свого батька Гарасима. Жителі погодились, але одну із вулиць вирішили назвати іменем дочки – Миленівка. Назва вулиці збереглася й понині. Інша вулиця має назву Невидівка. Назва походить від довжини (понад 4 км) – одного кінця не видно другого.
Інші назви вулиць:
Кінська – раніше в цьому районі було пасовище для коней.
Гнила – від розташування в минулому чисельних боліт.
Греблівка – від гребні на р. Госінків, яка була побудована для роботи водяного млина.
Горобок – розташована на горбах.
Назви окремих полів походять:
Могилки – поле, розташоване на місці стародавнього кладовища.
Глибока – поле розташоване між двома глибокими ярами.
Зелена – поле де багато садів, пасіка.
Гобальк – поле де колись жив гончар Гобальк.
Село Герасимів Тлумацького району Івано-Франківської обл. розташоване у північносхідній частині Тлумацького р-ну. З півдня на північ село простягається на 4 км, з заходу на схід – на 7 км. Через село проходить шосейна дорога Коломия-Обертин-Незвісько, яка з’єднується з дорогою Івано-Франківськ – Городенка – Чернівці. Ця дорога відіграє значну роль у справі внутрішнього і зовнішнього зв’язку. Територія, на якій розміщене село, являє собою хвилясто-балочну рівнину з високими горбами, схилами, які покриті деревами, чагарниками і травами. Через село протікає р. Гостилів, яка впадає в р. Дністер. Надра землі багаті на вапняк, пісок, глину, гіпс.
В 1953-54 рр. археологами Ленінградського ермітажу у с. Незвисько знайшли стоянки неоліту і трипільської культури. Залишки трипільської культури говорять про те, що тут існували найвидатніші предки слов’янських народностей. Вони розміщались вздовж р. Дністер та її приток, в тому числі і р. Гостилів.
Речові пам’ятники трипільської культури говорять про те, що люди користувались не грубими кам’яними знаряддями старокам'яного віку (неополіту), а більш досконалими шліфованими знаряддями праці новокам’яного віку (неоліту), вели осілий спосіб життя, а головним заняттям їх було землеробство. Землю обробляли кам’яними і роговими мотиками і вирощували жито, ячмінь, пшеницю, просо. Поряд з землеробством займалися скотарством, полюванням, рибальством. Таким чином, можна вважати, що перші поселенці, які жили на території теперішнього села Герасимів, відносять до часів трипільської культури ІV – ІІ тис. до н.е.
Заселення села має свої специфічні особливості: розташоване у вузькій долині р. Гостилів між високими каменистими горбами. Хати, як правило, ставились у підніжжя горбів, тому одна з найдавніших вулиць села – Горбок. Крім землеробства у селі були поширені такі промисли, як кушнірство, ткацтво, шевство і ковальство, гончарство.
Найбільш поширені прізвища: Шевага, Козубаш, Солодкий, Бурянний. Перша письмова згадка про село відноситься до 1449 р. Село неодноразово піддавалось нападам із сторони монголо-татар, турків, свідченням чого є сама назва села і легенда про його назву.
Захопивши Галичину, польські пани перетворили її в свою колонію, а українських селян і ремісників розглядали як колоніальних рабів. Тож не дивно, що багато жителів села приймали участь у законах повстанців під приводом Мухи (1490-92 рр.) і с. Височана (1648-50 рр.). В результаті першого поділу Польщі в 1772 р. західноукраїнські землі відійшли до австрійської імперії. Феодально-кріпосницький гніт не послаблювався. 4/5 своїх прибутків селяни повинні були віддавати поміщикам і духівництву держави.
Так поміщику Осадчу відставному австрійському полковнику належало 360 га землі. В той час, селянин має в своєму розпорядженні 1-3 га землі, але обробити її як слід не могли, бо панщина інколи доходила до 6 дів на тиждень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Культура рідного краю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок