Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Художня кераміка Коломийщини

Художня кераміка Коломийщини

Назва:
Художня кераміка Коломийщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,06 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
на тему:
Художня кераміка Коломийщини


ПЛАН
І. Вступ
Кераміка як вид ДПМ.
Художні особливості, матеріал і техніка виконання.
ІІ. Коломия – центр гончарства.
ІІІ. Школа гончарна (ШГ)
Заснування ШГ.
Учні та випускники школи.
Участь ШГ у всесвітніх виставках.
ІV. Майстри сучасності Коломийщини.
Родина Кахнікевичів.
Випускники Косівскього техніку народних художніх промислів.
V. Використана література.
VІ. Додатки.


Кераміка як вид ДПМ.
Народна кераміка — старовинний здобуток культури, який був одним з поширених способів використання природних багатств. Багатовіковий досвід перетворення сирого матеріалу у вжиткові і художні речі передавався з покоління в покоління. В гончарних виробах, створених руками окремих майстрів, втілені і відображені уподобання народу. Професійні навики ху-дожні прийоми поколінь майстрів стали традицією.
Розвиток народної кераміки був тісно зв'язаний з суспільно-економічними умовами життя населення. Виготовлення керамічних виробів зосереджувалось в районах, багатих на поклади високоякісних гончарських глин. Розвинув-шись в процесі примітивного виробництва побутових речей, народна ке-раміка в умовах натурального господарства у своїх кращих зразках відо-бразила важливі сторони життя, культури і побуту народу, його творчі здібності та естетичні уподобання. Характерно, що у формах і орнаменті народної кераміки поєднувались форми і орнамент суміжних галузей ми-стецтва — художнього скла, дерева, металу тощо. Кожному художньому виробу народні майстри надавали таких форм, які відбивали народне ро-зуміння доцільності і краси, в яких проявились національні традиції, що склались і існували протягом століть.
Справжнім творцем мистецтва завжди був народ. Основоположником всякого мистецтва, за висловом О. М. Горького, були «гончарі, ковалі, ткачі, каменярі, теслярі, зброярі, малярі, кравці, взагалі ремісники, люди, чиї художньо виконані речі радують наші очі і прикрашають музеї».
Українська народна кераміка розвивалася в тісному взаємозв'язку з керамікою інших слов'янських народів. У кращих її формах і орнаментах знайшла відображення боротьба народу за своє соціальне і національне визволення. Українська народна кераміка є цінною культурною спадщиною, яку треба вивчити і кращі прогресивні елементи і традиції якої по-винні бути використані в радянському декоративно-прикладному мисте-цтві. Розглядати та оцінювати традиції необхідно з точки зору того, ін-тересам якого класу вони служили, бо в класовому суспільстві національні традиції мають класовий характер.
Художні особливості, матеріал і техніка виконання.
Обробка глини почалася в неоліті, про що свідчать фрагменти виробів, що зустрічаються на стоянках, поселеннях, городищах та могильниках того часу. Пам'ятки керамічних виробів столітньої, а то й тисячолітньої давності, що збереглися в З'Шлі, у комплексі інших археологічних пам'яток є важли-вим історичним джерелом для пізнання і вивчення культури і побуту населення. Вони становлять важливий матеріал для обгрунтування різних наукових висновків і є показником культурного рівня племен і народів, показником піднесення і занепаду їх культури в певних суспільно-еконо-мічних формаціях.
Виготовлення глиняного посуду виникло з обмазування плетених або дерев'яних посудин глиною, щоб зробити їх вогнетривкими. При цьому скоро знайшли, що формована глина служить для цієї мети і без внутріш-ньої посудини.
Основним видом декорування посуду є підполивний розпис, для якого вживаються підполивні керамічні фарби або розчини солей і барвних окси-дів металів. Спосіб підполивного розпису полягає в тому, що після першого випалювання сирівки (разівки) посуд розписують, після чого вкривають його поливою і випалюють вдруге.
Керамічні підполивні фарби — це неорганічні фарби, змішані з вогне-тривкими оксидами або солями деяких металів. Найчастіше народні гончарі вживають для цього різноколірні земляні глини: лімонітову глинку («червень», «охра», «охра»), каолін («побілка», «побіл», «фаянсова глина»), болотну руду («рудка», «чорна земля»), а також дві фарби з металу— «ко-вальську циндру» (відходи при куванні заліза) і «мідянку», «зелень» (мідь).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Художня кераміка Коломийщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок