Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Прогнози чисельності населення світу й України

Прогнози чисельності населення світу й України

Назва:
Прогнози чисельності населення світу й України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Прогнози чисельності населення світу й України
Нині практичну роботу з розробки демографічних прогнозів ведуть міжнародні організації, урядові агентства і наукові інститути.
Найбільш масштабну роботу в цьому плані здійснює Відділ народонаселення Департаменту економічної і соціальної інформації та політичного аналізу Секретаріату ООН. Цей міжнародний орган регулярно, раз на два роки, публікує прогнози чисельності і структури населення, а також основних демографічних процесів для світу, у цілому, основних регіонів і для всіх країн, що є членами ООН. Ці прогнози подає фундаментальне видання «World Population Prospects»; у вигляді таблиць і графіків, вони містяться на Web-сторінках ООН (див. додаток Г), ряду інших міжнародних організацій, а також багатьох університетів у США, Австралії й інших країнах.
Згідно з прогнозом ООН (перегляд 1998 р.), до 2050 р. чисельність населення Землі досягне приблизно 10,7 мільярдів — за оптимістичним, 8,9 мільярдів — за середнім і близько 7,3 мільярдів — за песимістичним варіантом прогнозу. Прогноз 2000 р. дає трохи більші цифри чисельності населення до 2050 р. Відповідно до оптимістичного варіанта в 2050 р. очікується 10,9 мільярдів чоловік, за середнім — 9,3 мільярди і за песимістичним — 7,9 мільярда. Фахівці ООН вважають найбільш ймовірним середній варіант прогнозу 1998 р., хоча, швидше за все, істина буде десь посередині між песимістичним і середнім варіантами.
На думку фахівців ООН, 60% з 77,8 мільйона чоловік щорічного абсолютного приросту світового населення припадає тільки на 10 країн, причому 36% його — на частку Індії і Китаю. При цьому, згідно з прогнозом 2000 р., у 39 країнах чисельність населення в 2050 р. буде меншою, ніж нині.
Демографічні перспективи України
Прогнози населення в Україні здійснюють основні провідні наукові установи країни: Державний НДІ інформатизації та моделювання економіки Національного аґентства з питань інформатизації при Президенті України; Національний інститут стратегічних досліджень; Міждержавний статистичний комітет; Інститут економіки НАН України, Рада з вивчення продуктивних сил.
За даними послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2002 році. Демографічна ситуація: сучасні проблеми та перспективи» перспективи населення будуть наступними:
1. Очікувані тенденції народжуваності.
Загальноєвропейські тенденції народжуваності не дають підстав очікувати істотного збільшення сумарних коефіцієнтів народжуваності впродовж наступних 10-15 років. Втрати ненародженими внаслідок епідемії ВІЛ\СНІДу протягом 2003-2010 рр. можуть становити 100-200 тис. У зв'язку з тим, що негативні тенденції у динаміці народжуваності посилюються, ці втрати матимуть суттєвий вплив на формування молодих поколінь. Тільки після 2015 р. за умов зміни репродуктивних настанов можна розраховувати на підвищення цього показника до 1,351,45 у розрахунку на одну жінку. Слід підкреслити, що і такий варіант розвитку не забезпечуватиме навіть просте заміщення поколінь.
Кризовий стан дітородної активності населення даватиметься взнаки протягом життя багатьох поколінь на рівні не лише сім'ї, а й усього суспільства (навіть якщо цей процес і припиниться). Як наслідок, у майбутньому спостерігатиметься хвилеподібна динаміка чисельності населення і його вікових контингентів, що може перетворитися на відчутну перепону в досягненні сталого розвитку країни.
2. Очікувані тенденції смертності
Хвилеподібний характер тенденцій смертності в Україні впродовж принаймні найближчих 25 років, значні резерви зниження смертності у допрацездатних і особливо працездатних вікових групах, адаптація населення до нових соціально-економічних умов, подолання затяжної економічної кризи, успіхи медицини в лікуванні широкого кола захворювань дають підстави розраховувати на зниження ймовірності смерті: прискорене зниження — смертності немовлят (до 7,5-8%) і дітей раннього віку, вельми помірне — жінок 16-60 років (імовірність померти, не доживши до 60 років, для 16-річних дівчат скоротиться до 7- 8%) і населення старше 60 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Прогнози чисельності населення світу й України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок