Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Коломийський музей Гуцульщини та Прикарпаття як екскурсійний об’єкт в місті Коломия. Його значення

Коломийський музей Гуцульщини та Прикарпаття як екскурсійний об’єкт в місті Коломия. Його значення

Назва:
Коломийський музей Гуцульщини та Прикарпаття як екскурсійний об’єкт в місті Коломия. Його значення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,72 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Коломийський музей Гуцульщини та Прикарпаття
як екскурсійний об’єкт в місті Коломия. Його значення”


Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини — один з відомих мистецько-культурних закладів Івано-Франківської області.
Ідея створення музею в Коломиї виникла у середови-щі прогресивної інтелігенції наприкінці XIX століття і була палко підтримана І. Франком. Проте його органі-зація була розпочата через багато років. 13 листопада \ 1926 року на засіданні управи товариства «Народний у. дім» було розглянуто план створення музею, розробле-ний В. Кобринським, затверджено його статут та наз-ву — «Український народний музей ім. Йосафата Кобринського». 18 травня 1927 року загальні збори това-риства «Народний дім» затвердили рішення управи. Ор-ганізація музею була доручена Володимиру Кобринському, палкому шанувальникові народного мистецтва Гуцульщини.
Спочатку експозиція містилася у маленькій гардероб-ній театрального залу «Народного дому». На горищі зберігалися перші фондові збірки. В. Кобринський був багаторічним директором музею. Музейній справі він віддав багато сил і навіть власних коштів. Часто їздив по селах, звертався з відозвами до селян, інтелігенції, знаходячи серед них гарячий відгук та підтримку. Бага-то цінних експонатів для музею передали В. Тимінський та В. Ровенчук з села Печеніжин, І. Симчич з Верхнього Березова, лікар Левицький з Коломиї. Пізніше наді-йшли колекції І. Стрийського, Г. Герасимович, Л. Гар-матія та інших.
Починаючи з 1926 року неодноразово ставилося пи-тання про офіційне відкриття музею. Але панівна вер-хівка буржуазно-поміщицької Польщі, що окупувала західноукраїнські землі, гальмувала розвиток україн-ської культури, всіляко перешкоджала організації та відкриттю музею. Лише 31 грудня 1934 року відбулося його урочисте відкриття.
Експонати музею у той час були розгорнуті у трьох кімнатах — відділах історичного, гуцульського та культового мистецтва. Згодом «Народний дім», в організа-ційну структуру якого входив музей, передав йому ще дві кімнати, в одній з яких розмістився етнографічний відділ, в другій — музейний архів та бібліотека.
У роботі музею виникали великі труднощі. Він вва-жався громадською установою, створеною на добровіль-них засадах. Чіткої системи в роботі не було. Науково-освітня робота також була обмеженою. Лише раз на тиждень, у неділю, музей був відкритий для відвідуван-ня. Але й за таких умов існування національна культур-на установа була небажана панівним колам. У 1937 ро-ці їм вдалося на деякий час закрити музей. Але завдяки домаганням трудящих польський уряд був змушений знову його відкрити.
Після возз'єднання західноукраїнських земель з Ук-раїнською РСР у 1939 році почалася нова сторінка в житті музею. Він став державною установою, дістав усі можливості для дальшого розвитку, активної участі в культурному житті народу.
Багато шкоди музею завдала німецько-фашистська окупація. Загарбники пограбували та знищили найцін-ніші експонати. Повернення до нормальної діяльності музею почалося з перших днів після визволення При-карпаття у 1944 році.
У перші повоєнні роки музей мав такі відділи: гуцуль-ського мистецтва, етнографічний, Великої Вітчизняної війни. Найбільше було в ньому експонатів з народного мистецтва, що в наступні роки остаточно вирішило про-філь закладу.
До лютого 1945 року музей вважався краєзнавчим, затим йому було надано статус художнього. Одночасно було затверджено його теперішню назву.
З часом музей перетворився на справжню скарбницю народного мистецтва Гуцульщини, став широковідомим центром його популяризації. Колекції музею нарахову-ють близько 15 тисяч експонатів. Експозиція розкриває етапи розвитку народного мистецтва Гуцульщини з кінця XVIII ст. по сьогоднішній день. Найбільші колекції одягу, тканин, вишивок. Це насамперед комплекси чо-ловічого та жіночого одягу з різних сіл Гуцульщини, компоненти одягу — сердаки, кептарі, кожухи тощо.
У музеї є чимало надзвичайно різноманітних за ком-позиційним вирішенням, орнаментикою, колірною гамою одягових та інтер'єрних тканин — запасок, поясів, хус-ток, переміток, верет, скатертей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Коломийський музей Гуцульщини та Прикарпаття як екскурсійний об’єкт в місті Коломия. Його значення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок