Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Порівняльний аналіз України та Росії

Порівняльний аналіз України та Росії

Назва:
Порівняльний аналіз України та Росії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Порівняльний аналіз України та Росії


ЗМІСТ
ВСТУП
От уже майже одинадцять років, як Росія й Україна – суверенні незалежні держави. Зрозуміло, різкий і для багатьох несподіваний поділ близьких за мовою і культурою народів, що прожили разом більше 300 років, не могло пройти безболісно. Господарські системи цих країн тісно зрослись; мільйони людей, що народилися від змішаних шлюбів, відчувають себе або українцями, або росіянами, а найчастіше – жителями деякого єдиного цивілізаційного простору (“радянськими людьми”).
Становлення нової незалежної держави — процес завжди болісний, складний і суперечливий. Особливо якщо він супроводжується катастрофою імперії, до складу якої входила політично самовизначена територія. У такому випадку для останньої незалежність часто стає не тільки бажаною, але і змушеною формою існування. Саме ці обставини багато в чому визначають триваючий от уже одинадцятий рік процес становлення незалежної України.
Четверта українська держава (якщо вважати, що Перша — Київська Русь, Друга — козацька держава Богдана Хмельницького, а Третя — українські держави періоду громадянської війни, — як це роблять деякі апологети української незалежності, те — саме так варто називати сучасну Україну) — явище нове, що не має, у відмінність, скажемо, від П'ятої республіки у Франції, безпосереднього історичного зв'язку з державами-попередницями. Дискретність політичного розвитку України — одна з причин, з якої право на існування Четвертої держави багатьма (у тому числі і громадянами України) ставиться під сумнів.
Дискусія про доцільність української незалежності ведеться й у високих політичних колах, і в інтелектуальному середовищі, і в суспільному транспорті. Найчастіше вона переноситься з політичної в етнологическую сферу і зводиться до питання: чи є українці особливим (єдиним) етносом, чи вони - складена частина (частини) єдиного східнослов'янських (росіянина) етносу?
Що ж, в даній роботі спробуємо показати цивілізаційні, геополітичні та геокультурні відмінності Росії та України. Таке співставлення можна оцінувати з позицій тих подій, що відбуваються у сьогоденні.
1. ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ВІДМІННОСТІ України і росії
Росія завжди формувалася за імперативним принципом, а формування сучасної державної території України відбувалося в рамках Російської імперії — СРСР і проходило у декілька етапів. Перший (кінець XVI — кінець XVII ст.) характеризується вичленовуванням зі складу Речі Посполитої території Малороссії (Середньої Наддніпрянщини) і початком колонізації Слобожанщини (Східної України), у якій українці брали участь разом з росіянами.
Другий (друга половина XVIII — XIX вв.) мала характер прискореного колонізаційного освоєння Північного Причорномор'я (особливо після 1783 р.). Отут українці улаштовуються також одночасно з росіянами. На цей етап приходитися і приєднання до Російської імперії Правобережжя Дніпра (Полісся, Поділля, Волині).
Третій (до середини ХХ ст.) ознаменувався включенням до складу СРСР Східної Галичини (1939 р.), Північної Буковини, Південної Бессарабії (1940 р.) і Закарпаття (1945 р.), а також передачею Кримського півострова в адміністративне підпорядкування УРСР (1954 р.).
Дві країни мають непростий досвід взаємин. Росіяни повинні розуміти, що українцям важко забути, наприклад, як Петро I фактично заборонив українським купцям торгувати з Заходом, дозволяючи зовнішні зносина тільки через Архангельськ; чи звідки надходили дикі циркуляри про заборону української мови і хто знищив запорізьке козацтво. Не можна викреслити з історії України і голодомор 1933 р., коли війська ОГПУ не пропускали вмираючих людей у великі міста. Однак і в Росії реалистично мислячі політики мають деяку недовіру до зовнішньополітичного курсу теперішньої України – через невідповідність її декларацій і реальних справ, що випливає з різного трактування Біловезьких угод і обумовлено стереотипними представленнями, що мають історичні корені.
Цілком зрозуміло, що нині в незалежної України є свої державні інтереси, які далеко не завжди співпадають з російськими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Порівняльний аналіз України та Росії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок