Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> „Карпати ? край синіх і лісистих гір”.

„Карпати ? край синіх і лісистих гір”.

Назва:
„Карпати ? край синіх і лісистих гір”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,95 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
„Карпати - чудовий гірський хребет, - ще чекає дослідників, любителів краси природи чекає геологів, учених-медиків, які піднімуть хвилю дослідження і перетворять Карпати в країну майбутнього.”

Академік О. Є. Ферсман

Карпати ─ вуеличні і неповторні в красі своїй гори, покриті віковічними лісами, бурхливі ріки, кришталево прозорі високогірні озера — «морські очі», барвистий килим полонин ц отарами овець, мелодії гуцульської трембіти... Таким на мить постає в уяві цей чудовий край чарівної природи, невичерпних земних багатств визначних пам'яток минулого, працьовитих і талановитих людей! Карпати — це гудки заводів і паровозів, каравани плотів па звивистих порожистих ріках і цілющі мінеральні джерела, газові свердловини і шахти, краєвид нафтових вишок і моря золотої пшениці Прикарпаття, квітучі сади і важкі грона винограду Закарпаття. Широко розливається довкола верховинська пісня, і дзвенить у ній радість визвольної праці, щастя оновленої землі.

Карпати — велика і своєрідна за своїми природними особливостями гірська країна, частина грандіозного поясу молодих складчастих альпійських гірських споруд. Загальна площа Карпат становить 188 тис. кв. км. За гіпсометрією це середньовисотні гори, найвищі масиви яких рідко перевищують 2500 м.

Україні належить середня, північна, звужена і понижена частина Карпатської гірської дуги. Гірські ланцюги тут простягаються з північного заходу на південний схід під верхів'я р. Сану до верхів'я р. Сучави на протязі 240 км. Ширина гірського поясу невелика, від 100 до 110 км, площа близько 27 тис. кв.м.

Гірська споруда оточена генетично зв'язаними з нею передгірними рівнинами. На північному сході простягається Прикарпатська підвищена рівнина, а південно-західні схили Карпатських гір переходять у плоскі простори Закарпатської низовини.

Межу Українських, Карпат на північному сході проводять по лінії, яка з'єднує міста: Судова Вишня — Комарне — Миколаїв — Жидачів — Івано-Франківськ — Коломия — Чернівці. Вона розділяє окраїнні частини лісостепових рівнин Руської платформи і передгірні луково-широколистолісові рівнини Прикарпаття. Південна і західна межі проходять по державному кордону. Тут по карпатських гірських хребтах і річках Радянський Союз межує з Угорською і Польською Народними Республіками, Чехословацькою Соціалістичною Республікою і Соціалістичною Республікою Румунії.

Українські Карпати займають проміжне положення між Західною і Східною Європою.

Карпати розташовані в південних лісостепових широтах помірного поясу. Вклинившись у широтну зону лісостепу, гори розділяють її на два сектори: північно-східний — волино-подільський і південно-західний — угорський. Гірська споруда, зумовлюючи формування помірно континентального, достатньо і надмірно вологого клімату, .порушує широтно-зональні процеси формування і розміщення ландшафтів і сприяє розвитку тут азональних природних комплексів. На фоні широтних лісостепових і степових ландшафтів Карпати різко виділяються у вигляді гірського, холодного, добре зволоженого лісового «острова».

Природа Карпат різноманітна і мальовнича. У підніжжі їх, на (передгірних рівнинах, розкинулась зона окультурених остепнених лісо-орних ландшафтів з рідкими сонячними дібровами. На високих передгір'ях їх змінюють широколисті ліси з помірно теплим вологим кліматом і дерново-підзолистими грунтами, які «відкривають» гірсько-лісові ландшафти. У нижній частині гір розкинулись тінисті бувший з помірно вологим кліматом. Ще вище — в середньому ярусі гір — в умовах прохолодного клімату переважають хвойно-широко-листі ліси на буроземах. Гірсько-лісові ландшафти завершують похмурі величні хвойні ліси помірно холодного, надмірно вологого клімату і підзолів. Вершини гір — це царство субальпійських чагарників і барвистих альпійських луків.

Карпати — край «зеленого золота», розкішних високостовбурних лісів, садів і виноградників.

Надра Карпат багаті на різноманітні корисні копалини, серед яких нафті, газу та солі належить першорядна роль. Гірські ріки мають величезні запаси енергії. Мінеральні джерела, чудовий клімат, чарівна природа сприяють розвитку численних здравниць, курортів туристських баз. Карпати справді стали краєм масового туризму.

Щороку з усіх куточків нашої неосяжної країни сюди приїжджають тисячі трудящих відпочивати, загартовувати своє здоров'я.

Закарпаття — південно-західні ворота нашої країни в Західну Європу. Через карпатські кручі в братню Чехословаччину прокладено найбільший у світі трансєвропейський магістральний нафтопровід «Дружба». Через них крокують ажурні щогли-велетні високовольтної лінії в Румунію, Чехословаччину, Угорщину. Ця нова електроріка «Мир» увіллється в єдину енергосистему соціалістичних країн Європи. У жовтні 1961 року древній Львів і злату Прагу з'єднала електрифікована залізнична магістраль протяжністю більше тисячі кілометрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: „Карпати ? край синіх і лісистих гір”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок