Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> “ФАУНА Карпатської землі”

“ФАУНА Карпатської землі”

Назва:
“ФАУНА Карпатської землі”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,69 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сучасній молодій людині, яка бачить майже голі гірські хребти Карпатських гір, яка не бачила в природі навіть живого зайця, а над річкою з оголеними і засміченими берегами треба багато часу затратити, щоб угледіти хоч яку-небудь рибину, буде важко уявити собі ті незліченні багатства тваринного світу, які були на наших землях у давнину. Якщо б сучасній людині вдалося поглянути на нашу тодішню природу, то, напевно, ми назвали б її раєм.

Мабуть тому існує легенда проте, що за скромність і культурну поведінку під час розподілу Богом земель між народами світу, які весь час сварилися між собою за більший шмат, Бог дав українцеві за доброту ту землю яку збирався залишити собі для раю на Землі. Мабуть, і японці знають цю легенду бо, приїжджаючи в Україну, називають її “куточком раю на Землі”.

У наш казковий підгірський край спочатку приходили хоробрі мисливці, бо треба було остерігатися хижих звірів та змій, а потім поступово, освоюючи найбільш вигідну і захищену територію на постійне проживання.

Серед диких тварин Прикарпаття, які стадами переходили з одного із густих, ніким не рубаних лісів в інший або пасли на просторих полях, були тури, зубри, велика рогата худоба, рогаті і благородні олені. Кози, свині, коні, зайці, вівці, собаки, великорогі олені, бізон, бурі ведмеді, лосі, сайгаки, леви тощо. Навіть 55-60 р.р. тому, до початку масового вирубування лісів у Карпатах радянською владою, в сінокісних масивах Іспаса (тепер Спаса) часто доводилось спостерігати, як дикі кози або дикі свині в кількості 14-20 особин спокійно серед білого дня переходили з одного лісу в інший. А скільки було зайців, борсуків лисиць, білок, їжаків, тхорів, куниць. Скільки було різних птахів у тому числі, співучих. Були і дикі кури. На початку 1940-х рр.. доводилося чути у дубах на лісо-сінокосному масиві, як дикий півень співав на дубах.

Про існування диких карпатських курей у 1957 р. підвередив і вчитель біології Степан Оріховський. Щоб довести про існування курей довелося убити одного із півнів. На питання чи не вбили останнього півня, як вбили в 1830 р. останнього дикого коня відповідь була: “Ні їх було ще декілька”, чи збереглися вони й досі у Карпатах невідомо.

Тваринний світ Карпат різноманітний і багатий.

Тваринний світ Карпат має в основному лісовий характер.

Хребетних тварин налічується тут 328 видів: риб – 49; земноводних – 15; плазунів –11; гніздових птахів – 187 і звірів – 66 видів. Різноманітний світ риб. У Дністрі, середня течія якого припадає на Івано-Франківську область, водяться стерлядь, в’язь, марена звичайна, лящ, мінога українська, вирезуб, головань, судак та інші види. Лісостепові ріки населяють щука, підуст, карась, окунь, пічкур. У басейні Пруту зустрічаються дунайський лосось, форель, бистрянка, верховодка, пічкур та інші види.

Є багато тварин, що трапляються в Українському Поліссі: горностай, заєць-русак, лисиця, борсук, козуля, видра, вовк, білка, свиня дика, ведмідь бурий. Рись, кіт лісовий олень благородний.

З плазунів у Карпатах водиться ящірка прудка, вужі, гадюка звичайна та ін.

Серед земноводних трапляються тритон альпійський, саламандра, жаби та ін.

Поширення птахів на території області залежить від розташування кліматичної зони відносно рівня моря: зону до 700 м населяють малий строкатий дятел, галка, осоїд, польовий горобець, до 800-1000 м – живуть малий зуйок, перевізник, одуд, зелений дятел, коноплянка, мухоловка. На висоті 1200-1800 м над рівнем моря поширені глухар, тетерев, боривітер, вальдшнеп і малий яструб, орел – карлик, сови, зозуля, шишкар ялиновий, звичайний канюк, малинівка та інші. Вище 1800-2060 м гніздяться гірський шеврик, завирушка альпійська. А ще з поміж – птахів горохівка, волохатий сич та ін. На полонинах трапляються олянка, плиска, дрізд кам’яний. У передгір’ях Карпат: жайворонки, вівчарики та ін.

Внаслідок господарської діяльності людини сталися істотні зміни тваринного світу. Головні наслідки діяльності людини.

1. Зникнення деяких видів тварин (тур, кулан, сайгак, лев, степовий зубр, росомаха, заєць-беляк та ін.)

2. Зменшення чисельності видів. До Червоної книги України занесено 382 види.

3. Надмірне розмноження видів-шкідників і видів, які пристосувалися до життя поряд з людиною.

4. Акліматизація нових для даної місцевості видів і реакліматизація видів, які були раніше знищені.

На Закарпатті оголошено двомісячник охорони нерестової риби. Протягом цього часу на водоймах краю заборонена будь-яка господарська діяльність.

По всій області екологи спільно з органами рибоохорони проводитимуть рейдові перевірки для виявлення порушників. Як повідомив перший заступник Держуправління екоресурсів та охорони природного середовища у Закарпатській області Юрій Павлей, любителям-риболовам виділено місця для спортивного рибальства під час нересту на річках Теребля, Тиса, Боржава, Латориця, Свалявка та Уж.

Ловити рибу в цих місцях дозволяється тільки однією вудкою з одним гачком та спінінгом. І тільки з берега.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: “ФАУНА Карпатської землі”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок