Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Євреї. Євреї в Україні

Євреї. Євреї в Україні

Назва:
Євреї. Євреї в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,89 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Пошукова робота на тему:
Євреї. Євреї в Україні


ЕВРЕЇ
НАЦІОНАЛЬНІ СИМВОЛИ  
Тора . За єврейською традицією найсвященнішим предметом для євреїв є Тора. Слово „тора” на івриті означає „вчення”, „теорія”, „концепція”. Якщо це слово не перекладають і пишуть з заголовної літери, то йдеться про знання, що походить від Бога. Тора містить 613 заповітів, це основа єврейської цивілізації, зокрема єврейського права.
Зірка Давида, Маген Давид (Щит Давида) – головний символ єврейського народу. За легендами, зірка Давида вінчала жезл Мойсея або ж таку форму мав щит Давида у його бою з Голіафом. Це шестикінечна зірка, утворена накладанням один на одного двох трикутників з протилежно спрямованими вершинами. Маген Давид присутній у єврейському мистецтві, він прикрашає будинки, надгробки, книжкові палітурки.  
Менора - великий ритуальний світильник, що стояв у Єрусалимському Храмі. Це був золотий семисвічник, у чашах якого горіле священна оливкова олія. Після зруйнування римлянами Храму, Менору перевезли до Рима, а потім до Карфагена, до Константинополя... Сліди її загубились. Проте якими б шляхами не мандрувала Менора, протягом століть вона залишалася символом юдаїзму. Її зображували на будівлях синагоги, на дверцятах шафи (Біма), де зберігають сувої Тори, на багатьох предметах єврейського побуту. Менора, увінчана двома гілками маслини, зображена на гербі держави Ізраїль.
Мезуза . Найвідоміша молитва юдаїзму - „Шма” - починається словами: „І вселяй їх (закони Тори)... сидячи в домі твоєму і йдучи дорогою, і лягаючи, і встаючи... І напиши їх на дверях твоїх на воротах твоїх.” Дотримуючись цього заповіту, євреї протягом століть розміщують на своїх дверях особливі коробочки - медузи. У кожній з них - маленький сувій, написаний спеціальним писарем, який містить перший та другий параграфи „Шма”. Коли єврей заходить в дім він бачить медузу, що нагадує йому, як поводити себе всередині помешкання. А коли єврей виходить з дому, медуза нагадує йому про правильну поведінку поза домівкою.
Таліт – це молитовне покривало білого кольору з чорними смужками. Воно має прямокутну форму і на чотирьох кутах закріплені кисті. Таліт накидають на плечі під час молитви, як плащ. Біло-блакитний Таліт з Маген Давидом у центрі є прапором держави Ізраїль.
Шофaр . Так називають баранячий ріг, у який сурмлять у свято Рош ха-шана. Звук Шофара призиває : "Прокиньтесь ті, хто спить, хто витрачає відпущені роки безглуздо. Огляньте душі свої і добрими зробіть справи ваші".
Походження народу
Згідно з Торою, родина прабатька євреїв Авраама переселилася в Ханаан (нині - Палестина) з Месопотамії. Патріархами єврейського народу були Авраам, його син Іцхак (Ісаак) і онук Яаків, який одержав друге ім'я Ісраель (Ізраїль). Ісраель - прабатько 12 колін Ізраїлевих (12 єврейських племен)
Давня історія народу
У 1600 р. до н.е. євреї переселилися в Єгипет. Головним радником фараона тоді був Йосип, (Йосипа - улюбленого одинадцятого сина Ісаака, проданого братами з ревнощів у рабство,- увезли до Єгипту. Він розгадав сон фараона, що пророчив семирічну посуху, після чого став радником фараона.) Фараон запросив євреїв у Єгипет, пообіцявши їм гідне життя. Спочатку євреї "...150 років були гістьми, а потім 150 років - рабами...". У 1300 р. до н.е. під керівництвом Моше (Мойсея) євреї залишають Єгипет. Після сорокалітнього блукання по пустелі євреї приходять у Ханаан (у цей час Мойсей одержує Тору). Так закінчується епоха патріархів.
Земля Ханаана була розділена між дванадцятьма колінами Ізраїлевими і керували ними вожді-судді, найвідоміший з який - Самсон (легенда про Самсона і Далилу). Це була епоха суддів.
МОВА
Історія єврейської мови налічує понад три тисячоліття. Мова іврит виникла у 2 тисячолітті до н.е. у стародавній Палестині. Сьогодні це офіційна мова Ізраїлю.
Єврейський народ, у зв'язку з нелегкими історичними обставинами розсіяний серед інших народів світу, зазнав постійного тиску інших мов. „Буденні” мови єврейської діаспори - ладіно, ідиш та інші слугували своєрідним захистом івриту – “мови релігії, поезії, мрії і надії”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Євреї. Євреї в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок