Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Історія Вишивання. Рушники.

Історія Вишивання. Рушники.

Назва:
Історія Вишивання. Рушники.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,07 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Історія Вишивання. Рушники.


Рушничок
Вишитий рушник на Україні - здавна неодмінний атрибут традиційних народних свят. Важливі події в житті народу ніколи не обходились без рушників. Вишитий рушник завжди був знаком гостинності, на ньому підносили дорогім гостям хліб-сіль; на рушниках приймали новонароджених, а також проводжали людину в останню путь. Під час будівництва нового дому рушниками піднімали сволок, а потім дарували їх будівельникам. Без рушників не обходилось і весілля. Рушник, на який ставили молодят, був запорукою вірності. Рушником зв'язували руки молодим, бажаючи їм щасливої, міцної сім'ї.
Кожна молода дівчина готувала собі придане, вишивала багато рушників, сорочок, бо за їх кількістю, красою і складністю узору оцінювали працьовитість нареченої.
Рушник дарувала мати сину в дорогу на щастя в новому житті. Його берегли як пам'ять про рідний дім, про дитинство.
Однією з найпоширеніших в українських народних вишивках є техніка вишивання хрестиком, яка ґрунтується на лічбі. Вишивають хрестиком по рахунку ниток на тканинах полотняного переплетіння, по канві або контурах, позначених крапками. Можна приготувати канву з висмикнутих вздовж і впоперек ниток тканини, які утворюють квадрати. Вишиваючи хрестиком, треба слідкувати за рахунком ниток тканини. Помилка хоча б на одну нитку спотворить вишивку. Треба також слідкувати, щоб всі верхні стібки перетинали нижні завжди в одному напрямі.
Вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва; орнаментальне або сюжетне зображення на , , виконане різними ручними або машинними швами; один із найпоширеніших видів ручної праці жінок і, зокрема, дівчат. Вишивку вживають в українському народному побуті передусім на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих . Крім того, вишивки поширені на предметах домашнього вжитку, як наліжники, обруси, наволочки, тощо.
Історія
Зараз орнаменти для вишивки часом створюють за допомогою
Історія вишивки дуже давня. Вишивки були відомі ще в 2 ст. до н.е. Великий вплив на характер вишивки мали ткані матерії. Про вишивку на білій сорочці українців є звістки - ст. візантійських письменників. Відомі рисунки по мініатюрах і на тієї ж доби. Ще в на існувала перша вишивальна школа, організована сестрою Ганкою, де дівчата вчилися гаптувати м і м. Про українські вишиванки згадують іноземні мандрівники - ст. Збереглися вишиванки з козацьких часів - ст. У - ст. центрами вишивання були на Чернігівщині, на Київщині, на Черкащині та інші. Вишивали у кожному селі, монастирях, дворянському, купецькому середовищі. У - ст. відкривалися навчально-кустарні майстерні, художньо-промислові артілі, великі спеціалізовані підприємства з вишивки.
Срібна нашивна бляшка із антського скарбу 6-7 ст. н.е. Вважається зображенням людини у вишитій сорочці.
Призначення
Основне призначення вишивки — прикрашання одягу та інтер’єрно-обрядових тканин. Вишивали головні убори — очіпки, намітки, хустини, а також сорочки, кожухи, свитки, корсетки, киптарі, спідниці, рушники, скатертини тощо. Вишивальними матеріалами були тканини домашнього і фабричного виготовлення (вовняні, льняні, полотняні, перкаль, коленкор, батист, китайка, шовк, кумач тощо). Для гаптування використовували ручно-прядені і фабричні нитки: заполоч, біль, гарус, шовк та інші; металічні золоті й срібні нитки, корали, перли, коштовне каміння, бісер; металеві пластинки — лелітки, ґудзики, намистинки, блискітки, сап’янові стрічки, монети тощо.
Традиційні орнаменти, стилі
Народна вишивка відзначалася багатством і різноманітністю геометричних елементів (ромби, кола, хрести, хвилясті лінії води, горизонтальні знаки землі), зображенням тварин, птахів, рослин (дерево життя — верба, дуб, явір та ін.; листя, плоди, квіти; голуби, змії, коні, журавлі, качки тощо), людей із ромбоподібними тулубами, хрестоподібними головами. В Україні налічувалось близько 100 видів і технічних прийомів вишивання (, , , , , тощо). Композиційне вирішення української вишивки відзначається безмежною фантазією, колоритом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історія Вишивання. Рушники.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок