Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Жителі вулиці Петра Козланюка (село Перерів) - учасники другої Світової війни

Жителі вулиці Петра Козланюка (село Перерів) - учасники другої Світової війни

Назва:
Жителі вулиці Петра Козланюка (село Перерів) - учасники другої Світової війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПОШУКОВА РОБОТА
з краєзнавства
на тему:
“Жителі вулиці Петра Козланюка (село Перерів) - учасники другої Світової війни”


План
Вступ. Традиції збройної боротьби жителів Перерова. – ст. 1-2.
Вулиці і долі.
а) Історія вулиці Петра Козланюка (Багацької).
б) “Смерть наздогнала бійця вдома” Самуляк Василь.
в) Сім’я патріотів. Сім’я Волощуків.
г) Материнське серце. Сім’я Мельничуків.
д) Смерть у День Перемоги. Сім’я Веселовських.
е) Дві Вітчизни – Україні і Польща. Сім’я Врублевських.
є) Присяга братів Мельничуків.
“Ніхто не забутий, ніщо не забуте”.
Список використаних джерел і літератури.


Понад півтисячі років тому на лівому березі річки Прут, на Коломийському Покутті, виникло село Перерів. “Гарний, прекрасний край – Покуття українське! З ясного півдня, рожевого заходу і сходу обіймає його дужим пів перснем високе пасмо Карпатських гір – синіх, мов оте небо погідне. Обабіч Пруту туляться одне до одного тісні села покутські – писав уродженець села письменник Петро Козланюк. Козланюк П. Юрко Крук. – К. “Дніпро”, 1989. – с. 5.
Перша згадка про село датується 1443 р., коли сини галицького каштеляна Івана Колі з Далієва успадкували, серед інших сі, і Перерів. Akta grodskie s ziemskie. 1887. Том ХІІ, str. 118.
Село славне своєю історією, своїми людьми. Жителі Перерова брали участь у повстанні Мухи, а в складі загонів Семена Височана – Визвольній війні українського народу середини ХVІІ ст. Григор’єва Г. Історія села Перерів. - Коломия, 2003 . с. 27. Вони одними з перших у краї вступили в 1914 р. в Легіон УСС, відважно билися в лавах УГА.
Традиції боротьби за волю передавалися з покоління в покоління. Молоді перерівчани стали активними членами ОУН, вояками УПА. Але жителям села, як і іншим українцям, часто доводилося битися за чужі інтереси, в складі чужинських армій. Адже багато соліть українські землі перебували під владою чужинців, які використовували наш народ як “гарматне м’ясо” у своїх загарбницьких війнах.
У 1939 році розгорілася найстрашніша, найкровопролитніша в історії людства Друга світова війна, в якій зіткнулися два тоталітарні режими – гітлерівський і сталінський, у своєму прагненні здобути світове панування. Все передове людство вело справедливу боротьбу проти людиноневисницької фашистської ідеології, нацистської Німеччини та її союзників, що розв’язали цю війну, планомірно винищували мирне населення, поневолювали країни Європи.
У складі Війська Польського, Червоної Армії та УПА жителі Перерова стали на боротьбу з цим кривавим ворогом людства. В цій боротьбів взяли участь 143 перерівчани, з них 10 – у польській армії, 115 – у Червоній Армії, 18 – в УПА та боївках ОУН. За Перемогу віддали життя 36 воїнів Червоної Армії та 8 вояків УПА. Григор’ва Г. Згад.праця, - с.37.
Ті наші односельчани, які повернулися з поля бою живими , в повоєнні роки працювали в різних галузях народного господарства, ростили дітей і внуків своєю працею наближали День Незалежності України. Завдання даної роботи – прослідкувати долі жителів однієї з вулиць села, які брали участь у Другій світовій війні.
Адже історія людства складається з доль окремих людей, сімей, вулиць, сіл, міст і т.д.
Професор, завкафедрою кафедри картографії університету ім.Ю.Федьковича, академік має таке планування, якого не має жодне з сіл Покуття: майже правильний чотирикутник в центрі села – толока, та вулиці, які радіально розходяться від неї. Жупанскьий Я. Виступ на святкуванні 650-річчя, с. Перерів, (Вільний голос, 2003. 29 серпня.
Одна з таких вулиць. Яка іде від толоки у південно-східному напрямку, здавна носила назву Багацької. Тут справді жили одні з найзаможніших газдів села. Їхні господарства описав в роман “Юрко Крук” уродженець цієї вулиці Петро Козланюк: “…височенні плоти з терниною та битим склом на острішках, широкі брами з дашками та залізними засувами.., багацькі хати, широкі стодоли, стайні, стіжки, хліба, сіна…” Козланюк П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Жителі вулиці Петра Козланюка (село Перерів) - учасники другої Світової війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок