Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Музеї Тернополя

Музеї Тернополя

Назва:
Музеї Тернополя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Музеї Тернополя


План
Краєзнавчий музей
Художній музей
Музей політичних в'язнів
Висновок


1.Краєзнавчий музей
Тернопільський обласний краєзнавчий музей – відомий в Україні та у близькому і далекому зарубіжжі науковий і науково-просвітницький заклад – коріннями своїми сягає початку ХХ століття.
90 років тому в Тернополі було відкрито перший музейний заклад – регіональний музей Подільського товариства “Народна школа”.
Ще в 1906 році краєзнавці міста, згуртовані при товаристві “Народної школи”, почали клопотати про створення в Тернополі музею. Для його експозиції збирали археологічні знахідки, бони (паперові гроші) і нумізматику (монети), народний одяг, стародруки, природничі експонати.
В 1910 році для музею було виділено чотири кімнати в будинку товариства “Народної школи” по вулиці Качали, 2. Протягом трьох років велися роботи по створенню експозиції.
Довгий час вважалося, що музей був відкритий 1912 р., бо в цьому році було видано путівник. Фактично ж це був лише каталог музейних експонатів. Готуючись до відзначення ювілейної дати, працівники Тернопільського краєзнавчого музею віднайшли в обласному архіві примірник запрошення на відкриття музею, яке відбулося 13 квітня 1913 року. Це достовірний документ, який дає підставу музеєві починати своє літочислення саме з цієї дати. Після відкриття музей проіснував недовго. В роки Першої світової війни він припинив свою діяльність, а значна частина експонатів була втрачена.
Вдруге музей був відкритий для відвідувачів в 1930 році. Проте і цього разу він не став державною установою, а його діяльність здійснювалася силами громадськості. Тепер він називався “Регіональний музей Подільського товариства “Народної школи”.
Лише в 1939 році в Тернополі було створено державну установку Тернопільський історико-краєзнавчий музей. Його основу становили фонди існуючого громадського музею, які систематично поповнювалися новими експонатами про трудове життя міста і області.
Значно поповнилися фонди художніми збірками, націоналізованими в поміщицьких маєтках.
В роки Другої світової війни охоронець фондів музею Стефанія Стефанівна Садовська зуміла заховати частину цінних експонатів в підвалах музейного приміщення і зберегти їх. За це ця мужня і високоосвідчена жінка була нагороджена орденом “Знак Пошани”.
Сьогодні у складі музею працює 35 наукових працівників, які професійно забезпечують усі види музейної діяльності: науково-дослідницьку, просвітницьку, експозиційну, виставочну, видавничу, комплектування фондів, збереження пам’яток історії та культури, науково-методичну та іншу.
У фондах Музею зберігається майже 120 тисяч експонатів. Музей має велику бібліотеку закритого типу, книжковий фонд якої становить 11500 одиниць.
Щорічно Музей обслуговує біля 100 тис. відвідувачів.
Сьогодні Тернопільський краєзнавчий музей – це один із найсерйозніших наукових і просвітницьких закладів України.
2.Художній музей
Тернопільський обласний художній музей було засновано розпорядженням облвиконкому від 1.05.1991 р. на базі колишньої Картинної галереї, одного із відділів Краєзнавчого музею. Фактично новостворений заклад культури почав діяти з 1 червня. На той час це був третій державний музей в області.
Після вирішення організаційних, юридичних і кадрових проблем 9 серпня у виставковій залі влаштовано першу виставку картин Андрія Петрика (1919-1990), У жовтні в двох інших залах відкрилася для огляду постійно-діюча експозиція творів українського і зарубіжного мистецтва. Художньому музею було передано 552 твори образотворчого мистецтва, згодом додано ще 139.      
Художній музей має давнішу історію. Його родовід починається від Регіонального Подільського Музею, відкритого 13 квітня 1913 р. в чотирьох залах Товариства Народних Шкіл (ТНШ) по вул. С.Качали, 1-2. Засновником музею був проф. Станислав Сороківський, довголітній голова управи ТНШ. Він також опрацював перший путівник по музею.     
Серед експонатів музею були твори професійного малярства і пластики, килими і вишивки, стильова порцеляна, монети, оригінальні документи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Музеї Тернополя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок