Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Декоративно-прикладне мистецтво українських земель у добу козаччини. ( художня обробка дерева та рогу; художній метал; кераміка)

Декоративно-прикладне мистецтво українських земель у добу козаччини. ( художня обробка дерева та рогу; художній метал; кераміка)

Назва:
Декоративно-прикладне мистецтво українських земель у добу козаччини. ( художня обробка дерева та рогу; художній метал; кераміка)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,57 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему:
Декоративно-прикладне мистецтво українських земель у добу козаччини. ( художня обробка дерева та рогу; художній метал; кераміка)


Тривала боротьба українського народу переросла у визвольну війну 1648—1657 років під проводом Богдана Хмельницького. В 1654 році між Україною та Московією був укладений так-званий Переяславський договір, однак вже в 1667 році за Андрусівською угодою Московське царство фактично денонсувало військово-політичний союз між Україною та Московією. В порушення Переяславського договору 1654 року Московія по-азійські підступно в односторонньому порядку розділила територію козацької України з Польщею. До Московії відійшла частина правобережної території навколо Києва, а також правобережне пониззя Дніпра та все Лівобережжя. Решта Правобережжя знову відійшла до Польщі, а Галичину, Буковину та Закарпаття загарбала Австрія. Це негативно вплинуло на політичний, економічний та культурний розвиток наших земель. Уповільнилося зростання продуктивних сил. Народні маси зазнавали національно-релігійного гноблення. Не припинилися селянські повстання, рух гайдамаків та опришків. Виступи народних мас придушувалися з неймовірною жорстокістю. На загарбаних землях занепадали міста, старі культурні центри Поділля і Волині поступово втрачали своє значення, майже припинилося міське будівництво. Ремісниче та мануфактурне виробництва розвивалися повільно, звузився внутрішній ринок. Прогресивні тенденції міського мистецтва минулого періоду завмирають, зберігаються і своєрідно відбиваються лише в народному мистецтві.
Після фактичної окупації Московією Лівобережної України, Слобожанщини та Запорожжя на цих землях відбувається поступове відновлення сільського господарства, мануфактурного та ремісничого виробництва, численних промислів. Зміцнюючись, стають економічними та культурними центрами міста. Відбувається освоєння південних земель, де виникають нові козацькі поселення та міста. Внаслідок жорстоких репресивних дій польського уряду продовжується переселення козаків з Правобережжя на Лівобережну Україну та Слобожанщину, де вони оселяються поблизу московських кордонів. Тривала визвольна боротьба українського народу, в якій дуже велику роль відіграло козацтво й Запорозька Січ, викликала розвиток національної свідомості народу, обумовила цілий ряд своєрідних явищ в його культурі й житті, моральних принципах та ідеалах. Це, зокрема, дістало вираз у тому, що з часів Богдана Хмельницького і до скасування Московським царством залишків української автономії, тобто гетьманщини та ліквідації у 1775 році Запорізької Січі й уведення у 1781 р. загальноімперсьго адміністративного поділу Україна ділилася на полки й сотні, відповідно до військового статуту Запорозької Січі. Незважаючи на жорстокий політичний та економічний тиск з боку Московії та Речі Посполитої на українських землях відбувалося піднесення культури, освіти, науки, літератури, мистецтва. Україна, маючи давні культурні та економічні зв’язки з Європейськими країнами стала, фактично інтелектуальним донором для Московії , яка в часи Петра І назвала себе Росією. З нашої території в Московське царство спрямувався жвавий потік досягнень в галузі освіти, науки, літератури, мистецтва.До Московії з України виїздило багато висококваліфікованих майстрів декоративно-прикладного мистецтва, які виготовляли високохудожні вироби. У Москві , зокрема, працювали українські гутники, а в Сольвичегодську — українські майстри розпису по емалі, перші кораблі для російського флоту будувались не голландцями, а таки українськими майстрами і т.д.Однак уже в першій половині XVIII ст.на Україну мали великий вплив реформи які здійснювались у Російській державі Петром І та його урядом. Вони справили колосальний негативний вплив на соціально-економічний та культурний розвиток Лівобережжя, Слобожанщини та Запорожжя. Ці прогресивні для московського царства реформи будувалися на безоплатній кріпацькій (рабській) праці на заводах та мануфактурах, що у значних кількостях почали виникати на території Росії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Декоративно-прикладне мистецтво українських земель у добу козаччини. ( художня обробка дерева та рогу; художній метал; кераміка)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок