Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Відомі історичні постаті нашого краю

Загрузка...

Відомі історичні постаті нашого краю

Назва:
Відомі історичні постаті нашого краю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Відомі історичні постаті
нашого краю


Бандера Василь
(1915, с.Старий Угринів — 22.07.1942, Аушвіц-Освєнцім) — учасник нац.-виз. змагань, член ОУН.Закінчив Стрийську укр. гімназію, агрономічний факультет Львівської політехніки у Дублянах і філософію у Львівському університеті. 1938-1939 у польському концтаборі у Березі Картузькій. Після розпаду Польщі (1939) працював у Кракові, виконував доручення ОУН. Після Акту 30 червня 1941 працював у відділі пропаганди ОУН у Станіславі (тепер, вул. Незалежності, 15), де у грудні 1941 з дружиною Ґлодзінською-Бандерою був заарештований. Після страшних допитів, які проводив сам шеф станіславського ґестапо Кріґер, був відправлений до фашистського табору Аушвіц (польське Освєнцім), де його закатували поляки-фольксдойчі — оберкапо Краль і капо Подкульскі.
Бандера Богдан
(1919, с.Старий Угринів Калуського району — 1941, ?) — учасник нац.-визв. змагань, член ОУН. Навчався у Стрийській і Рогатинській укр. Гімназіях. З 1939 — у підпіллі, переховувався по селах Калуського і Стрийського повітів. Перейшовши нелегально радянський кордон, майже рік навчався у Холмській укр. гімназії. Після проголошення Акту 30 червня 1941 повернувся на батьківщину і у складі Похідних груп ОУН подався на Велику Україну, де безслідно зник.
Бандера Степан
(1 січня 1909 р., с.Угринів Старий Калус. р-ну - 15 жовтня 1959 р., Мюнхен, Німеччина) - український революційний діяч, ідеолог і політик. Народився в родині священика о.Андрія Бандери. Закінчив Стрийську класичну гімназію. З 1927 р. член УВО, з 1929 р. - ОУН. За підготовку вбивства міністра внутрішніх справ Польщі В.Пєрацького у червні 1934 р. заарештований і засуджений до смертної кари, яку замінено на довічне ув'язнення. Звільнився у вересні 1939 р. з вибухом німецько-польської війни. Навесні 1941 р. С.Бандеру обрано головою проводу ОУН. Підготував Акт відновлення української державності 30 червня 1941 р. у Львові. Вбитий агентом КГБ Богданом Сташинським. Похований на цвинтарі Вальдфрідгоф (м.Мюнхен, Німеччина).На батьківщині - в с.Старий Угринів на Калущині йому відкрито пам'ятник та меморіальний музей.
Баюрак Василь
(нар. 1772р., с. Дора - 25 квітня 1754р, Станіслав) ватажок опришків, спільник і наступник О.Довбуша. У 1744 р. разом з О.Довбушем здобув Богородчанську фортецю. Був страчений на ратушній площі в Станіславі.
Грабівський Іван
«піп із Грабівки» (XVII ст.) — керівник повстання у Калуському старостві у жовтні-грудні 1648, викликаного національно-визвольною війною під керівництвом Б.Хмельницького. Родом із с. Грабівка. Звідси — «піп із Грабівки», «піп Грабівський». Польс. шляхта у своїх скаргах називала його «першим визначним і найбільшим провідником у загонах повсталих», писала про «першого серед усіх повсталих автора і рушителя». Зробивши Калуш «столицею всіх лотрів, гультяїв і бунтівників» і очистивши Калущину від польс. загарбників.
Височан Семен Гнатович
(? с.Вікторів Галиц. р-н -1666) — військовий діяч, керівник селянського повстання на Прикарпатті (1648). Навчався у Львівській братській школі, де оволодів кількома мовами (старослов”янською, німецькою, польською, латинською). Військове мистецтво опанував під керівництвом батька. У 1648р. із окремих повстанських загонів сформував у м.Отинії військо, що налічувало 15 тис. осіб і очолив повстання проти польської шляхти на Прикарпатті. Пізніше був сотником у війську полковника І.Богуна.
Роксолана
(бл. 1500-1558). Силою свого таланту, розуму і здібностей ця славетна жінка зуміла подолати численні життєві труднощі і піднятися до становища першої дружини султана Османської імперії Сулеймана ІІ Великого (1520-1566). При його дворі її називали Хуррем Хасекі (Радісна Дружина), а європейські сучасники знали її під іменами Росса, Русса, Рокса, Роксолана. Цій жінці присвячені численні літературні і музичні твори XVIII-XX ст., а ряд зарубіжних дослідників, керуючись патріотичними мотивами, намагалися всупереч повідомленням історичних джерел називати її то італійкою, то француженкою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Відомі історичні постаті нашого краю

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок