Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Тернопільський став

Тернопільський став

Назва:
Тернопільський став
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Тернопільський став


Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Тернопільський став — це велике штучне в , створене на місці численних на річці .
Будівництво ставу
Тернопільський став був заснований майже в той самий час, що й Тернопіль. року , засновник Тернополя і власник фортеці, отримує привілей на будівництво греблі та створення ставу. Збудовано водойму в заплаві річки як оборонну ланку від нападів і , що забезпечує фортеці стати ще більш неприступною.
Межі ставу в середині становлювалися: від Кутківець до Тернопільського замку з заходу на схід. Вздовж львівської дороги, що виходила із однойменної брами, було збудовано високу греблю. У привілеї року Ян Тарновський серед ігших повинностей міщан зазначає, що в їх обов'язки входить направа греблі великого ставу, водоспуску і лотоків. Спуск ставу давав що три роки прибуток 16-24 тисячі золотих. В той час довжина ставу становила 7 км, ширина — 2-3 .
В загальному, став мав значне господарське значення. У на ньому працювало чотири млини, що приносило великі прибутки місту. В озері розводили багато риби. Вже на початку водойму взяв у оренду тернопільський підприємець Володимир Трач. Він експортував рибу до багатьох міст Польщі. Загалом в це час, в озері водилися щуки, окуні, коропи, карасі та інші види риб.
Занепад Тернопільського ставу
Став часто зазнавав занепаду. Це ставалося під час татарських і тупецький нападів. Прот найбільше щанепав став міжвоєнний період ХХ століття, коли Тернопіль перебував під польською владою. Водойма мала низький рівень води, до того ж вона була замуленою. Став сильно заростав.
До середини ХХ століття між Старим замком та Надставною церквою існував найдавніший район Тернополя — Підзамче. Тут же знаходився і міський ринок, від якого походить назва сучасної вулиці — Старий ринок. На Підзамчі мешкали переважно ремісники та рибалки. В наш час ця історична місцевість не збереглась. Залишилось лише два будинки, що колись оточували ринок, та кілька будинків на вулиці Над ставом.
Комсомольське озеро
Тернопільський став видно на задньому плані. Іде спорудження парку. 70-ті.
Під час Другої Світової війни Тернопільський став був повністю знищений. В п'ятдесятих роках минулого століття відбувається масштабна відбудова Тернополя. Тернопільський ста міста стали відновлювати у році, коли було прийнято рішення про підпорядкування всіх водних ресурсів місцевій владі. Тоді збудували нову дамбу, а рівень води став вищим, ніж був раніше. Нове водосховище зайняло значно більшу площу — понад 300 гектарів, і назвали його Комсомольським озером.
Між водоймою та центром міста заклали парк імені Шевченка, який протягнувся вздовж східного берега озера. Був споруджений острів Кохання.
У 60-их рр. пляж біля Старого замку ліквідували. Натомість створили стоянку для катерів, яхт і моторних човнів. Біля Старого замку збудували центральну пристань. Широкі сходи, що ведуть до неї, розділив каскад штучних водоспадів, який назвали «Сльози Гронського». Гронський у той час був головним архітектором міста. На березі новоствореної зеленої зони збудували ресторан «Поплавок», з тераси якого відкривався вид на центральну частину міста. Біля ресторану створили новий пляж. Згодом його назвали Ближнім. Неподалік села Пронятин створили ще один пляж, який дістав назву «Дальній». У сімдесятих роках двадцятого століття стоянку човнів перенесли на протилежний берег міста. Там же був створений Морський клуб.
Розвиток Судноплавства
Тернопільський став у 50-их
У році в Тернополі з'явився , який назвали ім'ям — одного з визволителів міста від німецької окупації року. Судно збудоване — у році в . Майже п'ять років теплохід ходив по за маршрутом від Старої Ушиці Хмельницької області до . Судно мало назву «Заліщики».
У році на ставі з'явився ПТ-50, тобто «Пасажирський теплохід — п'ятдесята модель». Він значно менший. Збудований — у році. Відпочиваючі розрізняли теплоходи так: «великий катер» та «маленький катер».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Тернопільський став

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок