Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Березови (Вижній, Середній, Нижній та Бяня-Березів) в історії Гуцульщини

Березови (Вижній, Середній, Нижній та Бяня-Березів) в історії Гуцульщини

Назва:
Березови (Вижній, Середній, Нижній та Бяня-Березів) в історії Гуцульщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,24 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Науковий реферат
Березови (Вижній, Середній, Нижній та Бяня-Березів) в історії Гуцульщини


План
1. Село над Лючкою
а) Як все починалося;
б) під владою чужинців.
2. Перша світова війна
а) діяльність УСС;
б) створення УГА;
в) пропагандистка робота ОУН
3. Друга світова війна
4. На німецькім ковадлі
5. Під більшовицьким молотом
6. За кайданові десятиліття
7. Спогади
8. Мешканці Березовів у національно-визвольному русі.


Там де гори чорногорки,
Зелені Карпати,
Живуть сини українці –
Березини завзяті
Де з Лючки б’є джерелом
Вода студененька
Пригортає Березови
Україна – ненька.
1. Гуцульщина охоплює південні гірські райони Івано-Франківської області (Верховинський, південна частина Косовського, Надвірнянського і Коломийського районів, південно-західну частину Чернівецької (Путивльський, Винницький райони), південно-східну частину (рухівський район) Закарпатської області.
Березови – Вижній, Середній, Нижній та Бяня-Березів – розташовані у мальовничих передгір’ях Карпат. Археологічні розкопки показують, що заселення кітловини Березова відноситься до міднокам’яного віку (4-6 тисяч років тому).Про це свідчать кам’яні шліфовані сокири, знайдені в селах Нижній Березів, Люча, Текуча.
а) З грецьких історичних хронік відомо, що у ІІ столітті по Різдву Христовім жили тут анти. Не знаємо, як називалося в ті часи поселення в Бреезівській кітловині, але існує ряд доказів про тісний зв’язок тодішніх її жителів з найцивілізованішою державою того часу – Римської імперією. Так, у Нижньому Березові та його околицях знайдені римські монети І-ІV ст., що свідчить про торгові зв’язки місцевих племен з римськими провінціями.
З незапам’ятних часів Угорським шляхом ішли валки з підкарпатською сіллю, які вимагали охорони. Римські твердині округлої форми називалися ротондами, одна з яких стояла на горі Ратундул. Тодішні мешканцуі Карпат змінили «ротонду» на «ротундол», а пізніше – на Ратундул.
З-під Ратундала витікає річка Лунга (латинське «Лонго» - довга), а терен Баня-Березова від Вижнього Березова відрізає потічок Маратик (латинське «вараціо» - зигзаг, закриут), який дав назву великому присілкові.
УVІ ст. по Різдві державу антів розбили авари, з якими до Карпат, як їхні союзник, прийшли слов’янське плем’я хорватів з околиць Дону й Азовського моря. Хорвати займалися відгодівлею коней і тварин кінноту аварської орди.
Авари пішли дальше на захід проти гермальських племен, а хорвати залишилися в Галичині і створили тут Хорватську державу. То вони, мабуть. Назвали нашу землю Галичиною від імені першого хорватського князі Галки. Хорватська держава проіснувала десь до кінця Х ст.., коли Володимир Великий пішов походом у Карпати і прилучив її до держави Київської.
Одночасно з появою в Європі перших руських князів у далеких Уральськиї горах появляється дика орда печенігів. Але єдині у ті часи Уральсько-Каспійські ворота з Азії в Європу були міцно замкненні хозарами, які на початку VІІ ст. по Різдву Христовім прийшли в наші степи з Кавказу і створили тут свою державу зі столицею Ітиль у дельті Волги.
А у вільне від усяких орд грецьке Причорномор’я ринула широка повінь антської колонізації. Та з намови греків київські князі Олег, а потім Святослав, розбили Хозарську державу, і дикохижа орда печенігів страшною бурею впала на непов’язану в одну цілість антську колонізацію Причорномор’я. Анти програють бої з печенігами і відступають вгору Дніпром, Бугом, Дністром, Прутом до тих місць, звідки триста років тому пішли в причорноморські степи.
Так появилися реемігранти в Галичині. Мішанина антів, хорватів та дунайської рееміграції й стала, мабуть, предками березунів.
Про походження березунів з придунайських земель маємо цілий ряд доказів. Ще порівно недавно, перед Першою світовою війною, березунки після чарки горілки на весіллі чи іншій забаві кожного разу крізь сльози співали тужливу старовинну пісню:
Ой летіла зозуленька понад морям в гай,
Та впустила сиве пір’я у тихий Дунай.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Березови (Вижній, Середній, Нижній та Бяня-Березів) в історії Гуцульщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок