Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Політико-географічні дослідження у країнознавстві

Політико-географічні дослідження у країнознавстві

Назва:
Політико-географічні дослідження у країнознавстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,96 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
На тему:
Політико-географічні дослідження у країнознавстві


Велика увага у країнознавстві приділяється політико-географічним дослідженням. Сюди відносять економіко-географічний, соціально-географічний та політико-географічний аналізи співвідношення, сполучення і розміщення політичних сил у світовому масштабі, у великих регіонах, особливо в сусідніх країнах, і їх вплив на розстановку політичних сил всередині країни в цілому і в її районах.
Політико-географічна характеристика країни (району) повинна висвітлювати особливості розміщення політичних сил в даній країні (районі), виявляти комплекс об'єктивних і суб'єктивних факторів, які визначають виникнення і збереження цих особливостей і співвідношення між окремими із цих факторів. Це завдання передбачає в першу чергу аналіз територіальної специфіки соціально-економічної структури населення, а також аналіз порайонних відмінностей в усіх інших факторах економічного, політичного, національного, релігійного, демографічного та інших порядків, які так чи інакше впливають на політичну орієнтацію населення.
Визначення територіальних відмінностей у соціально-економічній структурі населення, умов життя окремих соціальних прошарків і груп, їх політичної орієнтації, переважаючих серед них історико-політичних традицій і т.д. у даній країні чи даному районі практично неможливо без хоча б короткої характеристики їх економіки та економічної географії, без вияснення особливостей історичного розвитку, аналізу факторів, які сприяють чи, навпаки, перешкоджають розвитку країни чи району, ходу економічних відносин і розвитку в них політичної боротьби.
Структура політико-географічної характеристики країни чи району включає:
1) Історико-політико-географічну характеристику.
Вона передбачає з'ясування особливостей формування території даної країни (або даного району), її кордонів, особливостей історичного розвитку, політичних традицій, створення політичних партій та рухів і т.п.;
Соціально-географічну характеристику. Тут слід розглянути територіальні особливості соціальної структури населення країни і виділити протилежні одна одній сили. Доцільно розглянути міське та сільське населення, як конкретно в умовах даної країни чи даною району проявляється протилежність між містом і селом. Важливо проаналізувати порайонні відмінності в соціальній структурі населення, вивчити територіальні відмінності в національному, релігійному складі населення, а також - відмінності у складі населення за будь-якою іншою ознакою, яка має відповідний вплив на політичну орієнтацію (наприклад, питання про репатріацію кримських татар);
Загальну політико-географічну характеристику. Враховуючи особливості історичного розвитку і соціальної структури населення, слід дати загальну картину розміщення і співвідношення політичних сил у країні, районі, населених пунктах різних типів. Для цього необхідно охарактеризувати основні політичні партії, їх соціальну опору, методи роботи, визначити основні райони і центри їх впливу. Також слід звернути увагу на особливості взаємодії партійних і непартійних організацій з державним апаратом;
Політико-географічні характеристики окремих районів і центрів політичної боротьби в країні. Політико-географічний район - це складна просторова соціально-економічна система, яка характеризується стійким співвідношенням політичних сил і специфічним комплексом ознак, що його зумовлюють. Ця система відповідним чином реагує на зміни політичної обстановки в масштабі всієї країни. Провідним територіальним елементами політико-географічного району, як правило, є велике місто.
Цінність країнознавчої політико-географічної характеристики багаторазово збільшується, якщо вона направлена на виявлення новітніх тенденцій, піднімається до рівня політичного прогнозу і може допомогти у формуванні і проведенні державної політики.
2. Країнознавча характеристика
Важливу роль у країнознавстві відіграє країнознавча характеристика. Порівняльний і географічний аналіз є її основними методами.
Сутність і правила порівняння
Порівняльний підхід - одна із провідних форм пізнавального процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Політико-географічні дослідження у країнознавстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок