Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Визначні пам’ятки стародавнього Галича, Галицькі музеї

Визначні пам’ятки стародавнього Галича, Галицькі музеї

Назва:
Визначні пам’ятки стародавнього Галича, Галицькі музеї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,84 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з краєзнавства
Визначні пам’ятки стародавнього Галича, Галицькі музеї


Визначні пам’ятки Стародавнього Галича
Візитною карткою минувшини нашого краю, безперечно, залишається Галич — стольне місто галицьких князів. Воно виросло на високих пагорбах, які однаково є привабливими взимку чи влітку, навесні чи восени. Там, де дві ріки — Луква і Лімниця — наввипередки поспішають до Дністра, колись у сиву давнину поселилися наші предки. Родючі поля, на яких вони сіяли жито-пшеницю, забезпечували їх хлібом насущним, а висока гора з священним Крийлісом слугувала захистом у разі небезпеки — нападу ворогів.
Ніхто зараз не може достеменно сказати, скільки часу минуло відтоді. Та й, зрештою, хіба це тепер важливо, коли ми, нащадки тих далеких пращурів, так зжилися з рідною землею, що, здається, були на ній вічно. Саме тут, на галицьких пагорбах, багато віків тому почало битись серце неповторної частинки України — Галичини, ймення якому Галич.
Тепер давній Галич — заповідник. Заповісти нам він хоче не тільки свою багату історію і славні діла великих галичан, але й пам'ять про минуле.
Польща, яка у 1349 році захопила землі Галичини і приєднала їх до своїх володінь, з певною байдужістю поставилася до долі Галича. Правда, поляки не робили спроби перейменувати місто, хоча його історія і не в'язалась з історією польської корони. Навпаки, саме за польських часів над галицькою пристанню, де уже зародився осередок нового міста, було збудовано укріплений замок.
Розміщувався він на високій Замковій горі, у північно-східному куті Прилуквинської височини. Вибране для замку місце було досить вдалим, з трьох боків гора мала стрімкі схили і лише четвертий потребував захисного рову. Галицький замок не випадково зводився на краю гори. Гадаємо, що раніше схил був пологим. Коли на ньому були зведеш стіни, а також внутрішні приміщення, вони були засипані землею, що бралася з рова, який мав відмежувати замок від південної частини височини. Адже, як твердять дослідники, на глибині 4-8 метрів під цитаделлю замку є підземелля, що має два поверхи. У них колись розміщувалась відома у середньовіччі тюрма. Окремі підземні приміщення використовувались як склади пороху, зброї чи провіанту на випадок нападів ворогів. Наразі на Галицькому замку ведуться реставраційні та відновлювальні роботи. Уже відбудована Шляхетська вежа і частина оборонної стіни. На черзі спорудження каплиці Святої Катерини, а також розкриття і консервація підземної частини В'їзної вежі з північно-східного боку.
Стрімкими сходами спускаємось із Замкової гори до центру сучасного Галича. Перед нами відразу постає церква з недавно збудованою дзвіницею. Цей архітектурний витвір своїм завершенням прив'язується до купола церкви Різдва Христового.
Дзвіниця має дві цікаві деталі. Перша - на ній встановлено старий дзвін, котрий ще у 1897 р. подарувала церкві родина Маркевичів.
На відміну від дзвіниці церкви Різдва Христового має глибоке коріння. Побудована вона в середині ХІV ст. на місці попередньої дерев’яної. У другій половині ХVІІ ст. деякий час була кафедрою Галицько-Львівської єпархії. Особливістю церкви є те, що вона не має західного входу. Церкву кілька разів ремонтували. У 1998 о. позолочено її купол.
Ще один об'єкт, який обов'язково треба відвідати у Галичі, - храм Св. Пантелеймона. Це єдина споруда, яка збереглася із XIII сто-ліття. Давній храм на Виноградній горі дивом уцілів впродовж віків.
Тільки стоячи під стінами собору, можна переконатися, якою досконалою у ті далекі часи була техніка обробки каменю, які при-краси витісували з нього галицькі майстри.
Коли проводиш рукою по стінах собору, відчуваєш, що ти на-справді доторкаєшся до минулого. Це відчуття, яке охоплює тут зав-жди, стає частинкою твоєї душі.
На тесаних бло-ках собору багато графіті (написів і малюнків). Найвідомішим і най-поширенішим є розквітлий хрест, або, як ми його називаємо, - «хрест у човні». Зараз цей знак є логотипом Національного заповідника «Давній Галич» і центральною складовою герба і прапора Галича.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Визначні пам’ятки стародавнього Галича, Галицькі музеї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок