Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника

Загрузка...

Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника

Назва:
Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Прикарпатський національний університет
імені В.Стефаника”


ПЛАН
Вступ
1. Історичні етапи становлення Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника
2. Структура національного університету імені В.Стефаника, основні напрямки підготовки спеціалістів та наукових кадрів
Висновок
Використана література


Вступ
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є одним з найстаріших вищих навчальних закладів Івано-Франківської області.
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника - перший університет класичного зразка, відкритий у річницю незалежності України Указом її Президента. Але за плечима молодого навчального закладу вже були п'ятдесят років його попередника і фундатора - Iвано-Франківського педагогічного інституту. За короткий час існування новий університет зріс у провідний центр науки, культури і освіти Прикарпаття.
Відкрились нові спеціальності, з'явились нові факультети і кафедри, колектив поповнився науковцями високого рівня, і головне - змінилися пріоритети в підготовці фахівців - від вузької професіоналізації ми перейшли на шлях широкої фундаментальної освіти.
1. Історичні етапи становлення Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є одним з найстаріших вищих навчальних закладів Івано-Франківської області.
1940 р. (січень) у Станіславі засновано Учительський інститут.
1940 р. (1 березня) в інституті почалося навчання.
1945 р. (липень) в інституті відбувся перший випуск спеціалістів.
1950 р. (4 серпня) постановою Ради Міністрів УРСР Станіславський учительський інститут реорганізовано у вищий педагогічний заклад з чотирирічним терміном навчання.
1956 р. відбулося об'єднання Коломийського учительського із Станіславським педагогічним інститутом.
1971 р. Станіславському державному педагогічному інститутові було присвоєно ім'я нашого славетного земляка -- Василя Стефаника.
Згідно з указом Президента України від 26 серпня 1992 р. його створено на базі педагогічного (колишнього Станіславського учительського) інституту, заснованого в 1940 р. За роки свого існування, навчальний заклад підготовив понад 35000 фахівців, які працюють у державних адміністраціях, виборчих органах, різних галузях господарства, науки, культури і освіти України.
2004 р. (21 серпня) згідно з Указом Президента України №958 від 21.08.2004 р. та наказом Міністерства освіти і науки України №718 від 13.09.2004 р. Прикарпатському університету імені Василя Стефаника надано статус національного.
2. Структура національного університету імені В.Стефаника, основні напрямки підготовки спеціалістів та наукових кадрів
Значна частина випускників продовжує свою діяльність на кафедрах університету. Серед них заслужений діяч мистецтв України, професор Михайло Сливоцький, народна артистка України, професор Христина Фіцалович, заслужений діяч науки і техніки, професор Дмитро Фреїк, професори Богдан Василишин, Василь Грещук, Микола Кугутяк, Богдан Остафійчук, Богдан Пташник, Богдан Ступарик, Петро Федорчак, Василь Хрущ, Мирон Черепанін.
Сьогодні університет готує магістрів, спеціалістів, бакалаврів за 52 спеціальностями. Навчально-виховну роботу і науково-дослідну діяльність в університеті здійснюють понад 350 викладачів, серед них доктори наук, професори, кандидати наук, доценти. Деякі серед них мають свої наукові школи: заслужені діячі науки і техніки, професори Володимир Грабовецький, Віталій Кононенко, Дмитро Фреїк, заслужений працівник вищої школи України, професор Іван Климишин, академік Академії педагогічних наук України, професор Мирослав Стельмахович, заслужений художник України, професор Михайло Фіголь.
Факультети і кафедри підтримують зв'язки з Національною академією наук України, Київським, Львівським, Ужгородським, Чернівецьким, Харківським університетами, навчальними і науковими закладами Англії, Австрії, Бельгії, США, Канади, Італії, Німеччини. Туреччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Польщі.
На сьогоднішній час у складі університету функціонують: інститут мистецтв, інститут філології, юридичний інститут, педагогічний інститут, інститут природничих наук, інститут туризму і менеджменту, а також факультети: економічний, філософський, математики та інформатики, історичний, фізичного виховання і спорту, післядипломної освіти, довузівської підготовки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок