Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Глобальні проблеми сучасності, їх природа та шляхи вирішення

Загрузка...

Глобальні проблеми сучасності, їх природа та шляхи вирішення

Назва:
Глобальні проблеми сучасності, їх природа та шляхи вирішення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,54 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
“Глобальні проблеми сучасності,
їх природа та шляхи вирішення”


Зміст
1. Сутність і причини виникнення глобальних проблем.
2. Найважливіші глобальні проблеми сучасності
3. Система "людина — природа"
Список використаної літератури
1.Сутність і причини виникнення глобальних проблем.
Нам знайомі оповіді про «золотий вік» людства чи «втрачений рай», у них ідеться про те, шо колись у прадавні часи люди жили у повній гармонії з природою і в злагоді поміж собою, не знали злиднів, горя й страждань і були набагато щасливіші, ніж пізніші покоління людей. Ці оповіді — лише один із проявів ідеалізації минулого, яка притаманна людям і в наш час. Насправді ж, як засвідчує історія, на всіх етапах свого існування люди зустрічалися з різноманітними труднощами і проблемами, які повинні були долати і розв'язувати для того, щоб покращити або навіть зберегти своє існування. Невміння ж чи неможливість вчасно розв'язати ці проблеми інколи призводили до зникнення цілих народів або до загибелі великих цивілізацій. І навпаки — ті країни й народи, які знаходили свої ефективні шляхи подолання кризових явищ І суперечностей, пов'язаних з загостренням життєво важливих проблем, нерідко ставали лідерами історичного поступу і розвивалися швидшими темпами.
Таким чином можна зробити висновок, що існування різноманітних проблем у людському житті і в людській історії — це цілком нормальне і навіть закономірне явище, а необхідність постійного розв 'язання цих поблем — один із найголовніших стимулів суспільного розвитку. Які ж причини виникнення згаданих проблем? У кожному конкретному випадку та чи інша проблема може мати цілу низку причин. Але якщо відхилитися від конкретного змісту цих проблем, то слід визнати, що в цілому вони породжуються двома головними причинами. По-перше, суперечностями, які виникають між природою і суспільством внаслідок постійного порушення існуючої між ними динамічної рівноваги як з боку природи (стихійні лиха й катастрофи, рух материків, зміна клімату Землі тощо), так і з боку суспільства (надмірне зростання населення, порушення екологічних зв'язків, нерозумне використання природних багатств та ін.). По-друге, суперечностями в самому суспільстві. Це можуть бути суперечності, які виникають між різними спільнотами І соціальними групами внаслідок розбіжності їхніх інтересів, або суперечності між різними сферами суспільного життя (наприклад, матеріального і духовного, економічного й політичного) чи різними суспільними явищами (новаторством і традицією в культурі, продуктивними силами й виробничими відносинами в економіці, бідністю й багатством в соціальній сфері тощо). Усі людські (суспільні) проблеми можна розділити також на локальні й глобальні. Локальними називаються такі проблеми, які стосуються тільки певної групи людей або якоїсь країни, певної місцевості. Глобальні ж проблеми — це ті, що пов'язані з існуванням усього людства і гострота яких тією чи іншою мірою відчувається на всій Земній кулі. Щоправда, цю відміність не слід абсолютизувати, тому що, як правило, та чи інша глобальна проблема в різних регіонах або в різних країнах залежно від їх особливостей може проявлятися по-своєму і виступати як локальна. Водночас і локальні проблеми так чи інакше визначаються глобальними проблемами, слугують формою їх вияву. Нерозуміння чи неврахування взаємозв'язку локальних і глобальних проблем та їх протиставлення можуть призвети до прийняття неправильних практичних рішень, політичних помилок і навіть соціальної шкоди. Згадаймо хоча б так звані локальні війни, які розпочинаються з метою вирішення тих чи Інших місцевих проблем, але суперечать законам людяності і завдають школи всьому людству.
Досить поширеною є думка, що глобальні проблеми з'явилися тільки в наш час — у другій половині XX століття. Але чи можна з цим повністю погодитися? Хіба, скажімо, з початком наступу льодовикового періоду і зміною клімату на Землі не нависла над усім людством загроза вимирання, що й змусило всіх людей суттєво змінити спосіб життя? Або чи не слід вважати глобальною проблему нестачі харчових продуктів, яка встала перед людством понад 10 тисяч років тому і змусила його перейти від споживчої до відтворюючої форми господарської діяльності, від мисливства і збиральництва до землеробства і тваринництва? Ці та інші приклади, на наш погляд, свідчать про те, що глобальні проблеми виникали на різних етапах людської історії, а їх розв'язання супроводжувалося важливими змінами у життєдіяльності людей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Глобальні проблеми сучасності, їх природа та шляхи вирішення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок