Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Художні особливості тобівок на Гуцульщині ХІХ – ХХІ ст.

Художні особливості тобівок на Гуцульщині ХІХ – ХХІ ст.

Назва:
Художні особливості тобівок на Гуцульщині ХІХ – ХХІ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Художні особливості тобівок на Гуцульщині
ХІХ – ХХІ ст.Зміст
Частина І
Вступ......................................................................................3
 
Розділ 1
Гуцульська тобівка – традиційний атрибут чоловічого строю...............................................................................................
Розділ 2
Художньо – стильові особливості тобівок на Гуцульщині.....................................................................................
1.1 Типи та форми тобівок.....................................................
1.2 Способи декорування.......................................................
1.3 Орнаментальні мотиви та сюжетні композиції..............
Розділ 3
Гуцульські тобівки у збірці Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського і Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини……………………………………………………...
Висновок.................................................................................
Література..............................................................................
Список ілюстрацій................................................................
 
Частина ІІ
Творчий пошук…………………………………………………….
Технологічна частина……………………………………………..
Економічна частина……………………………………………….
Охорона праці та техніка безпеки………………………………..


Вступ
Наші часи позначені небувалим зростанням інтересу до проблем вітчизняної історії, витоків національної куль-тури, до непересічних досягнень минулого. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків не-обхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у практиці сього-дення.
У справі оптимізації міжнаціональних відносин, пошуку шляхів задоволення соціально-культурних запитів людей важливого значення набуває вивчення національної культури і побуту народу. [1][1] Наулко В.І. , Артюх Л.Ф.,Горленко В.Ф. та ін.Культура і побут населення України.-вид.3-е доповн.і перер., К.: Либідь,1993.-С.5.
Ці дослідження зосереджені переважно у сфері тра-диційно-побутової культури, яка створювалася протягом століть народом, розвивалася й удосконалювалася.
Досягнення українського народу на ниві мистецької культури неоціненні. Разом із тим якщо розглядати національну культуру як цілісну систему, слід брати до уваги надбання різних місцевостей України протягом тривалого історичного шляху.
Актуальність теми полягає в тому, щоб зберегти зникаючу самобутність та унікальність гуцульських тобівок, безболісно ввести, перетворюючи їх в сучасний світ та моду.
Мета даної роботи – обґрунтувати, що художні особливості декорування тобівок на Гуцульщині є унікальним етнокультурним явищем, складовою частиною національної мистецької спадщини гуцульського краю.
Для досягнення зазначеної мети передбачено наступні завдання:
типологія тобівок на Гуцульщині:
а) основні форми та типи тобівок;
б) способи декорування тобівок;
місцеві відмінності тобівок.
Основним завданням є висвітлення, на основі зібраного матеріалу, сучасних позитивних та негативних змін в культурі гуцулів, їх одягу та шкіряних доповнень. Основна тема роботи “Художні особливості тобівок на Гуцульщині”, але неможливо говорити тільки про тобівки не зачепивши одяг.
Об’єктом дослідження роботи став лише один, проте вельми яскравий вид народної обробки шкіри-гуцульські тобівки.
Географічні рамки Дослідження етнорегіону Гуцульщина, який охоплює східну частину українських Карпат: Верховинський, Косівський (без північної смуги), південна частина Надвірнянського та Богородчанського районів Івано-Франківської області, суміжні Путильський, Сторожинецький і південна частина Вижницького районів Чернівецької області та Рахівський район Закарпатської області.
Хронологічні рамки На підставі етнографічних відомостей, усних розповідей та власних досліджень і спостережень, фотографій та експонатів музеїв, даних літературних джерел підтверджують побутування тобівок на Гуцульщині ще здавна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Художні особливості тобівок на Гуцульщині ХІХ – ХХІ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок