Головна Головна -> Реферати українською -> Краєзнавство -> Місто коломия

Місто коломия

Назва:
Місто коломия
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Місто коломия


Зміст
1. Історичне минуле Коломиї.
2. Походження назви міста.
3. Ратуша.
4. Будівництво Коломиї.
5. Коломийське середмістя площа Відродження.
6. Розвиток ремесла, торгівлі та господарської діяльності.
7. Коломийське середмістя площа Т.Шевченка.


Історичне минуле Коломиї.
Коломия одне з найдавніших, найпривабливіших міст західної України, яке змогло зберегти і пронести в себе найкращі риси культур інших народів, які в силу різних історичних обставин проживали на його території.
Місто розташоване за 65 км від обласного центру Івано-Франківська, на лівому березі гірської річки Прут.
Перша літописна згадка датується 1241 роком. В «Галицько-Волинському літописі» Коломия згадується як «сольне місто» князя Данила Галицького. В той час місто було не тільки важливим осередком видобутку солі, а й важливим центром ремісництва і торгівлі. Тісні торгівельні зв’язки з’єднували місто з Польщею, Угорщиною, Причорномор’ям, Литвою.
Походження назви міста
Коли виникла Коломия, хто був її засновником, звідки походить назва міста? На ці питання історики й досі не мають одностайної відповіді. Про дуже просту, але й загадкову назву цього міста ходять різні версії, народні ін нібито наукові, але міцної й переконливої думки в них нема.
Найпоширеніша версія пов’язує назву міста з потоком Мия, який протікав через поселення. При необхідності зазначали географічне місце розташування поселення вказували, що воно знаходиться «Ко Миї». Переїжджаючи довгі болотисті дороги із гуцульських солеварень мили колеса. Варіант виникнення назви міста від сполучення іменника «коло» (колесо) і дієслова «миє» (мити, обмивати).
РАТУША
Невід'ємним атрибутом Коломиї, яка мала привілей магдебурзького права, була ратуша. Будівництво нинішньої ратуші тривало від червня 1875 р. до 1877 р. її зведено на місці колишнього монастиря.
Відтоді до 1944 р. тут містився магістрат та управа міста.
Щодо внутрішніх приміщень ратуші, то більшість з них, ймовірно, була робочими кабінетами працівників магістрату.
Після закінчення Другої Світової війни тут квартирував штаб 331-го полку внутрішніх військ СРСР, а в період 195 Н 990 pp. - Коломийське медичне училище ім. І.Франка. В 1990-1992 pp. кілька кімнат першого поверху займав музей історії міста Коломиї та місцеве телебачення.
Тепер тут - адмінбудинок Коломийської райвиконкому.
Механізм годинника, що на ратуші, як на наш час дуже простий, але він приводиться в дію за допомогою тягарів, які висять на п'ятиметровому тросі.
БУДІВНИЦТВО
Друга половина XVI-XVI ст. належить до найважчого періоду в життя населення. Понад 20 років кримські й буджацькі татари спустошували цей край. Коломию тоді тричі спалили й зруйнували. Після такої руїни Коломию потрібно було відбудовувати. Враховуючи напади ворогів та близькість будинків до Пруту, що постійно своїми водами завдавали шкоди мешканцям, місто, за постановою люстраційної комісії 1616 р. перенесли далі на північ, на територію теперішнього центру.
Транспорт
В 1790-1815 pp. збудували дорогу з твердим покриттям від Стрия до Станіслава. Однак швидкість транспортних сполучень гальмував гужовий транспорт. Який до кінця XIX ст. залишався єдиним засобом пересування. Усі переїзди та перевезення здійснювалися верхи на конях і на возах, запряжених волами або кіньми.
Новий етап у економічному розвитку Коломиї почався після вступу у дію в 1866 р. залізниці Львів-Чернівці. Від часу побудови залізничних шляхів у Коломиї, побільшало дрібних підприємств, цехів, майстерень, нових висот досягла торгівля.
Як відомо Коломия до поч. XIX ст. була населеним пунктом виключно з дерев'яними будівлями.
У 1865 р. пожежа знищила давню ратушу і велику частину навколишніх будників на пл. Ринок. Тому в 1877 р. на розі площі звели нову ратушу. Відтоді в Коломиї почали з'являтися муровані кам'яниці, поступово витісняючи старі дерев'яні будівлі. Саме за австрійського періоду, надзвичайно багатого зведені такі монументальні споруди в європейському розвитку Коломиї:
- ратуша та магістрат (1877 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Місто коломия

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок