Головна Головна -> Реферати українською -> Логіка -> з соціології

з соціології

Назва:
з соціології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота з соціології


Варіант 5
1.Структура та функції сім’ї ........................................................................................3
2. Молодь країн Заходу: проблеми соціалізації...........................................................6
3. Сучасна українська нація: реальність.......................................................................7
4. Молодіжна суб- і контркультура ..............................................................................8
5.Функції економіки як соціального інституту............................................................8
6. Наукова гіпотеза та її роль у соціологічному дослідженні...................................10
7. Метод соціометрії в дослідженні малих груп........................................................12
8.До якого напрямку в соціології належить соціологічна концепція З. Фрейд....13
Види опитувань. Навести приклади ...........................................................................15
Поняття генеральна вибірка.........................................................................................17
Література......................................................................................................................18
1.Структура та функції сім’ї
Сім'я - це соціальна група, яка складається з чоловіка та жінки, котрі перебувають у шлюбі, їх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв'язками з подружжям, кровних родичів і здійснює свою
життєдіяльність на основі спільного економічного, побутового, морально-психологічного укладу, взаємної відповідальності, виховання дітей. Сім'я завжди виступає моделлю конкретного історичного періоду розвитку суспільства, відображає його економічні, моральні й духовні суперечності
Отже, сучасні економічні перетворення, демографічні проблеми, кризу в політиці, культурі - усі це відбивається на життєдіяльності сучасної сім’ї, при цьому поглиблюється її дезорганізація.
Родіна, з позиції соціологів, являє собою малу соціальну групу, засновану на шлюбному союзі і кревному спорідненні, членуй якої пов'язані спільністю побуту, взаємною допомогою, моральною відповідальністю. Цей найдавніший інститут людського суспільства пройшов складний шлях розвитку: від родинноплеменних форм гуртожитку, до сучасний форм сімейних відносин.
Закордонні соціологи розглядають батьківщину як соціальний інститут лише в тому випадку, якщо вона характеризується трьома основними видами сімейних відносин: шлюбом, батьківством і спорідненням, при відсутності одного з показників використовується поняття “сімейна група”.
Родіна - складна багатофункціональна система, вона виконує ряд взаємозалежних функцій. Функція родини - це спосіб прояву активності, життєдіяльності її членів. До функцій варто віднести: економічну, господарсько-побутову, рекреативну чи психологічну, репродуктивну, виховну. Соціолог А.Г.Харчев вважає репродуктивну функцію родини головною суспільною функцією, в основі якої лежить інстинктивне прагнення людини до продовження свого роду. Алі роль родини не зводиться до ролі “біологічної” фабрики. Виконуючи цю функцію, батьківщина є відповідальною за фізичний, психічний і інтелектуальний розвиток дитини, вона виступає своєрідним регулятором народжуваності. У даний година демографи відзначають зниження народжуваності на Україні .
Функції родини :
1. Матеріально-економічну функцію сім '('становлять її бюджет, організація споживчої діяльності, доля в суспільному виробництві, здобуття професії, відновлення втрачених на виробництві сил. Сім'я винна брати доля в суспільному виробництві, здобувати професію, заробляти собі на життя, на відновлення втрачених на виробництві сил. Чи може сучасна сім'я ефективно виконувати цю функцію? Як свідчать дані соціологічних досліджень (4), переважлива більшість сімей має життєвий рівень нижче прожиткового мінімуму; більше 50 відсотків цих сімей перебувають за межею бідності, а прибуток молодої сім'ї удвічі нижчий за необхідні споживи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: з соціології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок